УХВАЛА
про виправлення описок в рішенні суду
06 листопада 2018 року смт. Млинів Рівненської області
Млинівський районний суд Рівненської області
в складі: головуючої судді Бандури А.П.
при секретарі Антонович М.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про виправлення описки у судовому рішенні в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Млинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про зобов'язання вчинити дії (призначити, нарахувати та виплачувати пенсію за віком на пільгових умовах),-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Млинівського районного суду Рівненської області з позовом до до Млинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про зобов'язання вчинити дії (призначити, нарахувати та виплачувати пенсію за віком на пільгових умовах) .
08 жовтня 2018 року позов ОСОБА_1 задоволено в повному обсязі.
При ухваленні рішення Млинівським районним судом Рівненської області 08 жовтня 2018 року у вступній частині рішення вказано Постанова замість правильного Рішення , а в резолютивній частині - Постановив замість правильного Ухвалив .
У відповідності до ст.241 КАС України судовими рішеннями є:
1) ухвали;
2) рішення;
3) постанови.
Процедурні питання, пов'язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Судовий розгляд в суді першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.
Перегляд судових рішень в апеляційному та касаційному порядку закінчується прийняттям постанови.
У випадках, визначених цим Кодексом, судовий розгляд закінчується постановленням ухвали.
Відповідно до ч.1 статті 253 КАС України суд може з власної ініціативи або за заявою учасника справи, чи іншої заінтересованої особи виправити допущені у судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки, незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Відповідно п. 19 Постанови Пленуму ВСУ від 18.12.2009 року №14 Про судове рішення у цивільній справі вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Отже, виправлення допущених у рішенні описок чи арифметичних помилок допускається, якщо при цьому не зачіпається суть цих судових рішень.
За таких обставин, суд вважає за необхідне вирішити питання про виправлення описки в постанові суду від 08 жовтня 2018 року в порядку письмого провадження без повідомлення учасників справи.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд встановив, що при ухваленні вступної та резолютивної частини та повного рішення у справі було допущено описку, а тому суд вважає за необхідне виправити її.
На підставі наведеного,
керуючись ст.241, 253 КАС України,
с у д , -
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку допущену у вступній та резолютивній частині рішення, а також у вступній та резолютивній частині повного тексту рішення Млинівського районного суду Рівненської області від 08 жовтня 2018 року в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Млинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про зобов'язання вчинити дії (призначити, нарахувати та виплачувати пенсію за віком на пільгових умовах) , зазначивши у вступній частині РІШЕННЯ замість ПОСТАНОВА , а в резолютивній частині - УХВАЛИВ замість ПОСТАНОВИВ .
Ухвала суду може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду (вул.Саксаганського,13 м.Львів, 79005) через Млинівський районний суд Рівненської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Млинівського райсуду А.П. Бандура
Суд | Млинівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2018 |
Оприлюднено | 09.11.2018 |
Номер документу | 77675281 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Млинівський районний суд Рівненської області
Бандура А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні