Ухвала
від 09.11.2018 по справі 274/6101/18
БЕРДИЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 274/6101/18

провадження № 1-кс/0274/1609/18

У Х В А Л А

Іменем України

09.11.2018 року м. Бердичів

Слідчий суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , ст.слідчого ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , розглянувши в судовому засіданні у кримінальному провадженні № 42018061340000130від 06.11.2018року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.273КК України, розглянувши клопотання ст.слідчого СВ Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду,-

В С Т А Н О В И В:

Ст.слідчий СВ Бердичівського ВП ГУ НП в Житомирській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором, про отримання дозволу на проведення огляду автомобільної газозаправної станції, будівлі оператора, що знаходяться на території, що належить ПП «Тонян» за адресою: Житомирська область, м. Бердичів, вул. Петровського, 14-Б, де проводить свою господарську діяльність TOB«ТЕРРА ГОЛД»(код ЄДРПОУ 39772175, зареєстроване за адресою: Житомирська область, Бердичівський район, комплекс будівель та споруд № 5) із залученням працівників Управління Держпраці в Житомирській області з метою огляду газового модуля та обладнання, яким здійснюється заправка транспортних засобів, та дозвільних документів на право зайняття діяльністю з реалізації скрапленого газу.

Клопотання мотивуєтим,що СВ Бердичівського відділу поліції ГУНП в Житомирській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 42018061340000130 від 06.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 273 КК України.

Зазначає, що слідством встановлено, що невстановлені слідством особи у невстановлений слідством час із порушенням правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та за відсутності дозвільних документів, облаштували нелегальні пункти реалізації газо- та нафтопродуктів у місті Бердичів за адресами: вул. Житомирська, 76, вул. Житомирська, 98/2, вул. Шшкіряників, 14 А, вул. Цадика, 1-А, вул. Волочаївська, 146, АДРЕСА_1 , чим створили загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків. В ході подальшого розслідування встановлено, що у АДРЕСА_2 знаходяться автомобільна газозаправна станція (надалі АГЗС), де здійснюється реалізація скрапленого газу без наявності на те всього пакету дозвільних документів з контролюючих органів, в тому числі дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що підтверджується аналізом інформації на офіційному веб-сайті Державної служби України з питань праці. Крім того встановлено, що дана АГЗС належить «ТЕРРА ГОЛД» (код ЄДРПОУ 39772175), що зареєстроване за адресою: Житомирська область, Бердичівський район, комплекс будівель та споруд № 5.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань директором та засновником TOB «ТЕРРА ГОЛД» є ОСОБА_5 . Також, TOB «ТЕРРА ГОЛД» до Управління ДАБІ у Житомирській області про отримання дозволу на виконання будівельних робіт, пов`язаних із встановленням автомобільного газозаправного пункту (АГЗП) та сертифікату відповідності закінченого будівництвом об`єкта проектній документації та підтвердження його готовності до експлуатації, не зверталося.

Таким чином, діяльність даної АГЗС свідчить про те, що виконання робіт підвищеної небезпеки здійснюється у порушення вимог п. 6 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого Постановою КМУ № 1107 від 26.10.2011 року, а також всупереч вимог ст.21 Закону України «Про охорону праці» № 2695-ХІІ від 14.10.1992 щодо одержання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) устаткування підвищеної небезпеки.

Діяльність даної АГЗС, що належить TOB «ТЕРРА ГОЛД» у м. Бердичеві по вул. Шкіряників, 14-6 з реалізації скрапленого газу підтверджується показаннями свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , оглядом місця події від 07.11.2018 року.

В ході розслідування також встановлено, що земельна ділянка та нежитлова будівля, на якій розміщена АГЗС по вул. Шкіряників, 14-Б в м. Бердичеві належить ПП «Тонян», зсновником та директором якого є ОСОБА_9 .

В судовому засіданні ст.слідчий СВ Бердичівського ВП ГУНП ОСОБА_3 клопотання підтримав.

В судовому засіданні ОСОБА_4 клопотання підтримав.

Вислухавши пояснення слідчого, розглянувши та дослідивши клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч. 2 ст. 30 Конституції України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

За ч. 1 та ч. 2 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді. При цьому під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Питання щодо проведення такої слідчої дії як огляд врегульовано ст. 237 КПК України.

Так, ч. 1 ст. 237 КПК України визначено: з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

При цьому за ч. 2 цієї статті Кодексу огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Згідно ч. 5 ст. 237 КПК України, при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.

Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Отже, прокурор, ініціюючи проведення такої слідчої дії, як зокрема огляд житла чи іншого приміщення має довести наявність достатніх підстав вважати, що відшукані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи і можуть бути доказами саме у вказаному слідчим кримінальному провадженні.

Проте, враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання належним чином не обґрунтовано, оскільки під проведенням огляду автомобільної газозаправної станції, будівлі оператора, що знаходяться на території, що належить ПП «Тонян», де проводить свою господарську діяльність TOB«ТЕРРА ГОЛД»,слідчий фактично має намір провести перевірку діяльності підприємства, що є безпосередніми обов"язками Управління Держпраці в Житомирській області.

Крім того, з клопотання вбачається, що слідчий просить надати дозвіл дозволу на проведення огляду дозвільних документів на право зайняття діяльністю з реалізації скрапленого газу.

Слідчий суддя звертає увагу на вимоги частини 1 статті 131 КПК України, якими передбачено, що з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження. Серед яких є такі заходи забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Однак, як в самому клопотанні, так і слідчим в судовому засіданні не було надано доказів про застосовуння таких заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

На підставі викладеного, керуючись ст. 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

У задоволенні клопотання ст.слідчого СВ Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду у кримінальному провадженні № 42018061340000130 від 06.11.2018 рокуу, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 273 КК України - відмовити.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудБердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення09.11.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу77789933
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —274/6101/18

Ухвала від 10.07.2019

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Замега О. В.

Ухвала від 10.07.2019

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Замега О. В.

Ухвала від 11.03.2019

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Замега О. В.

Ухвала від 15.02.2019

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Замега О. В.

Ухвала від 02.01.2019

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Корбут В. В.

Ухвала від 09.11.2018

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Замега О. В.

Ухвала від 09.11.2018

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Замега О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні