справа № 274/6101/18
провадження № 1-кс/0274/401/19
У Х В А Л А
ІменемУкраїни
11.03.2019 року м. Бердичів
Cлідчий суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Бердичівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області майора поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню за № 42018061340000130від 06.11.2018 за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.273 КК України, про надання тимчасового доступу до речей та документів,-
В С Т А Н О В И В:
Ст.слідчийСВ БердичівськогоВПГУНПв Житомирськійобласті майорполіції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, в якому просить надати дозвіл на відібрання в порядку тимчасового доступу до речей, а саме зразків палива в кількості, яка необхідна для її лабораторного дослідження, з пунктів реалізації газо- та нафтопродуктів, розташованих за адресами: АДРЕСА_1 , що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДПРОУ НОМЕР_1 ); АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 , що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДПРОУ НОМЕР_2 ); АДРЕСА_4 , що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДПРОУ НОМЕР_3 ), АДРЕСА_5 , що належить ТОВ" ІНФОРМАЦІЯ_4 " (код ЄДПРОУ НОМЕР_4 ); АДРЕСА_6 та АДРЕСА_7 , що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДПРОУ НОМЕР_5 ); АДРЕСА_7 , що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДПРОУ НОМЕР_6 ).
Клопотання мотивуєтим,що в ході проведення досудового розслідування встановлено, що невстановлені слідством особи у невстановлений слідством час із порушенням правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та за відсутності дозвільних документів, облаштували нелегальні пункти реалізації газо- та нафтопродуктів у місті Бердичів за адресами: АДРЕСА_6 , АДРЕСА_7 , АДРЕСА_1 , АДРЕСА_4 , АДРЕСА_8 , АДРЕСА_5 , чим створили загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
На даний час для повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, проведення судової експертизи щодо якості та безпечності пального, що реалізується на вищевказаних АГЗП (АЗП), виникла необхідність у відібранні проб палива.
По даному факту 06.11.2018 року було відкрито кримінальне провадження, зареєстроване в ЄРДР під №42018061340000130 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 273 КК України.
Слідчий для розгляду клопотання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі.
З урахуванням заяви слідчого, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У відповідності до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Суд, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що ухвалою слідчого судді від 15.02.2019 року в рамках даного кримінального провадження слідчому надано тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДПРОУ НОМЕР_6 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_9 , з правом вилучення оригіналів документів, а саме: документів щодо діяльності автомобільної заправочної станції (АЗС), розміщеної по АДРЕСА_10 .
Коментар до ч. 1 ст. 273 КК України передбачає, що порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах та вибухонебезпечних цехах полягає у діях, які заборонені правилами, або у бездіяльності - невиконанні дій, які винний міг і повинен був вчинити.
Під правилами безпеки на вибухонебезпечних підприємствах та вибухонебезпечних цехах слід розуміти будь-які нормативно-правові акти (закони, постанови, інструкції, правила тощо), що містять відповідні норми. При цьому на вибухонебезпечних підприємствах та в цехах діють як загальні правила охорони праці (їх порушення, за наявності підстав, кваліфікується за ст. 271), так і спеціальні, так звані правила вибухобезпеки, призначені для попередження вибухів та максимального зменшення шкідливих факторів тих вибухів, яких не вдалося уникнути. Правила вибухобезпеки не зводяться до правил поводження з вибуховими речовинами, порушення яких передбачено самостійною статтею Особливої частини (ст. 267). Правила попередження вибухів та захисту від вибухів, які діють на вибухонебезпечних підприємствах та у вибухонебезпечних цехах. охоплюють не лише поведінку з вибуховими речовинами, а й вимоги по дотриманню технологічної дисципліни, виконання окремих видів робіт на виробництві, де такі речовини не використовуються.
Аналізуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим та прокурором не обгрунтовано, яким чином відібрання зразків пального з метою встановлення його якості впливає на кваліфікацію кримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.273 КК України.
Тобто недоведено необхідності надання дозволу на відібрання в порядку тимчасового доступу до речей, а саме зразків палива в кількості, яка необхідна для її лабораторного дослідження, з пунктів реалізації газо- та нафтопродуктів, тому слідчий суддя вважає дане клопотання не обґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 132, 159, 160, 163-165, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні клопотання старшого слідчогоСВ Бердичівськоговідділу поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Житомирськійобласті майора поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 80340921 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Замега О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні