«Копія»
Справа №2-617/
2008 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2008 року Совєтський районний суд
Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого - судді Петрової Ю.В.
при секретарі - Коль Н.О.
за участю: позивача - ОСОБА_1
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Совєтський Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1 Нарвіна Іззетовича до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, який зареєстровано Відділом реєстрації актів цивільного стану Совєтського РУЮ за актовим записом № 14 від 14 квітня 2006 року. Позовні вимоги мотивовані тим, що з цього часу сторони знаходяться в зареєстрованому шлюбі. Від спільного проживання мають одну неповнолітню дитину: дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка залишається на утримання та вихованні відповідача. Спільне життя не склалося через розбіжність поглядів та відсутність взаєморозуміння по різним питанням сімейного життя, у зв'язку з чим між сторонами виникали постійні сварки та скандали, що призвело до втрати почуття любові та поваги один до одного, з серпня 2008 року фактичні сімейні відносини між сторонами припинені, з цього ж часу сторони проживають окремо, спільного господарства не ведуть, позивач вважає, що примирення та збереження сім'ї не можливі, оскільки це буде суперечити інтересам сторін та їх дитині, тому просить шлюб, зареєстрований між ним та відповідачем розірвати. Спору про розділ майна, що є спільною власністю, та місце проживання дитини не має.
У попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав у повному обсязі та наполягав на їх задоволенні, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, у тому числі зазначив, що з 14 квітня 2006 року перебуває у зареєстрованому шлюбі із відповідачем, від спільного проживання мають неповнолітню дочку - Еліну, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка залишається проживати разом з відповідачем. Спільне життя не склалося через розбіжність поглядів та відсутність взаєморозуміння по різним питанням сімейного життя, у зв'язку з чим між сторонами виникали постійні сварки та скандали, що призвело до втрати почуття любові та поваги один до одного. Фактичні сімейні відносини між ними припинені з серпня 2008 року, з цього ж часу сторони не проживають разом, мають роздільний бюджет, не ведуть спільного господарства, за цих обставин вважає, що збереження сім'ї не можливе. Спору про розділ майна, що є спільною власністю, та місце проживання дитини, не має, на примирення з відповідачем не згоден. Витрати щодо реєстрації розірвання шлюбу просив покласти на нього.
Відповідач ОСОБА_2 у попереднє судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи сповіщена належним чином, про що свідчить розписка про отримання судової повістки, на адресу суду направила заяву, у якій позовні вимоги визнала та не заперечувала проти розірвання шлюбу з ОСОБА_4, а також просила розглянути справу за її відсутністю, у зв'язку з неможливістю з'явитися у судове засідання, що суд відповідно до положень ст. ст. 158, 169 ЦПК України
Враховуючи, що визнання відповідачем позову у попередньому судовому засіданні
не суперечить закону та не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, з огляду на те, що позивач наполягає на задоволенні позову і є законні підстави для задоволення позову, суд вважає за можливе ухвалити рішення у попередньому судовому засіданні відповідно до положень ст. ст. 130, 174 ч. 4 ЦПК України.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд
встановив:
14 квітня 2006 року сторони вступили у зареєстрований шлюб, про що зроблено актовий запис № 14 від 14 квітня 2006 року Відділом Реєстрації актів цивільного стану Совєтського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим.
Від подружнього життя мають неповнолітню дитину: дочку - Еліну, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з відповідачем та спору про місце її перебування та утримання не має.
Між подружжям через взаємне непорозуміння по різним питанням сімейного життя, а також втрату за цих підстав почуття любові та поваги один до одного, склалися відносини, які виключають їх сумісне проживання. З серпня 2008 року сторони мешкають окремо, з того ж часу між подружжям припинено фактичні шлюбні відносини, сторони не ведуть спільного господарства, мають роздільний бюджет, примирення між ними не можливе. У зв'язку з викладеним суд доходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін та їх дитині. За таких обставин суд вважає, що сім'я остаточно розпалася і шлюб існує формально. Вимог щодо розподілу майна, що є спільною власністю, не заявлено.
Приймаючи до уваги, що шлюб - це добровільний союз жінки та чоловіка, який ґрунтується на їх вільній згоді і примушування до якого не допускається, а сторони зберігати сім'ю не бажають, враховуючи, що шлюб існує формально, суд з урахуванням вище викладеного, вважає за необхідне позов про розірвання шлюбу задовольнити.
Витрати при реєстрації розірвання шлюбу у органах реєстрації актів цивільного стану покласти на позивача, в межах позовних вимог.
На підставі ст. ст. 104 ч. 2, 110, 112 Сімейного Кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 14, 57, 88, 60, 130, 174 ч. 4, 208, 209, 213 - 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 Нарвіна Іззетовича задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_2 Нарвіном Іззетовичем та ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище - Меметова) ОСОБА_5 Відділом реєстрації актів цивільного стану Совєтського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим за актовим записом № 14 від 14 квітня 2006 року, - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу у державних органах реєстрації актів цивільного стану стягнути з ОСОБА_2 Нарвіна Іззетовича державне мито на користь держави у розмірі 17 (сімнадцять) гривень. ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосія шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку, встановленому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а у разі подання заяви про апеляційне оскарження після закінчення двадцятиденного строку для подання апеляційної скарги, який вираховується з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2008 |
Оприлюднено | 09.02.2010 |
Номер документу | 7780093 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим
Петрова Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні