Рішення
від 05.11.2018 по справі 521/14645/18
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/14645/18

Провадження № 2/521/4206/18

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2018 року

Малиновський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді - Бобуйка І.А.,

секретаря судового засідання Богуш М.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Одесі цивільну справу за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ДОМІНІК (місце знаходження: м. Одеса, вул. Генерала Петрова, 22-а) до ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1) про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути на його користь з ОСОБА_1 суму основного боргу з урахування інфляційних втрат в розмірі 39 330,84 грн., 3% річних в розмірі 1 805,83 грн. та понесені у справі судові витрати. Свої вимоги ОСББ ДОМІНІК обґрунтувало тим, що 17.04.1996 року співвласниками у багатоквартирному будинку № 22-а по вул. Генерала Петрова в м. Одесі було створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ДОМІНІК , членом якого ОСОБА_1 став 24.02.1997 року після придбання у власність 2/100 частин житлового будинку № 22-а по вул. Генерала Петрова в м. Одесі - вбудоване приміщення нежитлового призначення площею 189 кв. м, а тому відповідно до вимог закону та статуту товариства, повинен нести витрати на утримання будинку та прибудинкової території і виконувати рішення об'єднання, в тому числі рішення Загальних зборів членів ОСББ ДОМІНІК , оформлене протоколом № 15 від 21.05.2009 р., яким було затверджено розрахунок членських внесків (тариф з утримання будинку та прибудинкової території) для власників приміщень цокольного поверху, що з 01.07.2009 р. становив 3 грн. з 1 кв. м, яке ОСОБА_1 перестав виконувати з квітня 2014 року, у зв'язку із чим, станом на 01.07.2018 року у ОСОБА_1 виникла заборгованість перед об'єднанням в розмірі 28 917 грн., яка підлягає примусовому стягненню в судовому порядку разом з інфляційними втратами та 3 % річних за користування коштами.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав через канцелярію суду заяву, в якій не заперечував проти заочного розгляду справи, просив розглядати справу у його відсутність та задовольнити позовні вимоги з підстав зазначених у позові. Також представник просив розглянути питання розподілу судових витрат шляхом ухвалення додаткового рішення, у зв'язку з неможливістю надання усіх документів на підтвердження понесення судових витрат в день ухвалення рішення.

Відповідач в судове засідання не з'явився, повідомлявся про дату, час та місце судового засідання належним чином та своєчасно, причини неявки суду не повідомив, відзиву на позов не надав.

Відповідно до ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи та враховуючи положення ст. 280 ЦПК України, суд вважає за можливе ухвалити у справі заочне рішення, яким задовольнити позовні вимоги, з наступних підстав.

Згідно ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Статтею 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно ст. 79 ЦПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

У відповідності до ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Частиною 1 ст. 81 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом на підставі наявних в матеріалах справи доказів встановлено, що співвласниками багатоквартирного будинку № 22-а по вул. Генерала Петрова в м. Одесі 10.03.1996 року було прийнято рішення, оформлене протоколом загальних зборів № 1 від 10.03.1996 року, про створення ОСББ ДОМІНІК в багатоквартирному будинку № 22-а по вул. Генерала Петрова в м. Одесі.

На підставі договору купівлі-продажу від 24.02.1997 року, посвідченого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2, реєстраційний номер 2377, ОСОБА_1 набув у власність 2/100 частин житлового будинку № 22-а по вул. Генерала Петрова в м. Одесі - вбудоване приміщення нежитлового призначення площею 189 кв. м.

24.02.1997 р. ОСОБА_1 написав заяву про прийняття його у члени ОСББ ДОМІНІК .

Відповідно до ч. 2 ст. 382 ЦК України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.

Згідно положень ст. 10 ЗУ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , в редакції від 03.11.2005 року, визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників відноситься до виключної компетенції загальних зборів співвласників. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов'язковим для всіх співвласників.

У відповідності до ч. 1 ст. 16 ЗУ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , в редакції від 03.11.2005 року, об'єднання має право відповідно до законодавства та статуту, шляхом скликання загальних зборів, встановлювати розміри платежів, зборів і внесків членів об'єднання, а також відрахувань до резервного і ремонтного фондів.

Відповідно до п. 2.2 Статуту ОСББ ДОМІНІК , в редакції 2007 року, завданням та предметом діяльності об'єднання також є, належне утримання будинку та прибудинкової території.

Відповідно до п. 2.3 Статуту, в редакції 2007 року, об'єднання має право, відповідно до законодавства та статуту, шляхом скликання загальних зборів, встановлювати розміри платежів і внесків членів об'єднання, а також відрахувань до резервного і ремонтного фонду.

Рішенням Загальних зборів членів ОСББ ДОМІНІК , оформлене протоколом № 15 від 21.05.2009 року, були затверджені тарифи на послуги утримання будинку та прибуткової території, розташованого за адресою: вул. Генерала Петрова, 22-а по ОСББ ДОМІНІК , які діють з 01.07.2009 року.

Згідно протоколу № 15 від 21.05.2009 року та затвердженого цим протоколом тарифу, розмір плати власників приміщень цокольного поверху з 01.07.2009 р. складає 3 грн. за 1 кв. м.

Зважаючи на зазначені положення закону та статуту, ОСББ ДОМІНІК вправі встановлювати для співвласників будинку № 22-а по вул. Генерала Петрова в м. Одесі розмір платежів і внесків з утримання спільного майна будинку.

Пунктами 5.8 та 11.3 Статуту, в редакції 2007 року, рішення прийняте Загальними зборами, є обов'язковим для всіх членів об'єднання, які повинні своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні платежі.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЗУ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку співвласник зобов'язаний, крім іншого: виконувати обов'язки, передбачені статутом об'єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення; поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників; дотримуватися вимог правил утримання житлового будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі; виконувати передбачені статутними документами обов'язки перед об'єднанням.

Пунктом 5.2.7 Статуту, в редакції 2016 року, співвласник зобов'язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Згідно ст. 360 ЦК України співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами та зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном.

Пунктами 1, 5, 10 ч. 1 ст. 7 ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку передбачено, що співвласники зобов'язані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку, виконувати рішення зборів співвласників та своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

З наданої до суду ОСББ ДОМІНІК довідки про розмір заборгованості ОСОБА_1 та розрахунку боргу з урахуванням інфляції вбачається, що з квітня 2014 року ОСОБА_1 перестав сплачувати затверджені вищезазначеним протоколом № 15 від 21.05.2009 року платежі, у зв'язку із чим утворилася заборгованість, яка станом на 01.07.2018 рік становить суму в розмірі 28 917 грн.

В пункті 8.2 Статуту, в редакції 2007 року, передбачено, що у разі відмови власника приміщень сплачувати обов'язкові платежі на утримання та ремонт неподільного майна і відповідної частки загального майна, об'єднання має право звернутися до суду для стягнення нарахованих платежів у судовому порядку.

Пунктом 6.1 Статуту, в редакції 2016 року, передбачено, що за порушення цього статуту та законних рішень статутних органів співвласники несуть відповідальність згідно із законом.

Згідно п. п. 3, 4 ч. 1 ст. 17 ЗУ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов'язків, об'єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об'єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об'єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.

Враховуючи зазначене, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача про стягнення в судовому порядку з ОСОБА_1 заборгованості в розмірі 28 917 грн.

Позивачем разом з позовом надано розрахунки розміру інфляційних втрат в сумі 9 413,84 грн. та 3 % річних в сумі 1 805,83 грн., які на його думку підлягають стягненню з відповідача згідно ч. 2 ст. 625 ЦК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Частиною 4 ст. 263 ЦПК України передбачено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

В постанові Верховного Суду від 16.05.2018 р. у справі № 753/9210/15-ц, провадження № 61-4074св18, зроблено висновок щодо можливості застосування положень ч. 2 ст. 625 ЦК України до спірних правовідносин.

За вказаних обставин, перевіривши правильність складених позивачем розрахунків, суд також вважає обґрунтованим вимоги позивача про стягнення з ОСОБА_1 на його користь інфляційних втрат в сумі 9 413,84 грн. та 3 % річних в сумі 1 805,83 грн.

Питання стягнення судових витрат буде вирішено в іншому судовому засіданні шляхом ухвалення додаткового рішення.

Керуючись ст. ст. 360, 382, 625 ЦК України, ст. ст. 4, 10, 15-17 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , ст. 7 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , ст. ст. 12, 76, 77, 79, 80, 81, 141, 206, 246, 258, 259, 263, 264, 265, 280, 352 ЦПК України, СУД

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ДОМІНІК (ЄДРПОУ: 23860113, місце знаходження: м. Одеса, вул. Генерала Петрова, 22-а) до ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1) про стягнення коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1) на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ДОМІНІК (ЄДРПОУ: 23860113, місце знаходження: м. Одеса, вул. Генерала Петрова, 22-а) 41 136 (сорок одну тисячу сто тридцять шість) гривень 67 копійок, з яких 28 917 (двадцять вісім тисяч дев'ятсот сімнадцять) гривень основного боргу, 9 413 (дев'ять тисяч чотириста тринадцять) гривень 84 копійки інфляційні втрати та 1 805 (одна тисяча вісімсот п'ять) гривень 83 копійки 3 % річних.

Призначити судове засідання для вирішення питання про судові витрати на 22.11.2018 р. об 10 годині 45 хвилин (ч. 7 ст. 265 ЦПК України; згідно ч. 2 ст. 246 ЦПК України розгляд призначається протягом двадцяти днів з дня ухвалення основного рішення). Запропонувати сторонам надати докази понесення судових витрат протягом п'яти днів після ухвалення цього рішення (ч. 8 ст. 141 ЦПК України).

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

С У Д Д Я: ОСОБА_3

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення05.11.2018
Оприлюднено15.11.2018
Номер документу77838250
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —521/14645/18

Постанова від 02.08.2022

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 14.12.2020

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 12.10.2020

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Рішення від 22.07.2020

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Бобуйок І. А.

Рішення від 22.07.2020

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Бобуйок І. А.

Ухвала від 20.07.2020

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Бобуйок І. А.

Рішення від 20.07.2020

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Бобуйок І. А.

Ухвала від 16.06.2020

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Громік Р. Д.

Постанова від 16.06.2020

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Громік Р. Д.

Ухвала від 25.11.2019

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Громік Р. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні