Справа №295/9688/18
Категорія 4
2/295/2572/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.11.2018 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира в складі:
Головуючого судді Чішман Л.М.
за участю секретаря Білінської Л.С.
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади м. Житомира в особі Житомирської міської ради, треті особи: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Набережна-47 , ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на квартиру за набувальною давністю, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ним право власності за набувальною давністю на квартиру №36-а, що знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Крошенська, 47.
В судове засідання 08.11.2018 року сторони не з'явилась, про час та місце розгляду повідомлені належним чином. Від представника відповідача - Житомирської міської ради, третіх осіб - ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3, представника третьої особи - ОСББ Незалежне-47 надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Ухвалою суду від 01.08.2018 року у справі відкрито провадження та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, з повідомленням сторін.
17.08.2018 року від представника відповідача - ОСОБА_5 надійшло клопотання, де представник, зокрема, просив залучити до участі у справі ТОВ Центр інвентаризації , КП Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації Житомирської обласної ради. Проти позовних вимог відповідач заперечив у повному обсязі та просив відмовити у їх задоволенні.
08.11.2018 року від представника позивача - ОСОБА_6 надійшла заява, в якій просила перевести та призначити розгляд справи в загальне провадження; залучити до справи третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог, а саме: ПАТ Укртелеком та ПАТ Укрпошта .
Мотивуючи клопотання ОСОБА_6 пояснила, що до участі у справі слід злучити третіх осіб ПАТ Укртелеком та ПАТ Укрпошта , оскільки в майбутньому можуть бути порушені їх майнові права або інтереси. Крім того, оскільки справа стає більш об'ємною, адвокат просить проводити розгляд у порядку загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 53 ЦК України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов'язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Згідно ч. 5 ст. 53 ЦПК України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Враховуючи, в матеріалах справи відсутні документи про право власності на квартиру №36-а, що знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Крошенська, 47, позивач у позовній заяві зазначає, що власником може бути ПАТ Укртелеком , ПАТ Укрпошта , а також беручи до уваги доводи відповідача щодо того, що ТОВ Центр Інвентаризації та КП Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації Житомирської обласної ради зможуть надати пояснення з проводу визначення спірної квартири як житлового приміщення, виготовлення технічного паспорту, наявності чи відсутності квартири №36-а чи нежитлового приміщення по плану зазначеного будинку, суд приходить до висновку про доцільність залучення до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, а саме - ПАТ Укртелеком Житомирська філія, ПАТ Укрпошта Житомирська філія, ТОВ Центр Інвентаризації та КП Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації Житомирської обласної ради.
Крім того, у клопотанні від 08.11.2018 року ОСОБА_6 просила витребувати у відповідача та третіх осіб - ПАТ Укртелеком і ПАТ Укрпошта докази, а саме: інформацію та письмові докази, що завірені належним чином стосовно того, яким чином рахується ( обліковується, належить) за ними жила квартира за адресою АДРЕСА_1, зокрема вказати: чи є зареєстрованим право власності на вищевказану квартиру та за ким саме і з вказівкою з якої саме дати; чи є на балансі підприємства ( органу) дана квартира та як саме вона обліковується і з вказівкою з якої саме дати; чи перебувала на балансі або у власності підприємства ( органу) дана квартира станом на 1990-1992 роки чи на інші роки ( вказати які саме), чи являється згадана вище квартира відомчою чи робочим житлом і з вказівкою з якої саме дати;а період з 1990 по 2018 роки чи рахувалося ( належало, було на балансі тощо ) взагалі будь-яке житло або приміщення за підприємствами період з 1990 по 2018 роки в м. Житомирі по вул. Крошенській, 47, чи є відомості щодо надання квартири певній особі ( особам) та з якого саме часу і згідно яких саме документів було передано.
В обгрунтування клопотання ОСОБА_6 пояснила, що на її адвокатські запити інформації не було надано, документи, які необхідно витребувати, мають неабияке значення для об'єктивного, повного та неупередженого розгляду справи і надасть можливість виявити або виключити наявність титульного володільця.
Згідно ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
На підставі викладеного, з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, суд вважає за можливе задовольнити клопотання та витребувати належним чином завірені копії документів у відповідача та третіх осіб.
Крім того, відповідно до ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; 2) щодо спадкування; 3) щодо приватизації державного житлового фонду; 4) щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу; 5) в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 6) інші вимоги, об'єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
Відповідно до ч. 6 ст. 277 ЦПК України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Згідно статті другої ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Європейський суд з прав людини неодноразово у своїх рішеннях, аналізуючи національні системи правового захисту на предмет дотримання права на ефективність внутрішніх механізмів в аспекті забезпечення гарантій, визначених ст. 13 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, вказував, що для того, щоб бути ефективним, засіб захисту має бути безпосередньо доступним для тих, кого він стосується (див. рішення від 06.09.2005 р. у справі Гурепка проти України (Gurepka v. Ukraine), заява № 61406/00, п. 59); спроможним запобігти виникненню або продовженню стверджуваному порушенню чи надати належне відшкодування за будь-яке порушення, яке вже мало місце (див. рішення від 26.10.2000 р. у справі Кудла проти Польщі (Kudla v. Poland), заява № 30210/96, п. 158) (п. 29 рішення Європейського суду з прав людини від 16.08.2013 р. у справі Гарнага проти України (Garnaga v. Ukraine), заява № 20390/07).
Тобто під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Зважаючи на викладене, а також враховуючи значення справи для сторін, категорію та складність справи, кількість сторін та інших учасників справи, обсяг доказів, які необхідно витребувати, суд вважає за необхідне, здійснити перехід з розгляду справи в порядку спрощеного провадження в розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначити у справі підготовче судове засідання.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 53, 84, 274, 277 ЦПК України, суд, -
постановив :
Здійснити перехід з розгляду в порядку спрощеного провадження цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади м. Житомира в особі Житомирської міської ради, треті особи: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Набережна-47 , ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на квартиру за набувальною давністю - в розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання у справі та викликати сторін на 16-00 год., 21.01.2019 року.
Залучити до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - ПАТ Укртелеком Житомирська філія, ПАТ Укрпошта Житомирська філія, ТОВ Центр Інвентаризації та КП Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації Житомирської обласної ради.
Третя особа має право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву, в яких третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, викладає свої аргументи і міркування в підтримку або заперечення проти позову. До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами 3-6 ст. 178 ЦПК України.
Одночасно з подачею пояснень на позовну заяву третя особа надає суду докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються аргументи та міркування на підтримку або заперечення щодо предмета позову, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Витребувати у Житомирської міської ради, Житомирської філії ПАТ Укртелеком , Житомирської філії ПАТ Укрпошта відомості на за наявності належним чином засвідчені копії документів, щодо:
- того, яким чином рахується (обліковується, належить) ПАТ Укртелеком , ПАТ Укрпошта жила квартира за адресою АДРЕСА_1, зокрема вказати: чи є зареєстрованим право власності на вищевказану квартиру та за ким саме і з вказівкою з якої саме дати;
- чи є на балансі ПАТ Укртелеком , ПАТ Укрпошта дана квартира та як саме вона обліковується і з вказівкою з якої саме дати;
- чи перебувала на балансі або у власності ПАТ Укртелеком , ПАТ Укрпошта дана квартира станом на 1990-1992 роки чи на інші роки (вказати які саме);
- чи є дана квартира відомчим чи службовим житлом і з вказівкою з якої саме дати;
- чи рахувалося (належало, було на балансі тощо) взагалі будь-яке житло або приміщення за ПАТ Укртелеком , ПАТ Укрпошта в період з 1990 по 2018 роки в м. Житомирі по вул. Крошенській, 47;
- чи є відомості щодо надання квартири за адресою АДРЕСА_1 певній особі (особам) та з якого саме часу і згідно яких саме документів було передано.
Копію ухвали направити сторонам для відома та виконання в частині витребування доказів.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається за електронною адресою inbox@bg.zt.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Чішман
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2018 |
Оприлюднено | 19.11.2018 |
Номер документу | 77887160 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Чішман Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні