Справа № 357/10753/18
1-кс/357/5155/18
Категорія
У Х В А Л А
19.11.2018 Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
представника ПОП «Агрофірма Узинська» ОСОБА_3 , розглянувши клопотання директора ПОП «Агрофірма Узинська» ОСОБА_4 про скасування арешту майна,-
В С Т А Н О В И В :
13.11.2018 р. до Білоцерківського міськрайонного суду Київської обл. надійшло клопотання ОСОБА_4 , який являється директором ПОП «Агрофірма Узинська», про скасування арешту майна: комбайна бурякозбирального Vervat 617 2241, який було накладено відповідно до ухвали Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 15.09.2018 р., мотивуючи тим, що на даний час виникла господарська необхідність у відчуженні зазначеного вище транспортного засобу, а потреба у арешті на вказаний комбайн відпала.
В судове засідання директор ПОП «Агрофірма Узинська» ОСОБА_4 не з`явився, про день, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.
Представник ПОП «Агрофірма Узинська» згідно доручення - ОСОБА_3 клопотання про скасування арешту майна підтримав та просив його задовольнити з вищезазначених підстав.
Слідчий ОСОБА_5 в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином. До суду надав заяву, в якій просить клопотання про скасування арешту розглядати у його відсутність, щодо скасування арешту на вказане майно не заперечує.
Дослідивши надані матеріали клопотання, матеріали кримінального провадження, надані слідчим, слідчим суддею встановлено наступне.
13.09.2018 р. відповідно до відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань, зареєстровано кримінальне провадження за №12018110030003713 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.206-2 КК України на підставі звернення до Білоцерківського ВП ОСОБА_6 про те, що невстановлена особа протиправно заволоділа майном ПОП «Агрофірма Узинська» та паями засновників шляхом внесення змін, на підставі підроблених документів, в єдиний реєстр юридичних осіб щодо засновника та керівника ПОП.
15.09.2018 р. ухвалою слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області накладено арешт шляхом заборони державним реєстраторам та особам, уповноваженим на виконання функцій державних реєстраторів (посадовим особам Мінюсту, нотаріусам) здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо набуття або припинення права власності та користування, зміни власників та користувачів, зміни форми власності та порядку користування на майно ПОП «Агрофірма Узинська» (код ЄДРПОУ 00385916), в тому числі і на комбайн бурякозбиральний Vervat 617 2241.
У відповідності до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно до ч.10 ст.170 КПК України, арешт може бути накладений на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Підставою для накладення арешту на майно стало забезпечення збереження речових доказів у кримінальному проваджені, а саме майна, що стало предметом злочинних посягань та перебуває у володінні ПОП «Агрофірма Узинська».
На даний час, виникла господарська необхідність у відчуженні зазначеного вище транспортного засобу, отже відпала потреба у арешті комбайна бурякозбирального Vervat 617 224, про що власником надано відповідне клопотання.
У відповідності до ч.1 ст.174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений. їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає, за необхідне скасувати арешт комбайна бурякозбирального Vervat 617 2241, на який накладено арешт на підставі ухвали слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 15.09.2018 р., оскільки потреба в подальшому застосуванні арешту на нього відпала.
На підставі викладеного і керуючись ст.174 КПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Скасувати арешт, накладений відповідно до ухвали слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 15.09.2018 р. на комбайн бурякозбиральний Vervat 617 2241, що належить ПОП «Агрофірма Узинська».
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_1
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77954706 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Бобкова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні