УХВАЛА
14 листопада 2018 року
м. Київ
Справа № 902/1107/15
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Міщенка І.С. - головуючого, Берднік І.С., Сухового В.Г.,
за заявою дочірнього підприємства із 100% іноземною інвестицією "Д'ЕСТАТЕ" про відвід колегії суддів
при розгляді касаційної скарги дочірнього підприємства із 100% іноземною інвестицією "Д'ЕСТАТЕ"
на постанову Рівненського апеляційного господарського суду у складі Філіпової Т.Л. - головуючого, Василишин А.Р., Бучинської Г.Б. від 08 серпня 2018 року та рішення Господарського суду Вінницької області у складі Нешик О.С. від 13 квітня 2018 року
за позовом дочірнього підприємства із 100% іноземною інвестицією "Д'ЕСТАТЕ"
до публічного акціонерного товариства "Вінницька кондитерська фабрика"
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "МСБУД"
про стягнення 1 448 194, 91 грн. згідно договору підряду,
за участю представників сторін:
позивача - Величко О.В.,
відповідача - Ольшанецький Д.В., Пономарьов М.М.
третьої особи - не з'явився,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Суду від 24 вересня 2018 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою дочірнього підприємства із 100% іноземною інвестицією "Д'ЕСТАТЕ" на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 08 серпня 2018 року та рішення Господарського суду Вінницької області від 13 квітня 2018 року у даній справі; розгляд скарги призначено в засіданні Суду на 14 листопада 2018 року.
14 листопада 2018 року, представником позивача до канцелярії Суду подано заяву про відвід судової колегії у складі: Міщенко І.С. - головуючий, Берднік І.С., Суховий В.Г. при розгляді справи № 902/1107/15.
Щодо розгляду вказаної заяви Суд зазначає таке.
За приписами частини 3 статті 38 Господарського процесуального кодексу України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі , але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку , але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Підставою подання заяви про відвід судді Берднік І.С. заявник визначає наявність рішення Європейського суду з прав людини у справі "Бочан проти України (№ 2)", а також негативного висновку Громадської ради доброчесності щодо судді при проходженні конкурсу до Верховного Суду.
Стосовно судді Сухового В.Г. заявник вказує на те, що син судді працює в органах прокуратури, що вбачається з поданої суддею у січні 2018 року Декларації родинних зв'язків і може бути підставою тиску на нього зі сторони Генерального прокурора України.
У заявника існують сумніви і щодо неупередженості судді Міщенка І.С. через публікацію у ЗМІ статті, в якій йшла мова про те, що головуючий відвідував Адміністрацію Президента України.
Так з наявного у матеріалах рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення вбачається, що ухвала Суду від 24 вересня 2018 року про відкриття касаційного провадження у даній справі отримана представником заявника 27 вересня 2018 року.
Оскільки обставини, зазначені у заяві про відвід існували на час отримання заявником ухвали Суду від 24 вересня 2018 року, є загальнодоступними в мережі Інтернет, то заявник міг про них дізнатися в межах встановленого частиною 3 статті 38 Господарського процесуального кодексу України десятиденного строку.
Будь-яких посилань на неможливість отримання заявником інформації про зазначені обставини подана заява не містить, а тому строк на подання заяви про відвід з наведених у ній підстав слід відраховувати саме з 27 вересня 2018 року.
Положеннями статті 118 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду , крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Оскільки останнім днем строку на подання заяви про відвід було 08 жовтня 2018 року, а відповідну заяву дочірнім підприємством із 100% іноземною інвестицією "Д'ЕСТАТЕ" подано до Суду лише 14 листопада 2018 року, Суд залишає таку заяву без розгляду.
За таких обставин, керуючись статтями 35, 38, 39, 43, 118, 169, 170 Господарського процесуального кодексу України, Суд
УХВАЛИВ:
Заяву дочірнього підприємства із 100% іноземною інвестицією "Д'ЕСТАТЕ" про відвід колегії суддів залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та оскарженню не підлягає.
Головуючий Міщенко І.С.
Судді Берднік І.С.
Суховий В.Г.
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2018 |
Оприлюднено | 22.11.2018 |
Номер документу | 77983886 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Міщенко І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні