Справа № 1-845/2008 p.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2008 року Святошинський районний суд міста Києва
в складі: головуючого - судді Почупайло А.В.
при секретарі Кіньовій К.М.
за участю прокурора Кононенка І.С.
представника цивільного позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що народився в с П'ятирічка, Баранівського району, Житомирської області, українця, громадянина України, освіта середня-спеціальна, одруженого, не працюючого, проживаючого вАДРЕСА_1 не судимого.
у скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України, -
встановив:
Підсудний ОСОБА_2, у період часу з 04 січня 2008 року до 06 січня 2008 року, будучи матеріально відповідальною особою - касиром приміщення ігрових автоматів ТОВ «Альянс-ігри та розваги», розташованого в підземному переході станції метро «Академмістечко» по бул. Вернадського, 89 в м. Києві, розтратив майно, яке перебувало в його віданні, завдавши ТОВ «Альянс-ігри та розваги» матеріальну шкоду.
Так, ОСОБА_2, згідно трудового договору від 02 січня 2008 року працював на посаді касира-приміщення ігрових автоматів ТОВ «Альянс-ігри та розваги», розташованого в підземному переході станції метро «Академмістечко» по бул. Вернадського. 89 в м. Києві та був матеріально відповідальною особою згідно договору про повну матеріальну відповідальність від 02 січня 2008 року, у функціональні обов'язки якого входило здійснювати збереження ввірених йому грошових цінностей, ведення обліку про рух та залишок грошових цінностей, які належать ТОВ «Альянс-ігри та розваги».
При цьому, почавши працювати касиром у вказаних ігрових автоматах з 02 січня 2008 року, ОСОБА_2 згідно внутрішнього розпорядку роботи, повинен був щозмінну передавати залишок грошових коштів касиру, який змінював його, у результаті чого в кінці кожного робочого тижня проводилась перевірка залишку грошових коштів у касі закладу та касі ігрових автоматів, а також перевірка електронних показників ігрових автоматів, згідно яких у пам'яті автоматів фіксувалась сума грошей, які надійшли до автомату за визначений період часу.
04 січня 2008 року, ОСОБА_2, з метою обернення на свою користь та особистого збагачення вирішив розтратити грошові кошти, що належать ТОВ «Альянс-ігри та розваги». З метою виконання свого злочинного умислу, усупереч установленій забороні гри на ігрових автоматах закладу, ОСОБА_2, маючи доступ до каси купюро-приймачів ігрових автоматів, починаючи з 04 січня 2008 року до 06 січня 2008 року, знаходячись на робочій зміні, розтратив грошові кошти, які належать ТОВ «Альянс-ігри та розваги» на загальну суму 37 000 гривень, шляхом використання однієї грошової суми в розмірі 1000 гривень при грі на ігровому автоматі «Новоматік» серійний номер 212621 та подальшого повернення собі вказаної грошової суми з каси купюро-приймача автомату, доступ до якого він мав за допомогою спеціального ключа, будучи касиром ігрових автоматів ТОВ «Альянс-ігри та розваги». Так, шляхом користування лише 1000 гривень, шляхом повторного її використання в купюро-приймачі вказаного ігрового автомату, ОСОБА_2 в період з 04 січня 2008 року до 06 січня 2008 року, витратив грошових кредитів автомату на загальну суму 37 000 гривень.
У подальшому витрачені, при грі, грошові кредити, розтрата яких була зафіксована в меню електронної-статистики ігрового автомату у вигляді грошових коштів не повернув. чим завдав своїми діями ТОВ «Альянс-ігри та розваги» матеріальну шкоду на загальну суму 37000 гривень.
06 січня 2008 року, розтрата ОСОБА_2 ввірених йому цінностей була виявлена технічною службою ТОВ «Альянс-ігри та розваги» при проведені перевірки електронного меню статистики ігрових автоматів та залишку грошових коштів у касі купюро-приймача автоматів.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину в інкримінованому йому складі злочину, передбаченому ч. 1 ст. 191 КК України визнав повністю, щиросердно розкаявся, підтвердив суду обставини скоєння ним злочину та пояснив, що з 02 січня 2008 року, згідно укладеного трудового договору він працював у ТОВ „Альянс-ігри та розваги" на посаді касира. Крім цього, між ним та ТОВ „Альянс-ігри та розваги" було підписано договір про повну матеріальну відповідальність. Його робоче місце знаходилось в приміщенні ігрових автоматів, розташованих у підземному переході по бул. Вернадського, 89 в м. Києві. Він працював за графіком по 12 годин на добу на протязі тижня, після чого в нього був вихідний тиждень.
У його функціональні обов'язки входило: - прийом платежів від клієнтів, проводження платежів через касовий апарат, установлення ігрових кредитів на автоматах, виплата виграшів та збереження грошових цінностей у касі.
На початку січня 2008 року він заступив на роботу на тиждень, у нічну зміну з 21 години до 09 години наступної доби. Його змінницею на той час була касир ОСОБА_3 04 січня 2008 року, о 21 годині він прийняв касу від ОСОБА_3 і приступив до роботи. Знаходячись на роботі до 09 години 05 січня 2008 року, з метою виграшу грошових коштів він вирішив пограти на ігровому автоматі „Імперіал", де програв свої власні кошти в сумі 2000 гривень. Після цього, з метою повернення програних грошей він вирішив відігратися, і взяв із каси ігрових автоматів ТОВ „Альянс-ігри та розваги" 1000 гривень, на яку виставив кредитів на тому ж ігровому автоматі й продовжив гру. Так, продовжуючи гру на одному ігровому автоматі до кінця своєї зміни, тобто до 09 години 05 січня 2008 року, він, користуючись однією сумою грошей у розмірі 1000 гривень і маючи доступ до купюро-приймача автомату й програв деяку суму грошей. Зранку 05 січня 2008 року він передав зміну касиру ОСОБА_3, яка прийняла в нього касу, згідно якої недостачі не було, так як він повернув 1000 гривень, якою користувався на протязі зміни для встановлення ігрових кредитів.
Після цього, 05 січня 2008 року о 21 годині він знову змінив касира ОСОБА_3 і заступив на зміну, на протязі якої з метою повернення витрачених грошових кредитів, належних ТОВ „Альянс-ігри та розваги" вирішив за тією ж схемою продовжити гру на тому ж ігровому автоматі, але до кінця зміни не зміг відігратися й протягом двох добових змін програв 370 000 ігрових кредитів, виставленою ним на ігровому автоматі ставкою по 10 копійок за один ігровий кредит, що складає 37 000 гривень.
06 січня 2008 при здачі зміни ОСОБА_3 він знову змінив показники автомату, з метою приховати недостачу, так як вирішив у подальшому повернути ТОВ „Альянс-ігри та розваги" програні гроші. Але 06 січня 2008 року, коли він повертався з роботи додому йому зателефонував менеджер закладу й повідомив, що технічна служба виявила недостачу на автоматах. Повернувшись на роботу, він пояснив свої дії, і визнав вину із привласнення майна ТОВ «Альянс-ігри та розваги».
Заявлений цивільний позов визнав.
Оскільки підсудний ОСОБА_2 свою вину в скоєному визнав повністю та не оспорює фактичні обставини справи, розміру цивільного позову, то суд при визначенні обсягу доказів, що підлягають дослідженню, обмежився показами підсудного ОСОБА_2 та дослідженням матеріалів справи, що характеризують особу підсудного.
Таким чином, дослідишви зібранні по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина підсудного ОСОБА_2 у скоєнні інкримінованого йому складу злочину повністю доведена й кваліфікація його дій за ч. 1 ст. 191 КК України є правильною, оскільки він скоїв розтрату чужого майна, яке перебувало в його віданні.
Обговорюючи питання про міру та вид покарання підсудному ОСОБА_2, суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, характеристику особи
підсудного, який посередньо характеризуються за місцем проживання, не працює, раніше не судимий, його відношення до скоєного, щире каяття в скоєному, що на його утриманні перебуває неповнолітня дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, та вважає за необхідне обрати йому покарання у вигляді обмеження волі, із застосуванням ст. 75 КК України, звільнення від відбування покарання в частині обмеження волі, з випробуванням, оскільки на думку суду його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства.
Суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_2 додаткову міру покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади пов'язані зі збереженням та розпорядженням матеріальними цінностями.
Цивільний позов ТОВ «Альянс- ігри та розваги», суд вважає за необхідне задовольнити в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
засудив:
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України та призначити йому покарання у вигляді 3 (трьох) років обмеження волі з позбавлення права обіймати посади пов'язані зі збереженням та розпорядженням матеріальними цінностями строком на три роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування покарання, у частині обмеження волі, з випробуванням строком на 3 (три) роки, зобов'язавши його, відповідно до ст. 76 КК України, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину, і виконає покладені на нього обов'язки.
Міру запобіжного заходу, засудженому ОСОБА_2, до вступу вироку в законну силу, залишити підписку про невиїзд.
Стягнути зі ОСОБА_2 на користь ТОВ «Альянс - ігри та розваги» (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 1, ЗКПО 31169127, р/р 26005052702367 у Печерській філії ЗАТ КБ «ПРИВАТ» м. Києва, МФО 300711) - 37000 (тридцять сім) тисяч гривень.
Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва протягом 15 діб, з моменту його проголошення.
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2008 |
Оприлюднено | 20.12.2022 |
Номер документу | 7801551 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Почупайло А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні