Справа №2-836/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2008 року Баришівський районний суд Київської області у складі
головуючого судді Литвиненко О.Л.
при секретарі Лунгул Т.А.
з участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Баришівка Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Лукашівської сільської ради Баришівського району Київської області про встановлення факту належності майна, прийняття спадщини та визнання права власності на майно у спадок,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулись до суду з даним позовом, мотивуючи позовні вимоги тим, що 04.06.2004 року померла їх тітка ОСОБА_4. За життя спадкодавець ОСОБА_5 склала заповіт, яким все своє майно заповіла ОСОБА_2 та ОСОБА_3 Окрім позивачів, спадкоємців після смерті ОСОБА_4 не має. В день смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, до складу якої входить житловий будинок №5 з господарськими будівлями та спорудами, який розташований по вулиці Кірова в селі Лукаші Баришівського району Київської області. До нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини не звернулись у встановлений законом шестимісячний термін, оскільки після смерті тітки з'ясувалось, що вона не мала правовстановлюючих документів на спадковий будинок. Запис про належність будинку тітці є в погосподарській книзі Лукашівської сільської ради, в якій записано, що житловий будинок №5 з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в селі Лукаші по вул.Кірова, на праві приватної власності належав ОСОБА_4, в якому вона постійно проживала до дня смерті. Вважають, що прийняли спадщину після смерті ОСОБА_4, так як по день смерті проживали разом з нею, вели спільне господарство, доглядали за тіткою та провели її поховання. Просять суд встановити факт належності на праві приватної власності житлового будинку померлій 04.06.2004 року ОСОБА_4, факт прийняття спадщини позивачами після смерті тітки та визнати за ними право власності на житловий будинок №5 з господарськими будівлями та спорудами, який розташований по вулиці Кірова в селі Лукаші Баришівського району Київської області в рівних частинах.
У відповідності до ст. 130 4.4 ЦПК України, суд може у попередньому судовому засіданні ухвалити судове рішення у разі визнання позову відповідачем.
На попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_3 від свого імені та від імені ОСОБА_2 підтримав заявлений позов та пояснив суду, що після смерті тітки залишилося спадкове майно, до складу якого входить житловий будинок №5 з господарськими будівлями та спорудами, який розташований по вулиці Кірова в селі Лукаші Баришівського району Київської області. Спадкоємцями після смерті ОСОБА_4 є він та його брат ОСОБА_2. Позивач вважає, що він з братом прийняли спадщину після смерті тітки, так як по день смерті проживали разом з нею, вели спільне господарство, доглядали за нею та провели її поховання. Тому просить суд задовольнити заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала заявлений позивачами позов та просила суд встановити факт належності на праві приватної власності житлового будинку померлій 04.06.2004 року ОСОБА_4, факт прийняття спадщини позивачами після смерті тітки та визнати за ними право власності на житловий будинок №5 з господарськими будівлями та спорудами, 'який розташований по вулиці КіроТза в селі Лукаші Баришівського району Київської області в рівних частинах, так як позивачі фактично прийняла спадщину після смерті тітки.
Представник відповідача по справі Лукашівської сільської ради Баришівського району в судове засідання не з,явився, про день та місце розгляду справи усвідомлений своєчасно та належним чином. До суду надійшов лист від голови Лукашівської сільської ради про визнання позовних вимог ОСОБА_2, ОСОБА_2 та з проханням слухати справу у відсутність їх представника, що дає суду підстави для розгляду справи та ухвалення рішення на попередньому судовому засіданні у відсутність представника відповідача.
Заслухавши пояснення позивача, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлений позов є обгрунтованим та таким, що підлягає до задоволення у повному обсязі.
Судом встановлено, що 04 червня 2004 року у віці 81 року померла ОСОБА_4, про що в книзі реєстрації актів про смерть 05.06.2004 року зроблено запис за № 352 відділом реєстрації актів цивільного стану Оболонського районного управління юстиції м.Києва. В день смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, до складу якої входить житловий будинок №5 з господарськими будівлями та спорудами, який розташований по вулиці Кірова в селі Лукаші Баришівського району Київської області. При житті 03 листопада 1998 року спадкодавець ОСОБА_4 зробила заповітне розпорядження, відповідно до якого все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі все те, що буде належати їй на день смерті і на що за законом матиме право заповіла ОСОБА_3 та ОСОБА_2 Спадкоємці за заповітом ОСОБА_3 та ОСОБА_2 не звернулись у встановлений законом шестимісячний термін до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, оскільки після смерті тітки їм стало відомо, що спадкодавець не мала правовстановлюючих документів на спадковий житловий будинок. Відомості про належність житлового будинку спадкодавцю містяться в погосподарській книзі Лукашівської сільської ради Баришівського району Київської області (особовий рахунок №585), з якої вбачається, що житловий будинок №5 з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в селі Лукаші по вулиці Кірова Баришівського району Київської області на праві власності належав ОСОБА_4, в якому вбна постійно проживала до дня смерті. Оскільки спадкоємці ОСОБА_2 та ОСОБА_3 фактично прийняли спадщину після смерті ОСОБА_4, так як постійно проживали із спадкодавцем на час відкриття спадщини, тому мають право на володіння, користування та розпорядження спадковим майно в рівних частинах.
Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого законом шестимісячного терміну, він не заявив про відмову від неї.
Згідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про практику розгляду судами України справ про успадкування" № 4 від 24.06.1983 року шестимісячний строк для прийняття спадщини може бути продовжений судом за заявою заінтересованої особи при доведенні поважності причин його пропуску. Якщо у вказаний строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно, а не про продовження пропущеного строку.
З урахуванням викладених обставин суд вважає за необхідне встановити факт належності на праві приватної власності житлового будинку померлій 04.06.2004 року ОСОБА_4, факт прийняття спадщини позивачами після смерті тітки та визнати за ними право власності на житловий будинок №5 з господарськими будівлями та спорудами, який розташований по вулиці Кірова в селі Лукаші Баришівського району Київської області в рівних частинах.
Встановлене судом стверджується :
- ксерокопією паспорта ОСОБА_4 CO., який народився 27 березня 1961 року в м.Київ (серія CO №082213);
- ксерокопією паспорта ОСОБА_3, який народився 17 грудня 1962 року в місті Київ (серія СН №589752);
- ксерокопією свідоцтва про смерть ОСОБА_6nv померлої 04.06.2004 року, серія 1-БК №477451, виданого 05.06.2004 року;
- ксерокопією заповіту від 03.11.2998 року заповідача ОСОБА_4; ,
- ксерокопією технічного паспорта на житловий будинок №5 по вул..Кірова в с.Лукаші власника ОСОБА_4;
- довідкою №291 від 23.07.2008 року Лукашівської сільської ради Баришівського району про те, що згідно погосподарської книги житловий будинок №5 по вул..Кірова в с.Лукаші належав на праві власності ОСОБА_4;
- довідкою від 16.09.2008 року Лукашівеької сільської ради Баришівського району про те, що ОСОБА_4 CO., ОСОБА_3 прийняли фактично спадщину після смерті ОСОБА_4 та провели її поховання. -
За даних обставин заявлений позов підлягає до задоволення у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.4, 130, 208, 212-215, 218, 273, 223, 294 ЦПК України, ст.ст. 1235, 1268 ЦК України, ст. 12 п.А Постанови Пленуму ВС України від 22.12.1995 року №20 "Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності", п.4 Постанови Пленуму ВС України "Про практику розгляду судами України справ про спадкування" №4 від 24.06.1983 року,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2, ОСОБА_3 задовольнити у повному обсязі.
Встановити, що ОСОБА_4, яка померла 04 червня 2004 року на праві приватної власності належав житловий будинок №5 з господарськими будівлями та спорудами, ярій розташований в селі Лукаші по вулиці Кірова Баришівського району Київської області.
Встановити, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, прийняв спадщину після смерті ОСОБА_4, яка померла 04 червня 2004 року.
Встановити, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, прийняв спадщину після смерті ОСОБА_4, яка померла 04 червня 2004 року.
Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на '/г частину житлового будинку №5 з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в селі Лукаші по вулиці Кірова Баришівського району Київської області.
Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 право власності на 14 частину житлового будинку №5 з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в селі Лукаші по вулиці Кірова Баришівського району Київської області.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Київської області через Баришівський районний суд Київської області.
Суд | Баришівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2008 |
Оприлюднено | 10.02.2010 |
Номер документу | 7808953 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Баришівський районний суд Київської області
Литвиненко О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні