Справа № 755/6162/18
Ухвала
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" листопада 2018 р. м.Київ
Слідчий суддя Дніпровського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 , за участю захисника ОСОБА_4 , підозрюваної ОСОБА_5 , розглянувши клопотання старшого слідчого Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м.Києві ОСОБА_6 у кримінальному проваджені №12017100040010724 від 31.07.2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364-1, ч.2 ст.366 КК України про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання щодо підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Студениця Коростишівського району Житомирської області, громадянки України, неодруженої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий Дніпровського УП ГУНП в м.Києві ОСОБА_6 за погодженням з прокурором Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_7 звернувся до суду в рамках кримінального провадження №12017100040010724 від 31 липня 2017 року з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді застави щодо підозрюваної ОСОБА_5 , яка підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364-1, ч.2 ст.366 КК України.
Згідно мотивів клопотання, органом досудового розслідування встановлено, що згідно з Статутом всеукраїнського фізкультурно - спортивного товариства «Колос» Агропромислового комплексу України (надалі ВФСТ «Колос» АПК України або Товариство) затвердженого ІV позачерговим з`їздом Товариства від 18 червня 2005 року та зареєстрованим Міністерством юстиції України від 28 червня 1991 року, з подальшими змінами і доповненнями, зареєстрованими в Державній реєстраційній службі України від 26.09.2011 року № 267 ВФСТ «Колос» АПК України є самостійною, неприбутковою, добровільною всеукраїнською громадською організацією, яка об`єднує за спільними інтересами працівників агропромислового комплексу України членів агроформувань всіх типів (пункт 1.2. Статуту), має розвинену структуру в усіх областях України та АРК (пункт 1.4. Статуту). Головною метою діяльності товариства є сприяння організації та проведенню фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи серед широких верств населення України (пункт 2.1. Статуту). Кошти та інше майно Товариства є його власністю та не може бути відчужене без його згоди за виключенням випадків передбачених чинним законодавством або рішенням суду (пункти 11.2, 11.3. Статуту). Право розпоряджатися майном належить Президії Центральної ради, яка розглядає питання продажу нерухомого майна (пункти 11.8 Статуту).
Відповідно до постанови ІV позачерговим з`їздом Товариства №3 від 10.08.2011 та розпорядження Голови ВФСТ «Колос» АПК України №25-к від 10.08.2011 ОСОБА_5 призначена на посаду першого заступника Голови ВФСТ «Колос» АПК України та на неї покладено обов`язки Голови Товариства передбачені п.п. 12.9.1.-12.9.12. Статуту, а саме: здійснювати повноваження на громадських засадах, представляти інтереси ВФСТ «Колос» АПК України, координувати роботу Центральної Ради і Президії, розподіляти повноваження між членами Центральної Ради і Президії, здійснювати управління коштами і майном товариства, відкривати рахунки Товариства в банках та інших кредитних установах, здійснює фінансові операції від імені Товариства, укладати від імені товариства угоди та інші юридичні акти, організовувати і контролювати ведення бухгалтерського обліку, статистики, діловодства, звітності, матеріально-технічного забезпечення, тощо, приймати та звільняти з роботи штатних працівників, встановлювати для них посадові обов`язки, режим праці та відпочинку, звітувати на З`їздах про роботу Центральної ради і Президії за звітний період, несе персональну відповідальність перед З`їздом, органами державної виконавчої влади за результати роботи товариства «Колос», виконувати інші повноваження відповідно до чинного законодавства і цього Статуту.
Таким чином ОСОБА_5 відповідно до повноважень делегованих згідно з розпорядження Голови ВФСТ «Колос» АПК України №25-к прийнятим у відповідності до пункту 12.10 Статуту з 10.08.2011 року по 01.04.2013 рік, виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, тобто була службовою особою юридичної особи приватного права.
Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Згідно Статуту ВФСТ «Колос» АПК України товариство є неприбутковою організацією, діяльність якої спрямована виконання соціально-важливих функцій, не переслідує мету отримання прибутків, є власником фізкультурно-спортивних комплексів і споруд, земельних ділянок, цінних паперів та іншого майна, кошти та інше майно Товариства є його власністю, використовується виключно для забезпечення виконання статутних завдань.
До складу вищих центральних органів ВФСТ «Колос» входять: з`їзд ВФСТ «Колос», Центральна Рада ВФСТ «Колос», ревізійна комісія ВФСТ «Колос». Згідно п. 12.2 Статуту, Вищим органом управління ВФСТ «Колос» є з`їзд, який скликається, як правило раз на 5 років.
Пунктом 12.3.2. передбачено, що з`їзд товариства «Колос» обирає терміном на 5 років Центральну Раду, її голову та Центральнуконтрольно-ревізійну комісію. У період між з`їздами виконання їх функцій покладається на Центральну Раду. Центральна Рада збирається на свої пленуми (засідання) по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік (п. 12.4). Центральна Рада з усіх питань, що розглядаються, приймає постанови, які після підписання їх головою носять обов`язків характер для всіх членів товариства.
Для керівництва діяльністю Товариства між Пленумами Центральна Рада обирає Президію у складі, що встановлюється Пленумом. Відповідно до пунктів 12.8, Президія Товариства «Колос» організовує роботу з реалізації рішень з`їзду та Пленумів Центральної Ради, координує і спрямовує діяльність організацій нижчого рівня, розглядає поточні і перспективні питання діяльності і приймає відповідні рішення, тощо. Президія збирається на свої засідання рішенням голови за необхідністю, але не рідше одного разу на 3 місяці. Президія правомочна, якщо в її роботі бере участь 2/3 її членів. Рішення приймаються простою більшістю голосів членів Президії, які беруть участь у її роботі. З усіх прийнятих рішень Президія приймає постанови, які після підписання головою, носять обов`язковий характер виконання для всіх членів ВФСТ «Колос» .
Право розпоряджатися майном та коштами належить Президії Центральної Ради, яка розглядає питання про передачу та продаж рухомого та нерухомого майна, затверджує кошторис на забезпечення діяльності Товариства на національному рівні, утримання апарата та надає право голові Товариства розпоряджатися коштами, в межах затвердженого кошторису.
Кошти та інше майно Товариства є його власністю та не можуть бути відчужені без його згоди за виключенням випадків передбачених чинним законодавством або рішенням суду
Однак, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці у ОСОБА_5 виник злочинний умисел направлений на незаконне та безпідставне відчуження УСБ «Тиса» всупереч інтересам ВФСТ «Колос» АПК України з метою одержання неправомірної вигоди іншою фізичною особою та складання завідомо неправдивого офіційного документу.
Поряд з цим, під час проведення досудового розслідування встановлено, що 27.01.2012 року відбулось засідання Президії ВФСТ «Колос» АПК України. Під час проведення засідання Президії було розглянуто дванадцять питань та за їх результатами складено відповідні постанови. Вивченням протоколу Президії ВФСТ «Колос» АПК України №2 від 27.01.2012 року встановлено, що в ньому міститься лише 12 питань. Зі змісту протоколу встановлено, що в ньому відсутні будь-які питання, які стосуються продажу або відчуження УСБ «Тиса». По 12 розглянутим питанням були прийняті відповідні постанови. Номера постанов відповідають номерам питань зазначених у протоколі.
Встановлено, що питання відчуження або продажу санаторно-оздоровчого закладу «Тиса» в с.Ясіня Закарпатської області на засіданнях президії ВФСТ «Колос» АПК України не обговорювалось та не голосувалось.
ОСОБА_5 , будучі службовою особою юридичної особи приватного права, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, реалізуючи свій злочинний умисел направлений на незаконне та безпідставне відчуження УСБ «Тиса» склала завідомо неправдивий офіційний документ постанову президії ВФСТ «Колос» АПК України №13 від 27.01.2012, до якої були внесені завідомо неправдиві відомості про надання дозволу на продаж УСБ «Тиси», що є власністю ВФСТ «Колос» АПК України постанови про продаж УСБ «Тиса» не приймалось, підписала довіреність, якою уповноважила громадянина ОСОБА_8 на продаж УСБ «Тиси», довіреність була зареєстрована в реєстрі вчинення нотаріальних дій приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_9 за №2912.
Поряд з цим, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці ОСОБА_5 , продовжуючи реалізувати свій злочинний умисел, направлений на незаконне та безпідставне відчуження УСБ «Тиса», передала вищевказану нотаріальну довіреність громадянину ОСОБА_8 .
На підставі завідомо неправдивого офіційного документу - постанови президії ВФСТ «Колос» АПК України № 13 від 27.01.2012 року, до якого були внесені завідомо неправдиві відомості про надання дозволу на продаж УСБ «Тиси», що є власністю ВФСТ «Колос» АПК України, між ВФСТ «Колос» АПК України в особі ОСОБА_8 , який до 2013 року був директором УСБ «Тиса» ВФСТ «Колос» АПК України та громадянкою ОСОБА_10 03.08.2012 року у с.Великий Бичків Рахівського району Закарпатської області був укладений договір купівлі-продажу нежитлової будівлі санаторно-оздоровчого закладу Ясінянської учбово-спортивної бази «Тиса» за номером 38, яка розташована в смт. Ясіня по вул. Івана Франка Рахівського району Закарпатської області на земельній ділянці площею 0,2539га, яка має кадастровий номер 2123656200:09:001:0015. Згідно з умовами зазначеного договору продавець передає у власність покупця будівлю спального корпусу (загальна площа - 976,62 кв.м, житлова площа 325,39 кв.м.) та будівлю їдальні (загальна площа - 466,12 кв.м та житлова площа 222,59 кв.м.). Сторони домовились, що продаж вчиняється за 445000,00 гривень.
01.10.2012 року у м.Київ між ВФСТ «Колос» АПК України в особі його першого заступника голови ОСОБА_5 - з однієї сторони та ОСОБА_10 - з іншої, був складений акт прийому-передачі, згідно з яким ВФСТ «Колос» АПК України передає, а ОСОБА_10 приймає продану 03.08.2012 року будівлю УСБ «Тиса». Акт підписано першим заступником голови ОСОБА_5 та ОСОБА_10 , скріплений печаткою ВФСТ «Колос» АПК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що ринкова вартість санаторно-оздоровчого закладу Ясінянської учбово-спортивної бази «Тиса», яка розташована за адресою: Закарпатська область, Рахівський район, смт. Ясеня, вул. Івана Франка, 38, що є у власності ВФСТ «Колос» АПК України станом на 23.08.2012 року становила 9 501 756 грн.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою юридичної особи приватного права, за попередньою змовою з ОСОБА_8 , керуючись злочинним умислом, направленим на зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, всупереч інтересам ВФСТ «Колос» АПК України, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої особи, а саме ОСОБА_10 , будучи достовірно обізнаною із статутом ВФСТ «Колос» АПК України, згідно з яким забороняється відчуження майна товариства без згоди президії центральної ради ВФСТ «Колос» АПК України, шляхом складання завідомо неправдивого офіційного документу здійснила відчуження майна товариства, а саме будівлі санаторно-оздоровчого закладу Ясінянської учбово-спортивної бази «Тиса» за номером 38, яка розташована в смт. Ясіня по вул. Івана Франка Рахівського району Закарпатської області на земельній ділянці площею 0,2539 га, яка має кадастровий номер 2123656200:09:001:0015 за 445000,00 гривень (ринкова вартість 9 501 756 грн.), чим спричинила настання шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам ВФСТ «Колос» АПК України в розмірі 9 056 756 грн., що у двісті п`ятдесят і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян, чим спричинила тяжкі наслідки.
За вказаними фактами 31 липня 2013 року було розпочато кримінальне провадження №12017100040010724 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364-1, ч.2 ст.366 КК України.
15 листопада 2018 року, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364-1, ч.2 ст.366 КК України.
Мотивуючи клопотання щодо необхідності застосування запобіжного заходу підозрюваній ОСОБА_5 , прокурор посилається на існування ризиків, які дають підстави вважати, що ОСОБА_5 , будучи підозрюваною у вчиненні тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання, у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років, може переховуватись від органів досудового розслідування та суду чим перешкоджати проведенню процесуальних дій та встановленню істини по справі, з метою уникнення покарання незаконно впливати на свідків, знищити або спотворювати будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а також вчинити інше кримінальне правопорушення, у зв`язку з чим виникає необхідність застосування запобіжного заходу підозрюваній.
Вивчивши клопотання, додані до нього документи, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, вислухавши думку прокурора, який підтримав клопотання, з мотивів викладених у клопотанні, вислухавши думку захисника підозрюваної ОСОБА_5 ОСОБА_4 , який заперечив проти задоволення клопотання слідчого, посилаючись на відсутність належного обґрунтування прокурором в судовому засіданні ризиків, крім того, відсутні жодні належні та допустимі докази, які б підтверджували, що ОСОБА_5 дійсно може незаконно впливати на свідків у даному кримінальному провадженні з метою перешкоджання встановлення істини, поряд з цим, захисник послався на те, що стороною обвинувачення не надано жодного доказу, які б стверджували про те, що його підзахисна може знищити, сховати або спотворити речі чи документи, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, а також, що вона вчиняла такі дії або спробувала їх вчинити, крім того, речові докази знаходяться на зберіганні у сторони обвинувачення, доступ до яких у ОСОБА_5 відсутній, що унеможливлює вчинення його підзахисною дій на знищення, спотворення або переховування їх, поряд з цим, адвокат послався на те, що запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання та покладені обов`язки, на його підзахисну закінчився у вересні 2018 року, за весь цей час ОСОБА_5 виконувала свої процесуальні обов`язки, не ухилялась від слідства, з`являлась за кожним викликом до слідчого Дніпровського УП ГУНП в м.Києві, у зв`язку з чим просив відмовити в задоволенні клопотання слідчого, вислухавши думку підозрюваної ОСОБА_5 яка підтримала думку свого захисника, слідчий суддя приходить до наступного.
Так, відповідно до вимог ст.194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язані встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує, хоча б один з ризиків, передбачених ст.177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Крім того, згідно з положеннями ст.178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у ст.177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд зобов`язані оцінити, в тому числі вагомість доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, розмір майнової шкоди, а також дані, що характеризують особу підозрюваного, обвинуваченого.
Наведені вклопотанні обставинита доданідо ньогодокументи,якими слідчийобґрунтовує доводиклопотання,свідчать проте,що клопотанняслідчого невідповідає вимогамКПК України,зокрема щодозмісту клопотання.Так,у клопотанніу відповідностідо ст.184КПК України,має бутизазначено:короткий викладфактичних обставинкримінального правопорушення,в якомупідозрюється абообвинувачується особа; правовакваліфікація кримінальногоправопорушення іззазначенням статті(частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; викладобставин,що даютьпідстави підозрювати,обвинувачувати особуу вчиненнікримінального правопорушення,і посиланняна матеріали,що підтверджуютьці обставини; посиланняна одинабо кількаризиків,зазначених устатті 177цього Кодексу; викладобставин,на підставіяких слідчий,прокурор дійшоввисновку пронаявність одногоабо кількохризиків,зазначених уйого клопотанні,і посиланняна матеріали,що підтверджуютьці обставини; обґрунтуваннянеможливості запобіганняризику аборизикам,зазначеним уклопотанні,шляхом застосуваннябільш м`якихзапобіжних заходів; обґрунтування необхідності покладення на підозрюваного, обвинуваченого конкретних обов`язків, передбачених частиною п`ятою статті 194 цього Кодексу.
Разом з тим, у клопотанні не зазначено, відомості щодо підозрюваної особи, на підтвердження наявності обґрунтованої підозри не наведенні об`єктивні докази зібрані на даний час органом досудового розслідування доказів, крім того посилання на ризики містять декларативний характер без зазначення конкретних обставин та доказів цих ризиків, які б обґрунтовано і переконливо свідчили, що такі ризики дійсно існують та є реальними, що давало б підстави для застосування запобіжного заходу щодо підозрюваної у даному кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання старшого слідчого Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м.Києві ОСОБА_6 у кримінальному проваджені №12017100040010724 від 31.07.2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364-1, ч.2 ст.366 КК України про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання щодо підозрюваної ОСОБА_5 , не підлягає задоволенню, оскільки клопотання не відповідає вимогам закону та є необґрунтованим.
За таких обставин, керуючись вимогами ст.ст. 131, 132, 176-179, 193, 194, 309, 310 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання старшого слідчого Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м.Києві ОСОБА_6 у кримінальному проваджені №12017100040010724 від 31.07.2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364-1, ч.2 ст.366 КК України про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання щодо підозрюваної ОСОБА_5 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Визначити час проголошення повного тексту ухвали 12 годин 00 хвилин 23 листопада 2018 року.
Слідчий суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 78274638 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Марченко М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні