Справа № 444/3051/17
Провадження № 2/444/354/2018
УХВАЛА
cудового засідання
03 грудня 2018 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді Зеліско Р. Й.,
секретар судового засідання Мамедова Г. І.
з участю позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2
представника позивача ОСОБА_3
представник відповідача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовква Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_5, Мокротинської сільської ради Жовківського району Львівської області про визнання недійсними державного акту на право власності та рішення Мокротинської сільської ради,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_6 звернулися до суду з позовною заявою до відповідачів ОСОБА_5, Мокротинської сільської раді Жовківського району Львівської області про визнання недійсними державного акту на право власності та рішення Мокротинської сільської ради.
Ухвалою суду від 10.01.2018 року відкрито провадження у зазначеній справі та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду від 21.02.2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні 15.11.2018 року позивач ОСОБА_2 подав на адресу суду клопотання про призначення у справі судової земельно-технічної експертизи, яке мотивує тим, що належну відповідачу земельну ділянку було надано у власність без узгодження її меж із ОСОБА_7 як із суміжним землекористувачем в порядку, визначеному законодавством. Зазначає, що внаслідок цього земельна ділянка належна відповідачу накладається із земельною ділянкою, якою користуються позивачі. Вказане вбачається із плану земельної ділянки гр. ОСОБА_7, с. Мокротин, вул. Кут-1.
Стверджує, що натомість представниками відповідача в судовому засіданні наголошувалося на недоведеності факту і розмірів такого накладення. А тому вважає, що питання співвідношення меж земельних ділянок, накладення таких ділянок, відповідності фактичного землекористування документації із землеустрою та правовстановлюючим документам, тощо, беззаперечно потребує спеціальних знань, а тому просить призначити судову земельну-технічну експертизу, на вирішення якої поставити зазначені ним запитання.
Позивачі ОСОБА_2, ОСОБА_1, представник позивача ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримали з підстав, які наведені у ньому.
Представник відповідача проти задоволення клопотання заперечив з підстав наведених у письмовому запереченні.
Вивчивши клопотання позивача, заслухавши думку учасників, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1, 3, 4-6 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно ч. 1 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно до ч. 1 ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов'язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами.
Суд враховує, що згідно п. 8 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста.
Суд звертає увагу, що клопотання про призначення експертизи подано позивачем вже під час проведення судового розгляду справи.
Будь-яких доказів поважності причин не заявлення клопотання про призначення експертизи позивачем не надано, а його посилання на те, що він не мав можливості зазделегідь передбачити заперечення сторони відповідача не відповідають дійсності, оскільки відповідач подавав відзив на позовну заяву, з яких позивач був ознайомлений ще до початку судового розгляду.
Позивачем не надано будь-яких правовстановлюючих документів на земельну ділянку, яка перебуває у його фактичному користуванні.
Суд не вбачає необхідності у призначенні земельно-технічної експертизи, оскільки в матеріалах справи є достатньо належних доказів для правильного вирішення спору, що виник між сторонами.
У зв'язку із наведеним суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача.
В той же час, суд вирішує клопотання по суті, а не залишає його без розгляду, як про це просить представник відповідача у відповідності до ст. 222 ЦПК України для того щоб не порушувати право позивача та об'єктивний та всесторонній розгляд справи та заявлених ним клопотань.
Керуючись ст.ст. 103-105 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
ПОСТАНОВИВ :
У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_2 про призначення у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_5, Мокротинської сільської ради Жовківського району Львівської області про визнання недійсними державного акту на право власності та рішення Мокротинської сільської ради судової земельно-технічної експертизи та зупинення провадження по справі на час проведення експертизи- відмовити.
Ухвала оскарженню окремо від рішення не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Зеліско Р. Й.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2018 |
Оприлюднено | 04.12.2018 |
Номер документу | 78276989 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Зеліско Р. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні