пр. № 2/759/4273/18
ун. № 759/4625/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2018 року Святошинський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді - П'ятничук І.В.,
за участі секретаря - Медвідчук В.В.,
позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача ФОП ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві клопотання позивача про застосування до відповідачів заходів процесуального примусу в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Торгового центру ВМБ (VMB Shopping Mall) торгової точки магазину Дискони , Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про захист прав споживача, -
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2018 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом про захист прав споживача.
Позивач в судовому засіданні 11.07.2018 року заявив клопотання в порядку ст. 137 ЦПК України про витребування доказів в даній справі та просив суд витребувати у Торгового центру ВМБ (VMB Shopping Mall) (торгова точна магазина Дискони , код ЄДРПОУ 40459764, адреса: 03115, м.Київ, пр-т Перемоги 136) та фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_1) відомості які необхідні для подальшого розгляду справи, посилаючись при цьому, на те що є складнощі в отриманні вказаних доказів та розгляді останніх в ході судового слухання справи.
Відповідно до ч.1 та ч.3 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Беручи до уваги предмет спору, заявлені позовні вимоги та наявні у матеріалах справи докази, думку позивача, який просив задовольнити вказане клопотання, а також враховуючи, що обставини цивільних справ з'ясовуються судом на засадах змагальності, суд вважає, що частково підлягають витребуванню письмові докази за заявленим клопотанням позивача ОСОБА_1
Відповідно до ухвали Святошинського районного суду м.Києва від 11.07.2018 р. клопотання позивача задоволено частково і витребувано необхідні для повного та всебічного розгляду документи.
Однак, станом на 15.11.2018 р. ухвала суду в повному обсязі не виконана, тому є необхідним повторне витребування необхідних позивачу документів, враховуючи вищевикладене позивачем до суду подано клопотання про застосування заходів процесуального примусу у вигляд штрафу в дохід держави.
Відповідно до ч. 6 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 43 ЦПК України учасники справи зобов'язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи, подавати всі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази, виконувати процесуальні дії у встановленому законом або судом строки.
Згідно з ч. 8 ст. 84 ЦПК України у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим кодексом.
Ст. 143 ЦПК України передбачає підстави та порядок застосування заходів процесуального примусу, зокрема, це є процесуальними діями, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов'язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
За приписами ст. 148 ЦПК України однією з підстав для постановлення ухвали про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу є зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству.
Визначення поняття зловживання процесуальними правами надане у ст. 44 цього Кодексу. До дій, які суд може визнати зловживанням процесуальними правами, законодавець відносить, зокрема, невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу (п. 1 ч. 1 ст. 148 ЦПК України).
Зважаючи на вищенаведене, суд дійшов висновку про наявність зловживань процесуальними правами відповідачем Торговим центром ВМБ (VMB Shopping Mall) (торгова точна магазина Дискони , код ЄДРПОУ 40459764, адреса: 03115, м.Київ, пр-т Перемоги 136) та підстав для стягнення з нього в дохід державного бюджету штрафу в мінімальному розмірі, встановленому ч. 1 ст. 148 ЦПК України.
Керуючись статтями 44, 144, 148 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про застосування заходів процесуального примусу - задовольнити.
Стягнути з Торгового центру ВМБ (VMB Shopping Mall) (торгова точна магазина Дискони , код ЄДРПОУ 40459764, адреса: 03115, м.Київ, пр-т Перемоги 136) в дохід державного бюджету штраф в сумі 0.3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 528 гривень 60 копійок.
стягувач: Державна судова адміністрація України
02192, м. Київ, вул. Липська, буд. 18/5, код ЄДР 26255795;
боржник: Торговий центр ВМБ (VMB Shopping Mall) (торгова точна магазина Дискони , код ЄДРПОУ 40459764, адреса: 03115, м.Київ, пр-т Перемоги 136)
Ухвала є виконавчим документом та підлягає виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом п'ятнадцяти днів з дня її отримання.
Суддя І.В.П'ятничук
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2018 |
Оприлюднено | 11.12.2018 |
Номер документу | 78441591 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
П`ятничук І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні