Справа №:755/12672/18
1кс/755/7293/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"21" грудня 2018 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 про передачу речових доказів для реалізації, в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудового розслідування №12018100040007905 від 22 серпня 2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 1 ст. 246 КК України,
в с т а н о в и в:
прокурор Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про передачу речових доказів, а саме: фрагментів деревини в кількості 126 одиниць, які відповідно до зберігальної розписки знаходяться на території КП «Дарницьке лісопаркове господарство» за адресою: Броварське лісництво 72 квартал, а також, фрагментів деревини в кількості 1802 одиниць, які знаходяться у Національному історично-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» за адресою: м. Київ, просп. Броварський для реалізації Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів в порядку визначеному Законом України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».
Клопотання мотивовано тим, Наказом Генерального директора Заповідника № 59-К від 12 листопада 2015 року, ОСОБА_4 призначено на посаду начальника відділу матеріально-технічного та господарського забезпечення Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» з 16 листопада 2015 року по теперішній час.
Відповідно до п. 1.5, 2.1, 2.2 Посадової інструкції начальника відділу матеріального-технічного та господарського забезпечення Заповідника, затвердженої генеральним директором Заповідника ОСОБА_5 від 23 липня 2015 року ОСОБА_4 наділений організаційно-розпорядчими обов`язками та є службовою особою.
Статус «Національний» історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» надано указом Президента від 17 травня 2006 року № 400/2006 «Про надання Державному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» статусу Національного».
Рішенням Київської міської ради від 28 жовтня 2010 року № 203-5015 Заповіднику надано в постійне користування земельні ділянки для створення музейно-меморіального комплексу та меморіального парку на просп. Броварському у Дніпровському районі м. Києва, загальною площею 238,56 га.
На території Заповідника 26 грудня 2017 року представниками Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державної екологічної інспекції, КО «Київзеленбуд» на підставі листів-звернення Заповідника від 29 листопада 2017 року № 197 та 21 грудня 2017 року № 217 проведено обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, про що складено відповідний акт за № 940-А.
В подальшому, 04 травня 2018 року між ТОВ «Інтеренергоресурс - Групп» (ЄДРПОУ 41679675) та Заповідником укладено Договір за № 405 про надання послуг з видалення зелених насаджень, на підставі Акту обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню № 940-А від 26 грудня 2017 року, відповідно до якого на території Заповідника видаленню підлягають 849 дерев.
Проте, згідно протоколів огляду місця події від 22 та 28 серпня 2018 року встановлено, що на території 12 і 13 кварталів Заповідника виявлено факт порубки 1802 одиниць дерев різних порід та діаметрів, які не відносяться до таких, що втратили здатність виконувати свої корисні, захисні, санітарно-гігієнічні, естетичні функції і є сухостійними, фаутними, пошкодженими до ступеня припинення росту, а також є аварійно-небезпечними та два вантажні автомобілі з завантаженою діловою деревиною в кількості 126 одиниць.
Відповідно до Висновку експерта Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру № 12-3/106 від 19 жовтня 2018 року розмір матеріальної шкоди, заподіяної зеленим насадженням міста на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» у Дніпровському районі м. Києва наведений у розрахунку Державної екологічної інспекції у м. Києві від 30 вересня 2018 року складає 3599442 грн 00 к.
Крім того, біля місця рубки лісу виявлено вантажний автомобіль марки «КАМАЗ 4310», д/н НОМЕР_1 з краном маніпулятором СФ-75, на якому було завантажено спиляні дерева ділова деревина (кругляк) в кількості приблизно 60-70 шт.
Під час огляду місця події виявлено вантажний автомобіль марки «DAF XF», д/н НОМЕР_2 з причепом для перевозки лісу д/н НОМЕР_3 , на якому на момент огляду завантажено спиляні дерева ділова деревина (кругляк) в кількості приблизно 50 шт.
Вилучена деревина в межах кримінального провадження визначена речовим доказом та на даний час знаходиться на території КП «Дарницьке лісопаркове господарство» за адресою: Броварське лісництво 72 квартал.
27 серпня 2018 року ухвалою слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва на вилучену спиляну деревину в кількості 126 одиниць під час огляду місця події 22 серпня 2018 на території Національного історично-меморіального заповіднику «Биківнянські могили» накладено арешт.
Разом з тим, 28 та 30 серпня 2018 року за участі співробітників КО «Київзеленобуд» проведено обстеження території Національного історично-меморіального заповіднику «Биківнянські могили» де виявлено пеньки внаслідок свіжої рубки дерев в кількості 1802 одиниць.
30 серпня 2018 року слідчим Дніпровського УП ГУНП у м. Києві зрізані фрагменти деревини, які знаходяться на території Національного історично-меморіального заповіднику «Биківнянські могили» в кількості 1802 одиниці визнані речовим доказом у кримінальному провадженні.
Ухвалою слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва від 20 грудня 2018 року на вище зазначені фрагменти деревини в кількості 1802 одиниці накладено арешт.
За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження №12018100040007905 від 22 серпня 2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 1 ст. 246 КК України, про що внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
В обґрунтування клопотання, прокурор посилається на те, що відповідно до Висновку експерта Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру № 12-3/106 від 19 жовтня 2018 розмір матеріальної шкоди, заподіяної зеленим насадженням міста на території Національного історико-меморіального заповіднику «Биківнянські могили» у Дніпровському районі м. Києва наведений у розрахунку Державної екологічної інспекції у м. Києві від 30 вересня 2018 складає 3599442 грн 00 к., що перевищує 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Крім того, зазначені фрагменти деревини не мають слідів кримінального правопорушення та є великою партією, зберігання якої через громіздкість не є доцільним у зв`язку з тим, що це понесе за собою труднощі та додаткові витрати з державного бюджету України.
Сторони кримінального провадження у судове засідання не з`явились, про дату та час судового розгляду повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили. Відповідно до ч. 1 ст. 171 КПК України неявка зазначених осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Слідчий суддя, вислухавши доводи прокурора, вивчивши клопотання, дослідивши матеріали додані до клопотання, дійшов такого висновку.
Згідно абз. 1 ч. 6 ст. 100 КПК України речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю.
Відповідно до абз. 7 ч. 6 ст. 100 КПК України речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом.
Згідно ч. 7 ст. 100 КПК України у випадках, передбачених пунктами 2, 4 та абзацом сьомим частини шостої цієї статті, слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, або до суду під час судового провадження, яке розглядається згідно із статтями 171-173 цього Кодексу. Прокурор у випадку, передбаченому абзацом сьомим частини шостої цієї статті, не пізніше наступного робочого дня з моменту постановлення ухвали слідчого судді, суду надсилає копію цієї ухвали Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, із зверненням щодо прийняття активів, а також вживає невідкладних заходів щодо передачі цих активів Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» на Національне агентство покладено функцію з проведення оцінки, ведення обліку та управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні.
Згідно абз. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» управляючи активами, Національне агентство забезпечує збереження активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, та їх економічної вартості.
Як зазначається у абз. 1 ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» встановлено, що Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, сума або вартість яких дорівнює або перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.
Згідно із абз. 2 ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» активи, визначені абзацом першим цієї статті, приймаються в управління на підставі ухвали слідчого судді, суду чи згоди власника активів.
Як зазначається у ч. 1 ст. 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління.
Згідно ч. 4 ст. 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» майно, в тому числі у вигляді предметів чи великих партій товарів, зберігання якого через громіздкість або з інших причин неможливе без зайвих труднощів, або витрати із забезпечення спеціальних умов зберігання якого чи управління яким співмірні з його вартістю, або яке швидко втрачає свою вартість, а також майно у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, підлягає реалізації за цінами щонайменш не нижче ринкових.
Враховуючи вище викладене, слідчий суддя оцінює індивідуальні ознаки та властивості арештованого у даному кримінальному провадженні майна, вартість якого значно перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2018 року, та як наслідок виходить з того, що зазначені у клопотанні підстави для передачі майна на здійснення заходів з управління ним, мають місце та підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних, які приведені у клопотанні прокурора та доданих матеріалах.
Разом з тим, вжиття заходів щодо управління вказаним арештованим майном спрямоване на захист інтересів, оскільки гарантує власникам майна збереження його вартості, а також дає можливість збільшити цю вартість, тим самим компенсуються усі негативні наслідки застосування такого арешту.
Прокурором в клопотанні наведено вагомі доводи, що незастосування заходів щодо передачі в управління Національному агентству майна та в результаті цього невжиття заходів щодо збереження арештованого майна утруднить або зробить неможливим (втрата, погіршення фізичного стану майна, зменшення його економічної вартості).
Зважаючи на викладене, з метою збереження та збільшення економічної вартості арештованого майна, враховуючи при цьому процесуальну позицію сторони обвинувачення, яка вказує на неможливість самостійно здійснити управління вказаним майном, та враховуючи при цьому об`єктивну необхідність виключити прямий або опосередкований вплив та посягання осіб на арештоване майно, запобігти можливості знищення, відчуження майна, виключення ймовірності користування майном, та разом з тим, у випадку винесення виправдувального вироку зможе запобігти порушенню прав осіб у вигляді втрати вартості майна за час його перебування під арештом, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання з метою досягнення завдань кримінального провадження.
На підставі викладеного та керуючись ст. 2, 9, 100, 131, 170-173, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в:
клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 задовольнити.
Передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (код ЄДРПОУ 41037901) фрагменти деревини в кількості 126 одиниць, які відповідно до зберігальної розписки знаходяться на території КП «Дарницьке лісопаркове господарство» за адресою: Броварське лісництво 72 квартал, а також, фрагментів деревини в кількості 1802 одиниць, які знаходяться у Національному історично-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» за адресою: м. Київ, просп. Броварський для реалізації.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78916604 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні