Справа № 752/2601/17
Провадження № 2/752/809/18
У Х В А Л А
01.11.2018 року Голосіївський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді - Колдіної О.О.,
з участю секретаря - Якушко Т.А. ,
розглянувши заяву відповідача за первісним позовом про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: приватний нотаріус Херсонського міського нотаріального округу Херсонської області Волкодав Валентина Геронтіївна про визнання заповіту недійсним та за зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1, третя особа без самостійних вимог: державний нотаріус Олешківської державної нотаріальної контори Херсонської області Т.В. про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,
в с т а н о в и в :
в провадженні Голосіївського районного суду м. Києва знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_5, третя особа: приватний нотаріус Херсонського міського нотаріального округу Херсонської області Волкодав Валентина Геронтіївна про визнання недійсним заповіту та за зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1, третя особа без самостійних вимог: державний нотаріус Олешківської державної нотаріальної контори Херсонської області Т.В. про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом.
В ході підготовчого провадження відповідач за первісним позовом заявила клопотання про витребування доказів, шляхом витребування у нотаріуса Олешківської державної нотаріальної контори Чернікової Т.В. завіреної належним чином копії спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1 (померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року).
Представник позивача проти задоволення заявленого клопотання не заперечувала.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, вважає що заява про витребування доказів підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання недійсним заповіту ОСОБА_7, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Волкодав В.Г. 03 серпня 2016 року за №4-372.
Відповідач звернулась з зустрічним позовом до ОСОБА_1, третя особа без самостійних вимог: державний нотаріус Олешківської державної нотаріальної контори Херсонської області Т.В. про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_7
В силу положень ст.ст.12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
В силу ч.1 ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно до ст.77 ЦПК України суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
В силу положень ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
При зверненні до суду відповідач зазначає, що матеріали спадкової справи містять інформацію про коло спадкоємців, які звернулись до нотаріуса із заявами про прийняття спадщини, документи, які надавались для прийняття спадщини, і зазначена інформація має істотне значення при розгляді справи.
Зазначені обставини, на думку суду, мають значення при розгляді даного спору і встановленні фактичних обставин справи.
Запитувана інформація не може бути отримана самостійно, оскільки зазначена інформація може бути надана лише за рішенням суду і захищена відповідно до Закону України Про нотаріат .
Згідно з Законом України Про нотаріат , нотаріальна таємниця - сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов'язки тощо. Нотаріус та особи, зазначені у статті 1 цього Закону, а також помічник нотаріуса зобов'язані зберігати нотаріальну таємницю, навіть якщо їх діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія або дія, яка прирівнюється до нотаріальної, не вчинялась.
Дана інформація може бути надана лише за згодою особи, якої вона стосується, або на письмову вимогу суду.
Враховуючи те, що інформація, яку просить витребувати відповідач , має доказове значення у даній справі, однак у сторони є складнощі з її отриманням, і зазначена інформація може бути надана на вимогу суду, суд вважає за необхідне задовольнити заяву про витребування доказів.
Керуючись ст.ст.76, 77, 84 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
заяву відповідача про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: приватний нотаріус Херсонського міського нотаріального округу Херсонської області Волкодав Валентина Геронтіївна про визнання заповіту недійсним та за зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1, третя особа без самостійних вимог: державний нотаріус Олешківської державної нотаріальної контори Херсонської області Т.В. про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом задовольнити.
Витребувати у державного нотаріуса Олешківської державної нотаріальної контори Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Чернікової Т.В. завірені належним чином копії матеріалів спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Ухвала підлягає виконанню у строк до 15.02.2019 р.
Ухвала є обов язковою для виконання.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Роз яснити, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
У разі неподання доказу з неповажних причин або неповідомлення про неможливість подання доказів, судом можуть бути застосовані наслідки, передбачені ч.10 ст.84 ЦПК України.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2018 |
Оприлюднено | 03.01.2019 |
Номер документу | 78974646 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Колдіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні