Ухвала
від 18.12.2018 по справі 591/4684/13-ц
КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

18 грудня 2018 року

м. Київ

справа № 591/4684/13-ц

провадження № 61-875ск17

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Карпенко С. О., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Сумської області від 22 листопада 2017 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на предмет іпотеки,

ВСТАНОВИВ:

12 грудня 2017 року до Верховного Суду подана касаційна скарга ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Сумської області від 22 листопада 2017 року.

Ухвалою Верховного Суду від 2 січня 2018 року вказану касаційну скаргу залишено без руху та надано заявнику десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення зазначених у ній недоліків касаційної скарги.ОСОБА_1 необхідно було подати до суду документ, що підтверджує сплату судового збору за подання касаційної скарги у визначених законом порядку і розмірі.

Копія ухвали Верховного Суду від 2 січня 2018 року направлялася заявнику рекомендованим листом із повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу, зазначену нею у касаційній скарзі.

Втім, рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення разом із копією зазначеної ухвали суду від 2 січня 2018 року повернулося до касаційного суду без вручення адресату з незалежних від суду причин із відміткою за закінченням встановленого терміну зберігання .

Суд касаційної інстанції повторно направив заявнику рекомендованим листом із повідомленням про вручення поштового відправлення копію ухвали від 2 січня 2018 року про залишення її касаційної скарги без руху на адресу, зазначену у скарзі.

Проте поштове відправлення із зазначеною ухвалою повторно повернулося на адресу суду без вручення із відміткою за закінченням встановленого терміну зберігання .

Стаття 131 ЦПК України закріпила обов'язок учасників судового процесу повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи.

Заявник у встановленому цією статтею порядку до Верховного Суду із заявою про зміну місця проживання (перебування, знаходження) або про визначення іншої адреси для листування не зверталася.

Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається (стаття 44 ЦПК України).

У своїх рішеннях Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (справа Олександр Шевченко проти України , справа Трух проти України ).

Заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання (справа Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії ).

Подавши касаційну скаргу у грудні 2017 року, заявник тривалий час не цікавиться її розглядом, поштову кореспонденцію від суду, направлену за зазначеною нею у касаційній скарзі адресою, не отримує, будь-яких заяв чи клопотань, зокрема щодо зміни місця проживання (перебування, знаходження), від неї не надходило.

Станом на 18 грудня 2018 року ОСОБА_1 не усунула недоліки касаційної скарги, які стали підставою для залишення її без руху ухвалою Верховного Суду від 2 січня 2018 року, що перешкоджає вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.

Суд касаційної інстанції вчинив усі можливі дії для належного забезпечення прав заявника на касаційне оскарження та двічі направив йому копію ухвали про залишення його касаційної скарги без руху на зазначену заявником адресу.

Відповідно до частини третьої статті 185, частини другої статті 393 Цивільного процесуального кодексу (далі - ЦПК) України у разі невиконання ухвали суду про залишення касаційної скарги без руху вона вважається неподаною та повертається.

За таких обставин є підстави для визнання цієї касаційної скарги неподаною та повернення її заявнику.

Повернення касаційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Керуючись статтями 185, 393 ЦПК України, Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Сумської області від 22 листопада 2017 року вважати неподаною і повернути заявнику.

Заявнику надіслати копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами, іншим учасникам справи надіслати копію ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С. О. Карпенко

СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення18.12.2018
Оприлюднено09.01.2019
Номер документу79056835
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —591/4684/13-ц

Ухвала від 18.12.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Ухвала від 02.01.2018

Цивільне

Верховний Суд

Карпенко Світлана Олексіївна

Рішення від 22.11.2017

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Ткачук С. С.

Ухвала від 26.10.2017

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Ткачук С. С.

Ухвала від 04.10.2017

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Луспеник Дмитро Дмитрович

Ухвала від 26.04.2017

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Луспеник Дмитро Дмитрович

Ухвала від 29.03.2017

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Луспеник Дмитро Дмитрович

Ухвала від 27.01.2017

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Луспеник Дмитро Дмитрович

Ухвала від 12.12.2016

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Луспеник Дмитро Дмитрович

Ухвала від 31.10.2016

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Луспеник Дмитро Дмитрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні