ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
16 січня 2019 року Справа № 5016/1803/2012(18/38)
м. Миколаїв
Кредитор: Вознесенське об'єднане управління Пенсійного фонду України Миколаївської області (56500, Миколаївська область, м. Вознесенськ, вул. Одеська, 25).
Банкрут: Відкрите акціонерне товариство «ПМК-93 «Промжитлводбуд» (56500, Миколаївська область, м. Вознесенськ, вул. Жовтневої революції, 247, ідентифікаційний код 01035437).
Ліквідатор: ОСОБА_1 (поштова адреса: 54017, АДРЕСА_1).
Суддя Давченко Т.М.
Суть спору: про визнання кредиторських вимог у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства «ПМК-93 «Промжитлводбуд»
14 січня 2019 року від Вознесенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області до суду надійшла заява від 11.01.2019 № 412/12 про визнання поточних кредиторських вимог до банкрута в сумі 137424,11 грн.
Згідно з нормами пункту 29 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011р. №4212-VI), розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону.
Згідно ч. 3 ст. 23 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування ; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, які додаються до заяви. До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору , докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника. Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником. Господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України , про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви.
Відповідно до частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VІІІ, який набрав чинності з 15.12.2017, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з приписами ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів ).
У відповідності до ч.ч.2, 5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії , якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу . Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення .
Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформлюються відповідно до вимог п.5.27 «Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ4163-2003» , затвердженого наказом Держспоживстандарту України №55 від 07.04.2003. Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію , її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Вказані вимоги оформлення письмових доказів стосуються всіх матеріалів заяви наданих кредитором у копіях.
Вказана заява подана без дотримання вимог ч. 3 ст. 23 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , частин 1, 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, а саме кредитором не вказано виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування в частині обґрунтування вимог нормами процесуального права; не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; копії документів, доданих до заяви не засвідчені належним чином.
У відповідності до ч. 1 ст. 24 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом у разі, якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, заяву Вознесенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області від 11.01.2019 № 412/12 необхідно залишити без руху для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 23, 24 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити заяву Вознесенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області від 11.01.2019 № 412/12 про визнання поточних кредиторських вимог - без руху.
2. Установити Вознесенському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Миколаївської області десятиденний строк для усунення недоліків заяви з дня одержання цієї ухвали.
3. Повідомити Вознесенське об'єднане управління Пенсійного фонду України Миколаївської області, що при невиконанні вимог даної ухвали, заява у відповідності до приписів ч. 2 ст. 24 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України вважається неподаною та повертається заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2019 |
Оприлюднено | 16.01.2019 |
Номер документу | 79190956 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні