Справа № 520/969/19
Провадження № 1-кс/520/840/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.01.2019 року
Слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі с/з ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання начальника відділення СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обушку
ВСТАНОВИВ:
В провадженні слідчого відділу Київського відділу поліції у м. Одесі ГУНП в Одеській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного 24.05.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань Одеською місцевою прокуратурою №1 за № 42018162010000037за фактом привласнення коштів Казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» під час процедури закупівлі двох човні типу RIB.
За версією слідства в жовтні 2017 року Казенним підприємством "Морська пошуково-рятувальна служба" (ЄДРПОУ 38017026) оголошено відкриті торги із закупівлі човнів типу «RIB» з двигунами (UA-2017-09-29-001147-b), очікувана вартість закупівлі 2 035 000 грн.
До тендерного комітету замовника було подано пропозиції ТОВ "АРГУТУС" код ЄДРПОУ 36804355 - цінові пропозиції - 2 027 000 грн та Приватне підприємство «Вектор аттракціон» код ЄДРПОУ 32950237 - цінові пропозиції - 2 022 600 грн.
Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету, переможцем торгів визнано ПП «Вектор аттракціон», а тендерна пропозиція як така, що відповідає всім критеріям та умовам Замовника.
В ході аналізу тендерної пропозиції ПП «Вектор аттракціон» встановлено, що у відповідності до кваліфікаційних вимог замовника, учасником було надано інформацію про виконання аналогічних договорів, при цьому відомості, що містились у довідці № 71 від 06.10.2017 та додатках (договори про виконання умов договору, акти прийому-передачі) містили недостовірні відомості, а саме: у наданих документах містилась інформація щодо постачання човнів типу «RIB» 500». При цьому, згідно відповіді Регістра судноплавства України вказана компанія не отримувала погодження проекту на будівництво вказаних човнів, а також не видавався сертифікат маломірного судна. За вказаними заводськими номерами було зареєстровано судна Вектор-500 та «RIB»-950.
Окрім того, у специфікації до договору, що надавалась учасником у складі тендерної пропозиції Замовнику, надано проект договору зі специфікації, в якому також містилась інформація на постачання човнів типу «RIB» 500, що не відповідає дійсності так як на вказані човни у виробника відсутні проектна документація схвалена Регістром судноплавства, а також сертифікат маломірного судна.
Незважаючи на вказані порушення, Замовником, було прийнято пропозицію ПП «Вектор аттракціон» та 08.11.2017 року укладено договір №177-В-17 на постачання човнів типу «RIB» 500 та 650.
В подальшому, на виконання умов договору ПП «Вектор атракціон» на адресу замовника поставила човни типу «RIB» 650 що не відповідає кваліфікаційним вимогам замовника, а саме технічним характеристикам, в той-же час човни типу «RIB» 500 не мають проектної документації схвалено Регістром на побудову вказаного човна, в тому числі відсутній сертифікат маломірного судна та інші дозвільні та погоджувальні документ, що надають право їх виробництво та реалізацію.
Окрім того, провівши аналіз договорів, які надані учасником у складі тендерної пропозиції Замовнику, як підтвердження про виконання аналогічних договорів, вказані судна реалізовувались за значно нижчими цінами (у два рази дешевше) в порівнянні з ціною поставки за договором №177-В-17.
Таким чином, посадові особи КП «МПРС» діючи в інтересах третіх осіб, всупереч відомчим інструкціям та наказам придбали човни «RIB» 650, 500 сумнівного походження без відповідних дозвільних документів по завищеним цінам у декілька разів чим завдали збитки Казенному підприємству на суму понад 2 000 000 грн.
За версією слідства посадові особи КП «МПРС» вступили у злочину змову з посадовими особами ДП «КТ Регістр судноплавства України», а також ПП «Вектор Аттракціон», з метою приховування факту розтрати коштів казеного підприємства, за неправомірну вигоду зареєстрували придбані з порушенням вимог чинного законодавства човни «RIB» 650, 500, як допоміжні судна до човнів типу ПРК -01 та ПРК-06 і присвоїли їм назви ПРК-501 та ПРК-502 відповідно.
Разом з цим в ході проведення досудового розслідування встановлено, що до вчинення зазначеного кримінального правопорушення може бути причетний начальник служби флоту КП «МПРС» ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 та у користуванні якої перебуває абонентський номер № НОМЕР_1 .
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання слідчого та просив суд задовольнити його посилаючись на викладені доводи.
Вислухавши думку учасників судового засідання, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, оцінивши всі обставини у сукупності, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Так, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини скоєння кримінального правопорушення, відшукування та вилучення оригіналів (копій) документів, які стали підставою для проведення процедури відкритих торгів із закупівлі товарів, а саме: човнів типу «RIB» з двигунами, на підставі завідомо підроблених документів щодо виконання умов договору ПП «Вектор атракціон» на адресу замовника поставила човни типу «RIB» 650 що не відповідає кваліфікаційним вимогам замовника, а саме технічним характеристикам, в той-же час човни типу «RIB» 500 не мають проектної документації схвалено Регістром на побудову вказаного човна, в тому числі відсутній сертифікат маломірного судна, а також інших дозвільних та погоджувальних документів, що надають право на їх виробництво та реалізацію, комп`ютерної техніки та мобільних телефонів, що могли бути використанні як знаряддя вчинення кримінального правопорушення, та можуть містити інформацію, що може бути використана як доказ у зазначеному кримінальному провадженні, інших речей і документів, що мають доказове значення у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає за доцільне надати дозвіл на проведення обшуку за місцем мешкання начальник служби флоту КП «МПРС» ОСОБА_5 , а саме за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно об`єкт нерухомості а саме кв. АДРЕСА_2 на праві спільної часткової власності належить ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.93, 110, 233, 234, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання начальника відділення СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обушку задовольнити.
Надати дозвіл слідчим СВ Київського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , ОСОБА_11 , процесуальному керівнику прокурору Одеської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 та уповноваженим оперативним співробітникам УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НП України ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 за дорученням слідчого в порядку ст. 40 КПК України, на проведення обшуку за місцем мешкання начальник служби флоту КП «МПРС» ОСОБА_5 , а саме за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини скоєння кримінального правопорушення, відшукування та вилучення оригіналів (копій) документів, які стали підставою для проведення процедури відкритих торгів із закупівлі товарів, а саме: човнів типу «RIB» з двигунами, на підставі завідомо підроблених документів щодо виконання умов договору ПП «Вектор атракціон» на адресу замовника поставила човни типу «RIB» 650 що не відповідає кваліфікаційним вимогам замовника, а саме технічним характеристикам, в той-же час човни типу «RIB» 500 не мають проектної документації схвалено Регістром на побудову вказаного човна, в тому числі відсутній сертифікат маломірного судна, а також інших дозвільних та погоджувальних документів, що надають право на їх виробництво та реалізацію, комп`ютерної техніки та мобільних телефонів, що могли бути використанні як знаряддя вчинення кримінального правопорушення, та можуть містити інформацію, що може бути використана як доказ у зазначеному кримінальному провадженні, інших речей і документів, що мають доказове значення у зазначеному кримінальному провадженні.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її проголошення слідчим, прокурором.
Встановити строк дії ухвали слідчого судді про надання дозволу на проведення обшуку 10 (днів) з дня її проголошення.
Ухвала слідчого судді про надання дозволу на проведення обшуку набирає законної сили з моменту її постановлення є остаточною та оскарженню в порядку ст.309 КПК України не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 79247806 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні