Ухвала
від 07.02.2019 по справі 709/63/19
ЧОРНОБАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 709/63/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 лютого 2019 року смт. Чорнобай

Слідчий суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , слідчого СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області - ОСОБА_3 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -

в с т а н о в и в:

Начальник СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області

ОСОБА_4 звернулася до Чорнобаївського районного суду Черкаської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, відповідно до змісту якого просила надати тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться в розпорядженні оператора (провайдера) мобільного (рухомого) зв`язку ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " про вхідні та вихідні телефонні з`єднання та

SMS-повідомленняабонентських номерів,з прив`язкоюдо базовихстанцій за період часу з

06:00 09 лютого 2018 року по 20:00 23 лютого 2018 року.

В обґрунтуваннявказаного клопотаннязазначалося,що упровадженні СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12019250280000015 від 10 січня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 24травня2018 року обласною МСЕК

№ 2 КЗ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " за медичними документами ф.088\о, що надійшли стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , учасника бойових дій, встановлена ІІ група інвалідності безтерміново та 70% ступеню втрати професійної працездатності. В подальшому за результатами перевірки медичних документів про захворювання виявлено факт надання останнім виписки із історії хвороби № 129/18 від 23 лютого 2018 року ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка в подальшому була підставою для необґрунтованого встановлення йому комісією групи інвалідності та подальшого нарахування підвищеної пенсії, як інваліду війни.

Під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 користується мобільний телефоном з абонентським номером НОМЕР_1 .

Враховуючи викладене, виникла необхідність перевірити факт перебування

ОСОБА_5 в м. Києві в період часу з 09 по 23 лютого 2018 року, у зв`язку з чим слідчим подано вказане клопотання.

До клопотання додано копію витягу з ЄРДР щодо кримінального провадження

№ 12019250280000015 від 10 січня 2019 року, копію виписки з історії хвороби ОСОБА_5 , копію рапорту слідчого СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 від 04 лютого 2019 року.

У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримала вказане клопотання та просила задовольнити з підстав, викладених у ньому.

Представник ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " для розгляду клопотання у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду кримінального провадження повідомлений належним чином шляхом направлення повістки факсимільним зв`язком.

Керуючись ч. 4 ст. 163 КПК України, відповідно до якої неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання, суд ухвалив розглядати клопотання за відсутності представників операторів мобільного зв`язку.

Заслухавши слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя встановив наступне.

Главою 15 КПК України передбачено спеціальний порядок отримання доступу до речей і документів, зокрема й до тих, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів, з-поміж іншого, має бути зазначено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Водночас ч. 6 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Всупереч вказаним вимогам процесуального закону подане клопотання не містить переконливих доводів про те, що інформація, тимчасовий доступ до якої необхідно отримати, може бути використана як належний доказ у кримінальному провадженні, зокрема щодо встановлення факту перебування ОСОБА_5 у м. Києві в період часу з 09 по 23 лютого

2018 року. Крім того, у клопотанні відсутні відомості про неможливість іншими способами довести факт неперебування чи перебування останнього у вказаний період у м. Києві.

За таких обставин слідчий суддя дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.

На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 162-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя -

у х в а л и в:

У задоволенні клопотання начальника СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЧорнобаївський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення07.02.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу79712329
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів

Судовий реєстр по справі —709/63/19

Ухвала від 31.03.2020

Кримінальне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Чубай В. В.

Ухвала від 04.02.2020

Кримінальне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Чубай В. В.

Ухвала від 19.11.2019

Кримінальне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Чубай В. В.

Ухвала від 11.05.2019

Кримінальне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Чубай В. В.

Ухвала від 27.02.2019

Кримінальне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Чубай В. В.

Ухвала від 27.02.2019

Кримінальне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Чубай В. В.

Ухвала від 26.02.2019

Кримінальне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Чубай В. В.

Ухвала від 07.02.2019

Кримінальне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Чубай В. В.

Ухвала від 16.01.2019

Кримінальне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Чубай В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні