Справа № 709/63/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 лютого 2019 року смт. Чорнобай
Слідчий суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області - ОСОБА_3 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в:
Слідчий СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області
ОСОБА_3 звернулася до Чорнобаївського районного суду Черкаської області з клопотанням про доступ до речей і документів, відповідно до змісту якого просила надати дозвіл на тимчасовий доступ до наявних у володінні (розпорядженні) ДУ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " копій документів (з можливістю їх вилучення).
В обґрунтуванняданого клопотаннязазначалося,що упровадженні СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12019250280000015 від 10 січня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що 24травня2018 року обласною МСЕК
№ 2 КЗ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " за медичними документами ф.088\о, що надійшли стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , учасника бойових дій, встановлена ІІ група інвалідності безтерміново та 70% ступеню втрати професійної працездатності. В подальшому за результатами перевірки медичних документів про захворювання виявлено факт надання останнім виписки із історії хвороби № 129/18 від 23 лютого 2018 року
ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка в подальшому була підставою для необґрунтованого встановлення йому комісією групи інвалідності та подальшого нарахування підвищеної пенсії, як інваліду війни.
В ході досудового розслідування до СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області надійшла відповідь за підписом головного лікаря ОСОБА_5 про те, що за результатам перевірки у базі комп`ютерної реєстрації пацієнтів ДУ "
ІНФОРМАЦІЯ_1 " ОСОБА_4 , не значиться.
Під час допиту завідуючого відділенням позамозкових пухлин ДУ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ОСОБА_6 останній пояснив, що виписка
ОСОБА_4 не відповідає дійсності, оскільки кожного пацієнта інституту реєструють в електронній базі у приймальному відділенні стаціонарних хворих (на комп`ютерному носії), в журналі реєстрації стаціонарних хворих, в журналі реєстрації стаціонарних хворих у відділенні в старшої медичної сестри.
Враховуючи вказане виникла необхідність у здійсненні доступу до електронної бази у приймальному відділенні стаціонарних хворих (на комп`ютерному носії), журналу реєстрації стаціонарних хворих, журналу реєстрації стаціонарних хворих у відділенні в старшої медичної сестри в період з 9 по 23 лютого 2018 року, для перевірки перебування на лікуванні
ОСОБА_4 у відділенні позамозкових пухлин ДУ "
ІНФОРМАЦІЯ_1 ", у зв`язку з чим слідчий звернувся до суду з вказаним клопотанням.
До клопотання додано копію витягу з ЄРДР від 10 січня 2019 року № 12019250280000015, копію інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта від 12 лютого 2019 року № 155902649, копію листа
ДУ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " від 23 січня 2019 року
№ 101/05, копію виписки з історії хвороби ОСОБА_4
ІНФОРМАЦІЯ_4 , копію протоколу допиту свідка
ОСОБА_6 .
У зв`язку з тим, що існує можливість втрати або знищення речових доказів у кримінальному провадженні, слідчий ОСОБА_3 просила розглянути дане клопотання без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться, а тому представник ДУ "
ІНФОРМАЦІЯ_1 " у судове засідання не викликався.
У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримала дане клопотання та просила задовольнити з підстав, викладених у ньому.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Главою 15 КПК України передбачено спеціальний порядок отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до ст.ст. 39-1 та 40 Основ законодавства України про охорону здоров`я пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров`я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта. Медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Медична документація, до якої необхідно отримати доступ, є такою, що містить інформацію про стан здоров`я, діагнози, періоди перебування на лікуванні, а тому така інформація належить до лікарської таємниці.
Відповідно до ч. 1 ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Статтею 163КПК України визначено, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться. Суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи і самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З огляду на викладене слідчий суддя дійшов висновку про наявність достатніх підстав вважати, що відомості, до яких необхідно отримати доступ, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому вказане клопотання підлягає до задоволення.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 132, 159, 161, 163, 164, 369-372 КПК України, слідчий суддя -
у х в а л и в:
Клопотання слідчого СВЧорнобаївського ВПЗолотоніського ВПГУНП вЧеркаській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_7 (ЧКП № 002227), слідчому СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 (ЧКП № 002228) та іншим особам, яким слідчий відповідно до ст. 40 КПК України, буде надане відповідне доручення на проведення відповідних слідчих чи процесуальних дії, на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні (розпорядженні) ДУ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " за адресою: АДРЕСА_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме належним чином засвідчених копій документів (з можливістю їх вилучення):
- витягу з електронної бази у приймальному відділенні стаціонарних хворих (на комп`ютерному носії),
- витягу з журналу реєстрації стаціонарних хворих у відідленні позамозкових пухлин,
- витягу з журналу реєстрації стаціонарних хворих у відділенні позамозкових пухлин в старшої медичної сестри
за період з 9 по 23 лютого 2018 року в ДУ "
ІНФОРМАЦІЯ_5 ".
Строк дії ухвали становить 30 (тридцять) днів з дня її винесення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів суд має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 80171351 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Чубай В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні