Ухвала
від 25.02.2019 по справі 2-595/10
ІВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Іванівський районний суд Одеської області

Іванівський районний суд Одеської області

Справа № 2-595/10

Провадження № 6/499/2/19

У Х В А Л А

Іменем України

"25" лютого 2019 р. смт.Іванівка

Іванівський районний суду Одеської області у складі головуючого судді Погорєлова І.В., за участю секретаря судового засідання Дібрової О.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Іванівка Іванівського району Одеської області заяву публічного акціонерного товариства акціонерний комерційний банк Індустріалбанк про заміну сторони у виконавчому провадженні,

В С Т А Н О В И В:

Представник публічного акціонерного товариства акціонерний комерційний банк Індустріалбанк звернувся до суду із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні.

Свою заяву обґрунтовують тими обставинами, що 16.11.2010 року Іванівським районним судом Одеської області було ухвалено рішення, яким задоволено позов Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Експрес-Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором в розмірі 10321 грн. 34 коп. та судовий збір в сумі 103 грн. 21 коп. та витрати у розмірі 420,00 грн.

18.01.2011 р. на виконання рішення Іванівського районного суду Одеської області був виданий виконавчі листи.

АБ Експрес-Банк направив заяву до Роздільнянського ВДВС ГТУЮ в Одеській області про прийняття виконавчого документа для виконання.

29.01.2018 р. були винесені постанови про повернення виконавчих документів відповідно до п.2 ч.1 ст.37 Закону України Про виконавче провадження .

В зв'язку з реорганізацією Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Експрес-Банк шляхом приєднання до ПАТ АКБ Індустріалбанк , правонаступником всіх прав та обов'язків Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Експрес- Банк згідно з нормами ст.ст. 104-107 Цивільного кодексу України та нормами ст.ст.1, З Закону України Про спрощену процедуру реорганізації та капіталізації банків є ПАТ АКБ Індустріалбанк .

Об'єднання банків відбулося за спрощеною процедурою відповідно до Закону України Про спрощену процедуру реорганізації та капіталізації банків , підпунктом г пункту 11 розділу 4 ст. 1 якого визначено, що приєднання банку за спрощеною процедурою передбачає, що не застосовуються положення законодавства щодо завершення приєднання з дати державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо правонаступництва Банку-правонаступника, а також одночасного подання документів для державної реєстрації змін до відомостей про Банк- правонаступник, що містяться у такому реєстрі, та документів для державної реєстрації припинення Банку, що приєднується.

Представник заявника клопотали про розгляд даної заяви у їх відсутність.

Інші учасники справи у судове засідання не з'явились, про причини неявки не повідомили.

Неявка належним чином повідомлених сторін не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження згідно ч. 3 ст. 442 ЦПК України.

Відповідно до ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, так як розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи.

Суд, дослідивши матеріали справи та документи долучені до заяви прийшов до висновку про задоволення заявленої вимоги виходячи з такого.

Як вбачається 16.11.2010 року Іванівським районним судом Одеської області було ухвалено рішення, яким задоволено позов Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Експрес-Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором в розмірі 10321 грн. 34 коп., судові витрати в розмірі 643 грн. 21 коп.

18.01.2011 р. на виконання рішення Іванівського районного суду Одеської області було видано виконавчі листи.

АБ Експрес-Банк направив заяву до Роздільнянського ВДВС ГТУЮ в Одеській області про прийняття виконавчого документа для виконання.

29.01.2018 р.. були винесені постанови про повернення виконавчих документів відповідно до п.2 ч.1 ст.37 Закону України Про виконавче провадження .

В зв'язку з реорганізацією Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Експрес-Банк шляхом приєднання до ПАТ АКБ Індустріалбанк , правонаступником всіх прав та обов'язків Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Експрес- Банк згідно з нормами ст.ст. 104-107 Цивільного кодексу України та нормами ст.ст.1, З Закону України Про спрощену процедуру реорганізації та капіталізації банків є ПАТ АКБ Індустріалбанк , що підтверджується витягом з реєстру юридичних осіб.

Відповідно до положень ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавче провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Згідно постанови №8 від 25.09.2015 року пленуму Вищого спеціалізованого суду України розгляду цивільних і кримінальних справ Про узагальнення практики розгляду судам: процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах про вирішення питання про заміну сторони у виконавчому провадженні у зв'язку правонаступництвом через відступлення права вимоги суд має з'ясувати чи наявний договір відступлення права вимоги, який є доказом правонаступництва та з'ясувати чи наявне відкрите виконавче провадження, у якому ставиться питання про заміну сторони.

Як вбачається згідно з детальної інформації про юридичну особу заявник є правонаступником Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Експрес-Банк .

Стосовно відкриття виконавчого провадження, то слід зазначити , що доказів того представником заявника не надано, але щодо цього питання слід зазначити таке.

Свою позицію з цього питання висловив Верховний суд України в постанові по справі № 6-1355/10 від 21.03.2018 року та зазначив, що підставами виникнення цивільних прав і обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини (пункт 1 частини другої статті 11 ЦК України).

Відповідно до частини першої статті 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов'язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.

За змістом статті 512 ЦК України, статті 378 ЦПК України (у редакції, чинній на час розгляду справи), та статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" (у редакції, чинній на час розгляду справи) у разі вибуття кредитора в зобов'язанні він замінюється правонаступником.

Виходячи із змісту цих норм, зокрема, пунктів 1 і 2 частини першої статті 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.

Заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.

У зв'язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв'язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження, і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до частини п'ятої статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" (у редакції, чинній на час розгляду справи), статті 378 ЦПК України (у редакції, чинній на час розгляду справи) за заявою заінтересованої сторони зобов'язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов'язки в зобов'язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.

Зазначена правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 20 листопада 2013 року N 6-122цс13.

Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов'язків сторони, яка вибула, в цих правовідносинах.

Крім того, норма статті 378 ЦПК України (у редакції, чинній на час розгляду справи) мала імперативний характер, оскільки у ній прямо визначено правило поведінки, а саме право замінити сторону виконавчого провадження, а не замінювати сторону виконавчого провадження лише у відкритому виконавчому провадженні чи за інших обставин.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України, судове рішення є обов'язковим до виконання.

У пункті 9 статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов'язковість рішень суду.

Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Правонаступник кредитора має право звертатись до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження з наданням йому статусу сторони виконавчого провадження. Заміна сторони виконавчого провадження внаслідок відступлення права вимоги до боржників можлива як під час виконання судового рішення, так і поза межами виконавчого провадження.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 442 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву публічного акціонерного товариства акціонерний комерційний банк Індустріалбанк про заміну сторони у виконавчому провадженні - задовольнити.

Замінити стягувана за виконавчими листами №2-595/2010 Іванівського районного суду Одеської області, виданих 18.01.2011 року з Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Експрес-Банк на його правонаступника Публічне акціонерне товариство Акціонерний комерційний банк Індустріалбанк ( 01133, м. Київ, вул. Ген.Алмазова, 18/7, рах. 37390000028320, МФО 313849, код ЄДРПОУ 13857564).

Ухвала набирає законної сини з моменту її підписання суддею.

Відповідно до ч.1 ст.353 ЦПК України ухвала про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

СуддяОСОБА_2

СудІванівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення25.02.2019
Оприлюднено28.02.2019
Номер документу80108417
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-595/10

Ухвала від 22.02.2023

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Олійник І. В.

Ухвала від 05.10.2020

Цивільне

Малинський районний суд Житомирської області

Тимошенко А. О.

Ухвала від 29.08.2019

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Хацько Н. О.

Ухвала від 01.08.2019

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Хацько Н. О.

Ухвала від 26.07.2019

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Владимирська І. М.

Ухвала від 26.07.2019

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Владимирська І. М.

Ухвала від 01.04.2019

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Владимирська І. М.

Ухвала від 25.02.2019

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 07.10.2018

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Владимирська І. М.

Ухвала від 21.09.2018

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Владимирська І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні