Справа № 460/3176/18
Провадження №2-з/460/7/19
УХВАЛА
26.02.2019 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області в складі:
головуючої - судді Кондратьєвої Н.А.
з участю секретаря Юрчишина В.В.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення боргу,
в с т а н о в и в :
в провадженні Яворівського районного суду Львівської області знаходиться цивільна справа за позовом позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення боргу.
Ухвалою Яворівського районного суду Львівської області від 07.08.2018 року з метою забезпечення позову накладено арешт на житловий будинок № 27 на вул. Визволителів України в с. Терновиця Яворівського району Львівської області та земельну ділянку з кадастровим номером 4625888600:04:002:0077 для обслуговування житлового будинку.
26.02.2019 року до суду звернулася ОСОБА_1 з заявою про скасування заходів забезпечення позову у даній справі.
Розгляд справи здійснювався за відсутності осіб, які беруть участь у справі, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам частини 2 статті 247 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 158 ЦПК України клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п'яти днів з дня надходження його до суду.
Відповідно до ч. 4,5 ст. 158 ЦПК України за результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала. Ухвала суду про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, або про відмову в скасуванні забезпечення позову може бути оскаржена.
Відповідно до ч.1 ст. 158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Відповідно до п. 9 постанови № 5 Пленуму вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 03 червня 2016 року Про судову практику в справах про зняття арешту з майна заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає цивільну справу. При цьому із заявою про скасування заходів забезпечення позову (накладення арешту на майно або грошові кошти) може звернутись лише особа, щодо якої такі заходи забезпечення позову вжито, тобто сторона у справі чи третя особа, яка заявила самостійні вимоги щодо предмета. Інша особа, яка вважає, що майно, на яке було накладено арешт у порядку забезпечення позову, належить їй, а не стороні у справі, може звернутись до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
Враховуючи наведене, оскільки встановлено, що заявник ОСОБА_1 не є учасником у справіза позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення боргу, а тому не може звертатися до суду з заявою про скасування заходів забезпечення позову в рамках вказаної цивільної справи, суд дійшов висновку про необхідність повернення даної заяви.
Заявнику слід роз'яснити, що з метою зняття арешту з майна він має право звернутися до суду з відповідним позовом.
Керуючись ст. 158 ЦПК України
п о с т а н о в и в :
заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення боргу - повернути.
Роз'яснити ОСОБА_1, що вона може звернутись до суду з позовом про зняття арешту з майна.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня складення через місцевий суд до Львівського апеляційного суду.
Суддя Н.А. Кондратьєва
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2019 |
Оприлюднено | 04.03.2019 |
Номер документу | 80170648 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яворівський районний суд Львівської області
Кондратьєва Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні