ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 810/4626/18
УХВАЛА
01 березня 2019 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії: судді-доповідача Парінова А.Б., суддів: Беспалова О.О., Губської О.А., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду 19 грудня 2018 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЦ Система" до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЦ Система" з позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просило суд (з урахуванням уточнення позовних вимог) визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДФС у Київській області та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду 19 грудня 2018 року адміністративний позов задоволено повністю.
Головне управління ДФС у Київській області, не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, звернулось до суду з даною апеляційною скаргою.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 січня 2019 року апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду 19 грудня 2018 року залишено без руху з наданням апелянту строку для усунення недоліків протягом десяти днів з моменту отримання копії ухвали шляхом подання суду апеляційної інстанції ригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 31716,00 грн.
Колегією суддів, встановлено, що копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху від 28 січня 2019 року було отримано апелянтом 12 лютого 2019 року, що підтверджується даними наявного у справі рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Таким чином, останній день строку на усунення недоліків - 22 лютого 2019 року.
У свою чергу, 22 лютого 2019 року апелянтом було направлено до суду засобами поштового зв'язку клопотання відповідно до змісту якого останній просить суд продовжити процесуальні строки та надати додатковий час для звернення до Управління ДКС України для перерахування коштів на сплату судового збору за подання скарги.
Вказане клопотання обґрунтовано неможливістю забезпечення своєчасної сплати судового збору, оскільки апелянт не є розпорядником коштів для сплати судового збору.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для задоволення вказаного клопотання апелянта та продовження процесуального строку на усунення недоліків апеляційної скарги, колегія суддів зазначає про таке.
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Водночас, суд звертає увагу, що існування процесуальних строків на оскарження судових рішень зумовлене вимогами щодо забезпечення швидкого та ефективного розгляду справ, дисциплінування поведінки учасників процесу. Саме тому закон передбачає різноманітні способи визначення проміжку часу, протягом якого такі учасники можуть здійснити свої процесуальні права.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2011 року № 17-рп/2011 обмеження строку звернення до суду шляхом встановлення відповідних процесуальних строків, не впливає на зміст та обсяг конституційного права на судовий захист і доступ до правосуддя.
Отже, право на апеляційне оскарження судових рішень не є абсолютним та може обмежуватись встановленими законом процесуальними строками. Підставою для поновлення таких строків можуть бути лише об'єктивні, непереборні обставини, які унеможливили оскарження рішення суду у визначений строк.
При цьому, державні органи, які є рівними перед законом і судом поряд з іншими учасниками справи, зобов'язанні діяти вчасно та в належний спосіб, в тому числі, при оскарженні судових рішень в апеляційному порядку, у зв'язку з чим, будь-які зволікання останніх зі сплатою судового збору у строк, встановлений процесуальним законом для оскарження судового рішення або судом для усунення недоліків апеляційної скарги, як і звернення з клопотаннями про поновлення і продовження через це вказаних строків, відстрочення або звільнення від сплати судового збору, не свідчать про неухильне виконання покладених на нього обов'язків як учасника справи і намір добросовісної реалізації права на апеляційний перегляд справи, який, при цьому, мав можливість планування і здійснення видатків бюджету, а в разі потреби їх перерозподілу протягом усього бюджетного року таким чином, щоб забезпечити своєчасне і у повному обсязі проведення необхідних платежів.
Тобто, відсутність у суб'єкта владних повноважень коштів на сплату судового збору не є причиною для продовження строку на усунення відповідних недоліків апеляційної скарги.
Разом з цим, колегія суддів зауважує, що максимальний строк на усунення недоліків апеляційної скарги встановлений ч. 2 ст. 169 КАС України, тобто законом, з огляду на що суд апеляційної інстанції в розумінні КАС України не має повноважень щодо його продовження.
Отже, оскільки нормами чинного законодавства передбачений десятиденний термін для розгляду відповідної категорії справ, то судом було надано достатній строк на усунення недоліків апеляційної скарги.
Таким чином колегія суддів не вбачає підстав для задоволення вказаного клопотання апелянта про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги визначених в ухвалі суду від 28 січня 2019 року.
За наведених обставин, колегією суддів встановлено, що станом на дату винесення даної ухвали зазначені в ухвалі суду від 28 січня 2019 року недоліки апеляційної скарги апелянтом не усунуто.
На підставі ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
Згідно з ч. 5 ст. 298 КАС України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 120, 169, 298, 325, 328-329 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду 19 грудня 2018 року повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя А.Б. Парінов Судді О.О. Беспалов О.А. Губська
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2019 |
Оприлюднено | 05.03.2019 |
Номер документу | 80197373 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Парінов Андрій Борисович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні