Справа № 404/330/19
Номер провадження 2-з/404/23/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про повернення заяви про забезпечення позову
14 березня 2019 року суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Мохонько В.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення боргу , -
ВСТАНОВИВ:
14.01.2019 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення боргу.
Ухвалою судді Кіровського районного суду м. Кіровограда від 20.02.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та призначено підготовче засідання.
13.03.2019 року позивач звернувся до суду з заявою про забезпечення позову, якою просить з метою забезпечення позову накласти арешт на майно, належне ОСОБА_2 та ОСОБА_3, а саме: земельну ділянку кадастровий номер 3522587200:51:002:0059 площею 0, 13 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Соколівське, вул. Київська, земельна ділянка 113; житловий будинок загальною площею 445,4 кв.м., за адресою Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Соколівське, вулиця Київська, 113; земельну ділянку, землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 3523884600:02:000:5064, площею 1,84 га, розташовану за адресою: Новомиргородський район, Кіровоградський область, с/рада Мар ївська.
В обґрунтування заяви зазначено, що відповідачі не мають наміру повертати борг, ухиляються від виконання умов укладеного договору позики, тому є обґрунтовані підстави вважати, що відповідачі мають намір продати належне їм майно, з метою ухилитись від сплати позивачу боргу. Також позивачу стало відомо, що після подання позовної заяви дружина ОСОБА_2 переоформила належний їй легковий автомобіль на свою матір.
Дослідивши матеріали заяви, суд приходить до наступного.
Згідно частини 1 ст. 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Всупереч зазначеним вимогам ЦПК України подана заява не містить у собі пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.
Пропозиція заявника щодо зустрічного забезпечення має бути зазначена у клопотанні про забезпечення позову, оскільки у відповідності до вимог ч.7 ст.153 ЦПК України в ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення.
Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
За вищезазначених обставин заява підлягає поверненню позивачеві.
Крім того, повернення заяви про забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню до суду, після усунень обставин, що стали підставою для повернення заяви, адже забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи. Тобто позивач не позбавлений права реалізувати в подальшому передбачені цивільно-процесуальним законодавством процесуальні права шляхом подання відповідної заяви.
Керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення боргу - повернути заявнику.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, в редакції від 3 жовтня 2017 року, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди (Кіровський районний суд м. Кіровограда).
Повний текст судового рішення складено 14.03.2019 року.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда В. В. Мохонько
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2019 |
Оприлюднено | 15.03.2019 |
Номер документу | 80443666 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні