Справа № 420/1554/19
УХВАЛА
17 березня 2019 року 10 год. 51 хвл.
судді Одеського окружного адміністративного суду колегією у складі: головуючого судді Бжассо Н.В., суддів Андрухіва В.В., Кравченка М.М., дослідили адміністративний позов Довіреної особи кандидата на пост Президента України ОСОБА_1 у єдиному загальнодержавному виборчому окрузі ОСОБА_2 до Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 139 про встановлення факту порушення виборчого законодавства, скасування постанови № 11 від 11.03.2019 року, постановити рішення, яким включити подані кандидатури до складу дільничних виборчих комісій
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Довіреної особи кандидата на пост Президента України ОСОБА_1 у єдиному загальнодержавному виборчому окрузі ОСОБА_2 до Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 139, за результатом розгляду якого позивач просить суд:
Встановити факт порушення виборчого законодавства членами окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 139;
Скасувати постанову № 11 від 11.03.2019 року в частині утворення дільничних виборчих комісій, а саме частини Лиманського району (виборчі дільниці № 510499-510520, 510523, 511443);
Постановити рішення, яким включити подані кандидатури до складу дільничних виборчих комісій, а саме частини Лиманського району (виборчі дільниці № 510499-510520, 510523, 511443).
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до положень ч. 6 ст. 277 КАС України, рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, у тому числі рішення Центральної виборчої комісії із встановлення результатів виборів, можуть бути оскаржені у порядку, передбаченому статтею 273 цього Кодексу.
Згідно з ч. 9 ст. 273 КАС України, суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Проте, позовна заява може бути залишена без руху з інших підстав, а саме, якщо позовна заява подана із порушенням вимог до позовної заяви, передбаченої ст. 160 КАС України.
Відповідно до положень п. п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Судді зазначають, що позовні вимоги, викладені у п. 1 та п. 3 прохальної частини позову, є неконкретизованими та не відповідають приписам ст. 160 КАС України.
Так, позивач, заявляючи вимогу про встановлення факту порушення законодавства, не вказує, які саме норми виборчого законодавства порушено відповідачем (положення конкретного Закону, Порядку, тощо), а вимога про включення поданих кандидатур до складу дільничних комісій є знеособленою та не містить переліку осіб, яких необхідно включити до дільничних виборчих комісій частини Лиманського району (виборчі дільниці № 510499-510520, 510523, 511443).
Згідно з п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Приписами ч. ч. 1,2 ст. 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на факт подання довіреною особою 07.03.2019 року подання щодо кандидатур на членів дільничних виборчих комісій, проте, не надає у якості додатків до позову належним чином засвідчену копію подання з додатками, які наведені у ч. 6 ст. 24 ЗУ Про вибори Президента України та не зазначає причин неможливості надання вказаного доказу. Також, у якості додатків до позову не надано належним чином засвідченої копії оскаржуваної постанови № 11 від 11.03.2019 року.
Крім цього, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Позивач, в порушення вимог п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України не зазначає коду ЄДРПОУ Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 139.
Приписами п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, в порушення вимог вказаної норми КАС України, позивач не зазначає власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом конкретизації позовних вимог, надання доказів в обґрунтування позовних вимог (належним чином посвідчених копій подання з додатками та постанови № 11 від 11.03.2019 року) або зазначити причини неможливості надання вказаних доказів, зазначення коду ЄДРПОУ Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 139, власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Керуючись ст.ст. 160,161, 169, 273, 277 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити без руху адміністративний позов заяви Довіреної особи кандидата на пост Президента України ОСОБА_1 у єдиному загальнодержавному виборчому окрузі ОСОБА_2 до Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 139 про встановлення факту порушення виборчого законодавства, скасування постанови № 11 від 11.03.2019 року, постановити рішення, яким включити подані кандидатури до складу дільничних виборчих комісій.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 13 год. 00 хвл. 17 березня 2019 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду не належить до оскарження.
Головуючий суддя Н.В. Бжассо
Суддя В.В. Андрухів
Суддя М.М. Кравченко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2019 |
Оприлюднено | 17.03.2019 |
Номер документу | 80487756 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Бжассо Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні