Ухвала
від 18.03.2019 по справі 761/44616/18
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/44616/18

Провадження № 2/761/4519/2019

У Х В А Л А

18 березня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Макаренко Ірина Олександрівна, вирішуючи питання про відкриття провадження за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю ІПК до ОСОБА_1, третя особа: ОСОБА_2 ,

встановив:

Позивач звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з вищевказаним позовом.

Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що вони не відповідають вимогам ст. 175 ЦПК України.

Згідно ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.

Відповідно до ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Статтею 95 ЦПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

У відповідності до ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно зі ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору, що підлягає сплаті при зверненні юридичною особою до суду з позовною заявою майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ставка судового збору при зверненні до суду юридичною особою або фізичною особою-підприємцем з позовними вимогами немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 вказаного Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

З матеріалів справи вбачається, що предметом позову є дві вимоги: одна із них вимога майнового характеру (стягнення грошових коштів), інша вимога немайнового характеру (зобов'язання вчинити дії).

Одночасно із зверненням до суду з позовною заявою позивач просить суд відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у даній справі, разом з тим таке клопотання не підлягає задоволенню, враховуючи наступне.

Згідно зі ст. 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

З вищевикладеного вбачається, що Законом України Про судовий збір визначено умови за яких може бути відстрочено сплату судового збору та визначено вичерпний перелік позивачів, яким може бути відстрочено сплату судового збору.

Позивачем у справі є юридична особа, а відповідно до вимог чинного законодавства не передбачено підстав для відстрочення сплати судового збору юридичним особам.

Таким чином, позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 8753 грн. 07 коп. = (1762+6991,07) на розрахунковий рахунок Шевченківського районного суду м. Києва за наступними реквізитами: отримувач коштів УК у Шевченківському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37995466, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31217206026011, код класифікації доходів бюджету 22030101, із зазначенням призначення платежу.

У відповідності з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Виходячи з наведеного вважаю, що вищезазначену позовну заяву необхідно залишити без руху з наданням позивачу п'ятиденного строку для усунення вказаного недоліку, а саме: надати копію позовної заяви з належним чином засвідчені копії всіх документів, що додаються до неї для всіх осіб, які беруть участь у справі із дотриманням вимог ч. 3 ст. 175 та ст. 95 ЦПК України, сплати судового збору в розмірі 8753 грн. 07 коп.

Враховуючи наведене, на підставі ст. 95, 175, 177, 185 ЦПК України, суддя

ухвалив:

В задоволенні клопотання товариства з обмеженою відповідальністю ІПК про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у справі відмовити.

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю ІПК до ОСОБА_1, третя особа: ОСОБА_2 залишити без руху.

Надати товариству з обмеженою відповідальністю ІПК строк п'ять днів для усунення зазначених в ухвалі недоліків з моменту отримання нею копії ухвали.

У випадку не виконання вимог ухвали суду позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.03.2019
Оприлюднено21.03.2019
Номер документу80588868
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/44616/18

Ухвала від 07.09.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Стрільчук Віктор Андрійович

Постанова від 22.07.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кулікова Світлана Василівна

Ухвала від 18.06.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кулікова Світлана Василівна

Ухвала від 21.04.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кулікова Світлана Василівна

Ухвала від 07.04.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кулікова Світлана Василівна

Рішення від 13.02.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Макаренко І. О.

Ухвала від 16.07.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Макаренко І. О.

Ухвала від 18.03.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Макаренко І. О.

Постанова від 20.02.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Панченко Микола Миколайович

Ухвала від 06.02.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Панченко Микола Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні