Справа № 2-1184/2009р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
22 січня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого - судді - Костюкевича O.K.
при секретарі - Іваничко Т.Г.
з участю представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Закритого акціонерного товариства „Страхова компанія „Українська страхова група" в особі Волинської обласної філії про стягнення страхового відшкодування, -
встановив:
ОСОБА_2 звернулась в суд з позовом до Закритого акціонерного товариства „Страхова компанія „Українська страхова група" в особі Волинської обласної філії про стягнення страхового відшкодування.
Позовні вимоги мотивує тим, що 12.10.2007 року між нею та Волинською обласною філією ЗАТ „Страхова компанія „Українська страхова група" укладений договір добровільного страхування наземних транспортних засобів № НОМЕР_1.
Згідно вказаного Договору ОСОБА_2 застрахувала автомобіль марки SSANG YONG REXTON, 2007 року випуску, державний реєстраційний номерний знак АС 2529 AM.
10.05.2008 року внаслідок протиправних дій третіх осіб зазначений автомобіль був пошкоджений, тобто виник страховий випадок згідно умов Договору.
Вартість ремонту автомобіля становить 2947 грн. проте, відповідач ЗАТ „Страхова компанія „Українська страхова група" страхове відшкодування виплатило частково в розмірі 1250 грн.
Просить суд, стягнути з відповідача по справі в її користь невиплачене страхове відшкодування в розмірі 1697 грн. та судові витрати пов'язані з розглядом справи.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позовну заяву підтримав з підстав в ній зазначених. Просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явилась по невідомій суду причині, хоча належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи.
Тому, зі згоди представника позивача суд ухвалив проводити заочний розгляд справи у відсутності представника відповідача в порядку ст, 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши представлені письмові докази в справі, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 12.10.2007 року між ОСОБА_2 та Волинською обласною філією ЗАТ „Страхова компанія „Українська страхова група" укладений договір добровільного страхування наземних транспортних засобів № НОМЕР_1 (а.с. 8-12).
Згідно вказаного Договору ОСОБА_2 застрахувала автомобіль SSANG YONG REXTON, 2007 року випуску, державний реєстраційний номерний знак АС 2529 AM.
П. 3.1 договору страхування передбачено, що страховими ризиками, випадками є викрадення; протиправні дії третіх осіб; дорожньо-транспортна подія; стихійні лиха; пожежи, вибухи; падіння предметів, напад тварин.
З довідки виданої Луцьким MB УМВС України у Волинській області від 11.05.2008 року за № 5214 вбачається, що 10.05.2008 року по вул. Конякіна, 31/31 був пошкоджений автомобіль марки SSANG YONG REXTON, 2007 року випуску, державний реєстраційний номерний знак АС 2529 AM (а.с. 6).
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу.
Згідно ст. 979 ЦК України за договором страхування одна сторона (страховик) зобов'язується у разі настання певної події (страхового випадку) виплатити другій стороні (страхувальникові) або іншій особі, визначеній у договорі, грошову суму (страхову виплату), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору.
Ч. 2 ст. 8 Закону України „Про страхування" передбачено, що страховий випадок — подія, передбачена договором страхування або законодавством, яка відбулася і з настанням якої виникає обов'язок страховика здійснити виплату страхової суми (страхового відшкодування) страхувальнику, застрахованій або іншій третій особі.
Відповідно до ч. 9 Закону України „Про страхувння" страхове відшкодування — страхова виплата, яка здійснюється страховиком у межах страхової суми за договорами майнового страхування і страхування відповідальності при настанні страхового випадку. Страхове відшкодування не може перевищувати розміру прямого збитку, якого зазнав страхувальник.
З рахунку-фактури від 13.05.2008 року за № СФ-00036 вбачається, що вартість ремонтних робіт автомобіля марки SSANG YONG REXTON, 2007 року випуску, державний реєстраційний номерний знак АС 2529 AM становить 2947 грн., що також підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордеру № 9 (а.с. 13-14). Вказана сума є страховим відшкодуванням згідно умов договору добровільного страхування наземних транспортних засобів № НОМЕР_1 від 12.10.2007 року.
Проте, відповідачем ЗАТ „Страхова компанія „Українська страхова група" страхове відшкодування позивачу виплачено частково лише на суму 1250 грн., що підтверджується видатковим касовим ордером від 31.08.2008 року.
Отже, відповідач істотно порушив вимоги ст. ст. 526, 979 ЦК України, н. 5.4 договору страхування, в зв'язку з чим були порушені права позивача як страхувальника, а тому позов слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 60, 213-215, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 526, 979 ЦК України, ст. ст. 8, 9 Закону України „Про страхування", суд , -
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства „Страхова компанія „Українська страхова група" в особі Волинської обласної філії в користь ОСОБА_2 страхове відшкодування в розмірі - 1697 (одна тисяча шістсот дев'яносто сім) грн.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства „Страхова компанія „Українська страхова група" в особі Волинської обласної філії в користь ОСОБА_2 понесені витрати пов'язані зі сплатою судового збору в розмірі - 51 (п'ятдесят одна) грн. та 30 (тридцять) грн. понесених витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2009 |
Оприлюднено | 02.03.2010 |
Номер документу | 8066440 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова Ольга Юріївна
Цивільне
Старобільський районний суд Луганської області
Пелих Олександр Олександрович
Цивільне
Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області
Юхно Леонід Михайлович
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Костюкевич О.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні