Справа № 2-1555/12
6/296/64/19
У Х В А Л А
про заміну сторони виконавчого провадження
"02" квітня 2019 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі: головуючого судді Сингаївського О.П., за участю секретаря судового засідання Четвертухи О.О., розглянувши y відкритому судовому засіданні в м. Житомирі заяву Товариства з обмеженою відповідальністю АНСУ про зміну сторони виконавчого провадження, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю АНСУ (далі - ТОВ АНСУ ) звернулося до суду із заявою в якій просить замінити сторону виконавчого провадження - стягувача Публічне акціонерне товариство БАНК ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ його правонаступником ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ АНСУ у виконавчому провадженні по виконанню виконавчого листа, виданого Корольовським районним судом м. Житомира 28.08.2012 року по справі № 2-1555/12 за позовом Публічного акціонерного товариства БАНК ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Сторони в судове засідання не зявились, відповідно до ч.3 ст.442 ЦПК України, їх неявка не перешкоджає вирішенню питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Розглянувши заяву, дослідивши матеріли справи, суд приходить до наступного висновку.
Підставами виникнення цивільних прав і обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини (п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст.512 ЦК України кредитор у зобов'язанні (крім випадків, передбачених ст. 515 ЦК України, а саме: відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоровя або смертю) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі ст.514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов'язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
За змістом ст. 512 ЦК України, ст. 442 ЦПК України у разі вибуття кредитора в зобов'язанні він замінюється правонаступником.
Виходячи із цих норм, зокрема, пп. 1,2 ч. 1 ст. 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.
Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
У зв'язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, внаслідок чого припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до ст.442ЦПК України за заявою заінтересованої сторони зобов'язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов'язки в зобов'язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.
Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов'язків вибулої сторони в цих правовідносинах.
Зазначена правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 25.04.2018 року у справі № 2-н-148/09 та є аналогічною позиції, висловленій у постанові Верховного Суду України від 20 листопада 2013 року № 6-122цс13.
У судовому засіданні встановлено, що 28.08.2012 року Корольовським районним судом м. Житомира по справі № 2-1555/12 було видано виконавчий лист яким суд вирішив: Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Банк Фінанси та Кредит заборгованість по кредитному договору в сумі 69 399 грн 63 коп., заборгованість по відсоткам в сумі 5 465 грн. 09 коп., пеню за невиконання кредитних зобов'язань в розмірі 10 000 грн., та 2 823 грн. судових витрат.
21 листопада 2018 року між Публічним акціонерним товариством БАНК ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ (далі - ПАТ БАНК ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ ) та ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ АНСУ (далі - ТОВ АНСУ ) відповідно до чинного законодавства України був укладений Договір про відступлення прав вимоги (далі - Договір відступлення).
Згідно даного договору відбулося відступлення прав вимоги за Кредитним договором № 31_44-05/07-МФ від 25.05.2007 р, що був укладений між ПАТ БАНК ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ та ОСОБА_1.
Враховуючи вищезазначене, ТОВ АНСУ набуло прав кредитора до ОСОБА_1 за Кредитним договором.
Відповідно до ч.1,2 ст. 442 ЦПК України, ч. 5. ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд за заявою сторони (заінтересованої особи), державного або приватного виконавця замінює таку сторону її правонаступником.
Враховуючи, що наданий час право вимоги до ОСОБА_1 за кредитним договором № 31_44-05/07-МФ від 25.05.2007 року відійшло від ПАТ Банк Фінанси та Кредит до ТОВ АНСУ , суд вважає доцільним задовольнити заяву та замінити сторону виконавчого провадження ПАТ Банк Фінанси та Кредит на його правонаступника ТОВ АНСУ .
На підставі викладеного, керуючись ст. 442 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю АНСУ - задовольнити.
Замінити сторону (стягувана) у виконавчому провадженні по виконанню виконавчого листа, виданого Корольовським районним судом м. Житомира 28.08.2012 року по справі № 2-1555/12 за позовом Публічного акціонерного товариства БАНК ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, а саме: замінити стягувана - Публічне акціонерне товариство БАНК ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ на стягувача - ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ АНСУ у зв'язку з переходом до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ АНСУ прав кредитора відповідно до Договору про відступлення прав вимоги від 21.11.2018 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Житомирського апеляційного суду протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя О. П. Сингаївський
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2019 |
Оприлюднено | 15.04.2019 |
Номер документу | 81113464 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Сингаївський О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні