Справа № 299/3190/16-ц
Провадження № 22-ц/4806/1327/19
У Х В А Л А
про відкриття апеляційного провадження
15 квітня 2019 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського апеляційного суду Джуга С.Д., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Виноградівського районного суду Закарпатської області від 25 лютого 2019 року, постановлену суддею Трагнюк В.Р., у справі за скаргою ОСОБА_1 про визнання неправомірним, скасування рішення державного виконавця і зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
27.03.2019 року (згідно штемпелю на конверті) ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу на ухвалу Виноградівського районного суду Закарпатської області від 25 лютого 2019 року та клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Подане клопотання мотивоване тим, що строк на апеляційне оскарження пропущено з поважних причин, оскільки оскаржувана ухвала постановлена без участі апелянта, копію такої ним отримано простою кореспонденцією 12.03.2019 року.
Згідно ст.354 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається - протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску строку з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувана ухвала постановлена без участі апелянта, копію ухвали судом першої інстанції надіслано ОСОБА_2 простою кореспонденцією 27.02.2019 року, про що свідчить штемпель на конверті та супровідний лист суду першої інстанції, відомості про дату отримання апелянтом копії ухвали в матеріалах справи відсутні.
З врахуванням того, що повний текст оскаржуваної ухвали ОСОБА_2 не було вручено у день її проголошення або складення, відтак, строк на апеляційне скарження пропущено з поважних причин та такий підлягає поновленню.
Згідно ч.4 ст.359 ЦПК України, якщо апеляційна скарга подана з пропуском визначеного цим Кодексом строку, суд у випадку поновлення строку на апеляційне оскарження зупиняє дію оскаржуваного рішення в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.
Таким чином, слід зупинити дію ухвали Виноградівського районного суду Закарпатської області від 25 лютого 2019 року.
Крім того, ОСОБА_2 подав клопотання про звільнення його від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.
На обґрунтування поданого клопотання ОСОБА_1 вказує на те, що з 2016 року не може відновити свої права на працю, не може ніде працевлаштуватися, оскільки трудову книжку при звільненні йому не видали, не може стати на облік до центру зайнятості, фактичного поновлення на роботі не відбулось, доходів на протязі більше двох років не отримує. З даного приводу у нього триває спір про поновлення на роботі та щодо виконання судового рішення про поновалення на роботі в КП "Агрошлях".
Щодо поданого клопотання слід зазначити наступне.
Відповідно до ст.8 ЗУ Про судовий збір та ст.136 ЦПК України, суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Крім того, суд може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, або звільнити від їх сплати.
З огляду на те, що скарга ОСОБА_2 про визнання неправомірним, скасування рішення державного виконавця і зобов'язання вчинити певні дії подана щодо виконання рішення у спорі про поновлення на роботі ОСОБА_2, від сплати судовим збором якого апелянт звільнений, а тому суддя-доповідач вважає за можливе звільнити ОСОБА_2 від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Таким чином, форма та зміст поданої апеляційної скарги відповідає вимогам ст.356 ЦПК України.
Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі згідно ст.360 ЦПК України.
До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду судового рішення суду першої інстанції.
З метою забезпечення своєчасного і правильного апеляційного розгляду необхідно провести підготовку справи до апеляційного розгляду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.136,354,356,359-361,365 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в :
Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Виноградівського районного суду Закарпатської області від 25 лютого 2019 року.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору у розмірі 384,20 грн. за подачу апеляційної скарги.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1.
Зупинити дію ухвали Виноградівського районного суду Закарпатської області від 25 лютого 2019 року.
Надіслати копію апеляційної скарги учасникам справи та додані до неї матеріали, разом з ухвалою про відкриття апеляційного провадження, надавши їм десятиденний строк з дня отримання даної ухвали, протягом якого ними може бути поданий відзив на апеляційну скаргу, який за формою та змістом має відповідати вимогам ст.360 ЦПК України.
Суддя С.Д. Джуга
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2019 |
Оприлюднено | 17.04.2019 |
Номер документу | 81201367 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Джуга С. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні