УХВАЛА
25 квітня 2019 року
м. Київ
Справа № 903/220/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Міщенка І.С. - головуючого, Берднік І.С., Сухового В.Г.,
розглянувши заяву Приватного підприємства "Локус" про відвід колегії суддів
за касаційною скаргою Приватного підприємства "Локус
на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду у складі Василишина А.Р.- головуючого, Філіпової Т.Л., Бучинської Г.Б. від 14 листопада 2018 року та рішення Господарського суду Волинської області у складі Костюк С.В. від 03 серпня 2018 року
за позовом: 1. Приватного підприємства "Луцькпідшипниксервіс", 2. Приватного підприємства "Локус"
до: 1. Приватного підприємства "Леол", 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Еліт-Буд", 3. Приватного підприємства "Торгово - промислова компанія "Арсен", 4. Фізичної особи - підприємця Шиятого Володимира Володимировича
про встановлення земельного сервітуту,
ВСТАНОВИВ:
Протоколом передачі судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) раніше визначеному складі суду від 18 квітня 2019 року на розгляд колегії суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду (Міщенко І.С. - головуючий, Берднік І.С., Суховий В.Г.) передано касаційну скаргу Приватного підприємства "Локус" на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 14 листопада 2018 року та рішення Господарського суду Волинської області від 03 серпня 2018 року у справі № 903/220/18.
Поряд із цим, 23 квітня 2019 року до Суду надійшла заява Приватного підприємства "Локус" про відвід колегії суддів.
Подана заява мотивована тим, що колегія суддів у складі Міщенко І.С. - головуючий, Берднік І.С., Суховий В.Г. буде упередженою та необ'єктивною при розгляді касаційної скарги Приватного підприємства "Локус" (позивач - 2), оскільки вказана колегія вже відмовляла у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Приватного підприємства "Луцькпідшипниксервіс" (позивач - 1) на ці ж судові рішення у даній справі.
При цьому, на думку заявника, відмовляючи у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Приватного підприємства "Луцькпідшипниксервіс" колегія суддів вдалася до надміру формалізованого підходу, а тому і результат обговорення питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою Приватного підприємства "Локус" має прогнозований наслідок.
Розглянувши вказану заяву Суд вважає її необґрунтованою з огляду на таке.
Статтями 38, 42 Господарського процесуального кодексу України закріплені права та обов'язки учасників справи, серед яких, право подавати заяви, зокрема і про відвід колегії суддів.
Правовою підставою подання цієї заяви про відвід заявник визначає пункт 5 частини 1 статті 35 Господарського процесуального кодексу України згідно з яким суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об'єктивності судді.
Однак, при цьому за приписам частини 4 статті 35 Господарського процесуального кодексу України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
З цього питання Європейський суд з прав людини зазначив, що у контексті суб'єктивного критерію особиста безсторонність судді презюмується, поки не доведено протилежного.
У контексті об'єктивного критерію … окремо від поведінки суддів слід визначити, чи існували переконливі факти, які могли б викликати сумніви щодо їхньої безсторонності. Це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезстороннім, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним є те, чи можна вважати такі побоювання об'єктивно обґрунтованими (див. рішення Суду у справі Газета Україна-Центр проти України, no. 16695/04, від 15.07.2010).
Суд вважає, що заявником не наведено обґрунтованих підстав вважати колегію суддів упередженою чи необ'єктивною, оскільки всі доводи, що викладені у заяві є виключно вираженням незгоди із позицією колегії у питанні застосування приписів Господарського процесуального кодексу України.
За приписами частини 1 статті 39 Господарського процесуального кодексу України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 3 цієї ж статті Господарського процесуального кодексу України якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У цьому випадку вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 32 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Оскільки, Суд вважає подану заяву необґрунтованою, питання про відвід суддів має бути вирішено суддею, визначеним у порядку частини першої статті 32 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 35, 38, 39, 234, 314 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Приватного підприємства "Локус" про відвід колегії суддів у справі № 903/220/18 визнати необґрунтованою.
2. Питання про відвід вирішити в порядку, встановленому статтею 39 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий Міщенко І.С.
Судді Берднік І.С.
Суховий В.Г.
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2019 |
Оприлюднено | 26.04.2019 |
Номер документу | 81402198 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Міщенко І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні