ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ С УД УКРАЇНИ
УХВАЛА
04 березня 2010 р. № 35/376-07
Вищий господарський су д України у складі колегії с уддів:
головуючого - судді Дерепи В.І.
суддів : Грека Б.М. - (доповідача у справі),
Подоляк О.А.
перевіривши матеріали кас аційної скарги ОСОБА_4
на рішення господарського суду Харк івської області від 09.04.08
у справі № 35/376-07
господарського суду Харківської області
за позовом ПП "СКС-Агро"
про стягнення суми
В С Т А Н О В И В:
Вищий господарський с уд України дійшов висновку п ро необхідність відмови у пр ийнятті касаційної скарги з огляду на таке.
Повноваження на захист у ві дповідності зі ст.ст. 15-16 Господ арського кодексу України мож уть реалізовуватися в діях п о самозахисту, куди слід тако ж відносити можливість прийн яття оперативних заходів впл иву, а також у зверненні за зах истом права до конкретних ор ганів для застосування до пр авопорушника заходів держав ного примусу.
Як вбачається зі змісту ріш ення Конституційного суду Ук раїни від 01.12.04 № 18-рп/2004 “У справі з а конституційним поданням 50 н ародних депутатів України що до офіційного тлумачення окр емих положень частини першої статті 4 Цивільного процесуа льного кодексу України (спра ва про охоронюваний законом інтерес)”, "охоронюваний зако ном інтерес" треба розуміти я к прагнення до користування конкретним матеріальним та/а бо нематеріальним благом, як зумовлений загальним змісто м об'єктивного і прямо не опос ередкований у суб'єктивному праві простий легітимний доз віл, що є самостійним об'єктом судового захисту та інших за собів правової охорони з мет ою задоволення індивідуальн их і колективних потреб, які н е суперечать Конституції і з аконам України, суспільним і нтересам, справедливості, до бросовісності, розумності та іншим загальноправовим заса дам.
Відповідно до ст. 107 Господар ського процесуального кодек су України, касаційну скаргу мають право подати особи, яки х не було залучено до участі у справі, якщо суд прийняв ріше ння чи постанову, що стосуєть ся їх прав і обов'язків. Оскарж уване такою особою рішення п овинно безпосередньо стосув атися прав та обов'язків цієї особи. А саме, в рішенні суду п овинні безпосередньо розгля датися і вирішуватись спір п ро право у правовідносинах, у часником яких є скаржник, або містити судження про права т а обов'язки цієї особи у відпо відних правовідносинах.
Втім, зі змісту касаційної скарги та доданих до неї доку ментів не вбачається, що судо вими актами порушене право с каржника: зі скаржника не стя гнуто грошову суму та не зобо в'язано вчинити певні дії, чи у триматися від їх вчинення. От же, відсутні підстави для вис новку, що права скаржника пор ушені та підлягають захисту.
Оскільки касаційна скарга подана особою, яка відповідн о до ст. 107 Господарського проц есуального кодексу України, не має на це права, то у прийня тті такої касаційної скарги слід відмовити.
Враховуючи викладене та ке руючись статтею 107 Господарсь кого процесуального кодексу України, Вищий господарськи й суд України
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_4 у п рийнятті касаційної скарги н а рішення господарського суд у Харківської області від 09.04.08 у справі № 35/376-07.
Головуючий - суддя В. Дерепа
Судді Б. Грек
О. Подоляк
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2010 |
Оприлюднено | 23.03.2010 |
Номер документу | 8217076 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Грек Б.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні