Ухвала
Іменем України
06 червня 2019 року
м. Київ
справа № 1-386/11
провадження № 51-10244км18
Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5 ,
в режимі відеоконференції
захисника ОСОБА_6 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу засудженого
ОСОБА_7 на вирок Замостянського районного суду м. Вінниці від 06 вересня 2011 року та ухвалу Апеляційного суду Вінницької області від 08 грудня
2011 року за обвинуваченням:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та проживаючого у
АДРЕСА_1 , раніше судимого 26 червня 2003 року вироком Староміського районного суду м. Вінниці за: ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 189, ч. 3 ст. 357, ст. 70 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 7 років 9 місяців з конфіскацією майна, постановою Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 08 липня 2008 року умовно-достроково звільнено від відбування основного покарання на 2 роки 6 місяців 7 днів,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.
Зміст оскаржених судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини
За вироком Замостянського районного суду м. Вінниці від 06 вересня
2011 року ОСОБА_7 засуджено за ч. 1 ст. 115 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 12 років.
Згідно з вироком ОСОБА_7 визнано винним у тому, що він 29 січня 2011 року в період часу з 16:00 по 17:30, будучи в стані алкогольного сп`яніння, перебуваючи в підвальному приміщенні будинку АДРЕСА_2 разом із своєю співмешканкою потерпілою ОСОБА_8 , в ході сварки, яка виникла між ними та потерпілою, остання нанесла засудженому ОСОБА_7 удар по обличчю, внаслідок чого заподіяла йому тілесне ушкодження у вигляді садна в лобній ділянці. Будучи обуреним діями ОСОБА_8 , ОСОБА_7 вирішив заподіяти їй смерть. З цією метою, ОСОБА_7 повалив
ОСОБА_8 на землю та сівши на неї зверху, обхопив пальцями обох рук шию останньої, після чого, усвідомлюючи суспільну небезпеку своїх дій та невідворотність наслідків у вигляді смерті ОСОБА_8 , почав стискати її шию до того часу, поки остання не перестала чинити опір та подавати будь-які ознаки життя. Переконавшись у настанні смерті ОСОБА_8 засуджений з метою приховування злочину кинув тіло потерпілої до овочевої ями, яка знаходилась у вказаному вище підвалі, після чого залишив місце події.
Ухвалою Апеляційного суду Вінницької області від 08 грудня 2011 року вирок місцевого суду залишено без зміни.
Вимоги касаційної скарги і узагальнені доводи особи, яка її подала
В касаційній скарзі засуджений порушує питання про призначення йому більш м`якого покарання ніж було визначено судом у зв`язку з невідповідністю призначеного покарання тяжкості злочину та його особі внаслідок суворості.
Позиції інших учасників судового провадження
Від учасників судового провадження заперечень на касаційну скаргу засудженого не надходило.
У судовому засіданні прокурор заперечував проти задоволення касаційної скарги засудженого, а захисник виступив на її підтримку.
Заслухавши суддю-доповідача, думку прокурора та захисника, перевіривши матеріали кримінальної справи, колегія суддів дійшла висновку, що скарга засудженого не підлягає задоволенню з таких підстав.
Мотиви Суду
Відповідно до ч. 3 ст. 398 КПК України 1960 року, при вирішенні питань про наявність підстав для зміни або скасування судового рішення суд касаційної інстанції має керуватися статтями 370-372 КПК України 1960 року. Відповідно до змісту зазначеної норми закону підставами для зміни або скасування судових рішень в касаційному порядку є лише істотні порушення вимог кримінально-процесуального закону, неправильне застосування кримінально закону та невідповідність призначеного покарання ступеню тяжкості злочину та особі засудженого.
Висновок суду про доведеність винності ОСОБА_7 у вчиненні зазначеного у вироку злочину та правильність кваліфікації його дій, не оспорюються і підтверджуються сукупністю доказів, зібраних у встановленому законом порядку і досліджених судом, яким дана належна оцінка.
Стосовно доводів касаційної скарги засудженого про порушення щодо нього загальних засад призначення покарання, то такі, на думку колегії суддів, є безпідставними.
Відповідно до вимог ст. 65 КК України, суд призначає покарання, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання. Особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.
Обґрунтовуючи висновок щодо виду і розміру покарання ОСОБА_7 та призначаючи йому покарання у виді позбавлення волі, яке належить відбувати реально, суд, як вбачається з вироку, врахував ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, конкретні обставини справи, зокрема, характер злочинних дій, а також дані про особу засудженого, який має незняту та непогашену судимість позитивно характеризується за місцем проживання, його стан здоров`я на момент вчинення злочину, думку потерпілого щодо визначення засудженому покарання, обставини, що пом`якшують покарання та обставини, що обтяжують його рецидив злочинів, вчинення злочину у стані алкогольного сп`яніння, та правильно призначив покарання у межах санкції ч. 1 ст. 115 КК України.
Колегія суддів вважає, що покарання, призначене засудженому, є справедливим, необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових злочинів, відповідає загальним засадам призначення покарання, визначеним ст. 65 КК України. Підстав вважати призначене ОСОБА_7 покарання несправедливим внаслідок його суворості, про що йдеться у касаційній скарзі засудженого, немає. Обране засудженому покарання слід визнати таким, яке є необхідним для його виправлення та попередження вчинення ним нових злочинів.
Під час розгляду справи в порядку апеляційного провадження суд, дотримавшись положень глав 29, 30 КПК України 1960року, ретельно перевірив усі доводи викладені в апеляції засудженого, на кожний з них дав вичерпну відповідь, й мотивовано відмовив у її задоволенні, навівши аргументи, які ґрунтуються на матеріалах справи. Ухвала апеляційного суду відповідає вимогам ст. 377 КПК України 1960 року.
Істотних порушень кримінального чи кримінально-процесуального закону, які могли перешкодити суду повно та всебічно розглянути справу і постановити законний, обґрунтований і справедливий вирок, та які б давали безумовні підстави для зміни чи скасування судових рішень, при перевірці справи в касаційному порядку не встановлено.
Керуючись статтями 394396 КПК України 1960 року, п.п. 11, 15розділу XI «Перехідні положення» КПК України, Суд
ухвалив:
Вирок Замостянського районного суду м. Вінниці від 06 вересня 2011 року та ухвалу Апеляційного суду Вінницької області від 08 грудня 2011 року щодо ОСОБА_7 залишити без зміни, а касаційну скаргу засудженого ОСОБА_7 без задоволення.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82316296 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні