Справа № 2-1715/2008
6/583/60/19
У Х В А Л А
про залишення без руху
12 червня 2019 року суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Плотникова Н.Б., розглянувши матеріали заяви
ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документу до виконання ,
ВСТАНОВИВ:
29.05.2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документу до виконання, в якій просить видати дублікат виконавчого листа на виконання рішення Охтирського міськрайонного суду від 20.11.2008 р. № 2-1715/2008 про стягнення з ОСОБА_2 аліментів в розмірі 200 грн. щомісячно на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на весь період навчання, але не більше ніж до досягнення донькою 23-х років, які сплачувати ОСОБА_1 , починаючи стягувати з 2.10.1990 р.
Однак заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Відповідно до ч. 1 ст. 433 ЦПК України у разі пропуску строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Відповідно до п. 17.4 розділу ХІІ Перехідні положення у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання.
Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Заявник звертається з заявою про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання, однак в прохальній частині заяви просить видати дублікат виконавчого листа.
Тому заявнику слід уточнити свої вимоги.
Згідно із ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, наявні підстави для залишення заяви без руху з наданням заянику строку для усуненя зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185, 260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документу до виконання - залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання заявником ухвали, про що повідомити заявника.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Охтирського міськрайсуду
Сумської області Н. Б. Плотникова
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2019 |
Оприлюднено | 13.06.2019 |
Номер документу | 82356050 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Плотникова Н. Б.
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Муштат A.M.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні