ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 552/5413/17 Номер провадження 22-ц/814/1344/19Головуючий у 1-й інстанції Васильєва Л.М. Доповідач ап. інст. Панченко О. О.
У Х В А Л А
26 червня 2019 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:
головуючого судді: Панченка О.О.,
суддів: Триголова В.М., Дорош А.І.
розглянувши клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про закриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Київського районного суду м. Полтави від 14 вересня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю М`ясна ярмарка Добриня-2007 про стягнення боргу , -
В С Т А Н О В И В:
В ході апеляційного розгляду справи представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 подав клопотання про закриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_3 .
Клопотання мотивовано тим, що правові наслідки оскаржуваного рішення про стягнення боргу з ТОВ М`ясна ярмарка Добриня-2007 не впливають на права, свободи та інтереси ОСОБА_3 , тому відповідно до вимог п.3 ч. 1 ст. 362 ЦПК України, апеляційне провадження за апеляційною скаргою останнього необхідно закрити.
Згідно вимог п. 3 ч. 1 ст. 362 ЦПК України. суд апеляційної інстанції закриває апеляційне провадження, якщо після відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою, поданою особою з підстав вирішення судом питання про її права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, встановлено, що судовим рішенням питання про права, свободи, інтереси та (або) обов`язки такої особи не вирішувалося.
Проте, однією з основних гарантій права сторони на судовий захист є право оскарження судових рішень (стаття 129 Конституції України). Реалізація цього права здійснюється, зокрема, шляхом оскарження судових рішень у судах апеляційної та касаційної інстанцій.
Загальною декларацією прав людини 1948 року передбачено, що кожна людина має право на ефективне поновлення в правах компетентними національними судами у випадках порушення її основних прав, наданих їй конституцією або законом (стаття 8 ).
Право на ефективний судовий захист закріплено також у статті 2 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права 1966 року та в статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів №2,4,7 та 11 до Конвенції (далі - Конвенція).
За змістом пункту 1 статті 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини, розглядаючи справи щодо порушення права на справедливий судовий розгляд, тлумачить вказану статтю як таку, що не лише містить детальний опис гарантій, надаваних сторонам у цивільних справах, а й захищає у першу чергу те, що дає можливість практично користуватися такими гарантіями, - доступ до суду.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про закриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_3 слід залишити без задоволення.
Керуючись ч ч. 2 ст. 381 ЦПК України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про закриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Київського районного суду м. Полтави від 14 вересня 2017 року залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя О.О. Панченко
Судді: А.І. Дорош
В.М. Триголов
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2019 |
Оприлюднено | 27.06.2019 |
Номер документу | 82667471 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Панченко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні