УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"22" липня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/388/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,
розглядаючи справу за позовом Першого заступника військового прокурора Житомирського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України (м.Київ)
до 1. Концерну "Військторгсервіс" (м.Київ) в особі відокремленого підрозділу Житомирської філії Концерну "Військторгсервіс" (м.Житомир);
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомир Агро Транс" (смт.Черняхів Житомирської області)
за участю у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області (м.Житомир)
про визнання недійсним договору про надання послуг зберігання ТМЦ та додаткових послуг,
за участю представників сторін:
від позивача: не з`явився;
від відповідачів - 1, 2: не з`явилися;
від третьої особи: не з`явився;
за участю прокурора Канарського В.С., службове посвідчення №049965 від 25.05.2018;
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа за позовом Першого заступника військового прокурора Житомирського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України з позовом до Концерну "Військторгсервіс" в особі відокремленого підрозділу Житомирської філії Концерну "Військторгсервіс" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомир Агро Транс" про визнання недійсним договору про надання послуг зберігання товарно-матеріальних цінностей та додаткових послуг №9 від 03.01.19, укладеного між Житомирською філією Концерну "Військторгсервіс" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Житомир Агро Транс".
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що укладений між відповідачами договір є удаваним правочином, вчиненим поза встановленою законом процедурою, без відповідних погоджень та дозволів, з метою приховати правочин, який насправді було вчинено (в даному випадку договір оренди).
Ухвалою від 03.06.19 було продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів, відкладено підготовче засідання на 22.07.19 та вчинено інші процесуальні дії, зазначені у резолютивній частині цієї ухвали.
Представники сторін та третьої особи у підготовче засідання не з`явилися, хоча є такими, що належним чином повідомлені про дату, час та місце його проведення, що підтверджується розписками у повідомленнях про вручення поштових відправлень та витягом із журналу обліку врученої вихідної кореспонденції за 2019 рік.
Відповідно до ч.1 ст.183 Господарського процесуального кодексу України, підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196-205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.
У підготовчому засіданні, суд, зокрема, з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання (п.7 ч.2 ст.182 ГПК України).
Судом з`ясовано та встановлено, що сторони вимоги ухвали суду від 03.06.19 не виконали, зокрема, правом на подання передбачених ГПК України заяв по суті спору не скористалися, Житомирська філія Концерну "Військторгсервіс" витребувані судом копії документів не надала.
Приписами п.3 ч.2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
У зв`язку з вищевикладеними обставинами, оскільки станом на 22.07.19 усі питання за ч.2 ст.182 ГПК України, необхідні для забезпечення повного, всебічного й об`єктивного розгляду справи по суті, не можуть бути розглянуті; завдання підготовчого провадження, визначені ч.1 ст.177 ГПК України, не можуть бути виконані, суд дійшов висновку про відкладення підготовчого засідання.
Разом із тим, суд враховує, що продовжений у межах ч.3 ст.177 ГПК України строк підготовчого провадження спливає 31.07.19, тому зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Відповідно до ст.13 зазначеної Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Враховуючи необхідність реалізації конституційного принципу захисту прав і свобод людини і громадянина (ст.55 Конституції України), суд вважає за доцільне продовжити строк підготовчого провадження поза межами строків, встановлених ч.3 ст.177 ГПК України, згідно з положеннями вказаної Конвенції та конституційними засадами, які мають найвищу юридичну силу (ст.8 Конституції України).
На підставі викладеного, враховуючи неявку учасників справи та неподання витребуваних судом доказів, суд вирішує продовжити строк підготовчого провадження поза межами строку, встановленого ч.3 ст.177 ГПК України, застосувавши ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та відкласти підготовче засідання з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Керуючись п.10 ч.3 ст.2, 13, 15, 80, 81, 91, 114, 119, 120, 121, 182, ч.ч.1, 2 ст.183, ч.1 ст.185, ч.2 ст.232, 234-235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк підготовчого провадження, застосувавши ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
2. Відкласти підготовче засідання на "03" вересня 2019 р. об 11:40 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 206.
3. Сторонам виконати вимоги ухвали Господарського суду Житомирської області від 03.06.19 у справі №906/388/19.
4. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін та третьої особи останнім мати при собі, відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України, документи, що підтверджують повноваження представників.
Суддя Соловей Л.А.
Друк:
1- у справу;
2- військовій прокуратурі (рек.),
3- Міністерству оборони України (рек. з повід),
4-6 відповідачам (рек. з повід.);
7- третій особі (рек. з повід.).
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2019 |
Оприлюднено | 26.07.2019 |
Номер документу | 83217445 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Соловей Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні