Ухвала
від 29.07.2019 по справі 552/3004/19
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ

Справа №552/3004/19

Провадження № 1-кс/552/2944/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.07.2019 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС третього відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_4 , погодженим прокурором відділу прокуратури Полтавської області ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС третього відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_4 , звернулася до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором відділу Прокуратури Полтавської області ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні банківської установи ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ).

Своє клопотання обґрунтовує тим, що у провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №32018170090000009 від 01.06.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Згідно клопотання у ході досудового розслідування встановлено, що суб`єкти господарської діяльності ФОП ОСОБА_6 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) та ФОП ОСОБА_7 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 ), перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, а також перевищивши річний ліміт доходу, в період 2017 2019 років під час здійснення фінансово-господарської діяльності, пов`язаної із закупівлею, переробленням та реалізацією рибної продукції, не відображаючи вказані господарські операції по бухгалтерському та податковому обліках, ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах.

Так, ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 під час проведення фінансово-господарської діяльності в 2017-2018 роках, намагаючись отримати якнайбільший дохід, з метою особистого збагачення, приховують достовірні відомості про фактичні обсяги реалізації товарів. При цьому встановлений фактичний обсяг реалізації товарів ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 , а саме: в 2017 році 24 млн. грн., в 2018 році 38,4 млн. грн. Згідно даних ДФС, задекларований обсяг доходу за 2017 рік ФОП ОСОБА_6 325,6 тис. грн., а ФОП ОСОБА_7 535,1 тис. грн., за 2018 рік ФОП ОСОБА_6 956 тис. грн., а ФОП ОСОБА_7 958,6 тис. грн.

Згідно п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України граничний обсяг річного доходу для фізичних осіб-підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування на ІІ групі платників єдиного податку не повинен перевищувати 1,5 млн. грн. за звітний рік. В разі перевищення вказаного обсягу на суму перевищення обсягу доходу застосовується ставка 15% єдиного податку (п.п. 1 п. 293.4. ст. 293 Податкового кодексу України). Так, відповідно до наданої інформації оперативного управління ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 ухилилися від сплати податків в період 2017 року на суму приблизно 5млн. грн. та в період 2018 року на суму приблизно 5,3 млн. грн. Також встановлено, що використовуючи вищезазначену схему ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 продовжують ухилятися від сплати податків у 2019 році.

Встановлено, що ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 здійснюють закупівлю товарно-матеріальних цінностей, а саме рибної продукції за готівку у підприємств реального сектору економіки: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_4 , м. Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_5 , м. Дніпро), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_6 , м. Запоріжжя), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_7 , м. Запоріжжя), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_8 , м. Полтава), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_9 , м. Полтава).

В ході досудового розслідування встановлено, що ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 у своїй господарській діяльності використовують банківські рахунки та особисті банківські карткові рахунки з метою отримання та зняття готівкових грошових коштів для здійснення господарської діяльності без відображення вказаних операцій по бухгалтерському та податковому обліках. Крім того встановлено, що ОСОБА_6 з метою отримання та зняття готівкових коштів для здійснення господарської діяльності використовував особисті карткові рахунки, відкриті на своє ім`я. Також, досудовим розслідуванням встановлено, що продавець магазину « ІНФОРМАЦІЯ_8 » за вказівкою ОСОБА_7 здійснювала перерахування готівкових коштів на особисті карткові рахунки постачальників рибної продукції.

Згідно наявної інформації ФОП ОСОБА_7 має відкриті банківські рахунки та ФОП ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 мають особисті карткові рахунки, відкриті в ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )

Згідно клопотання слідча зазначає, що у ході проведення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення виникла необхідність отримати документи банківської (юридичної, реєстраційної) справ вище зазначених суб`єктів, в матеріалах яких знаходяться документи з відомостями про відкриття рахунків, відомості про повноважних осіб, які здійснювали перерахування коштів, зразки підписів осіб, що необхідно для встановлення осіб, які вчинили злочин та причетні до його вчинення, а також для проведення експертиз. Крім того, слідча просить надати дозвіл на вилучення вищевказаних документів, які мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами під час судового розгляду, адже слідство матиме можливість проведення аналізу фінансово-господарської діяльності СПД, встановлення осіб, які вчинили кримінальні правопорушення та причетних до їх вчинення, проведення судових експертиз, що в подальшому буде слугувати доказами в даному кримінальному провадженні.

Враховуючи вищевикладене, слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів та інформації про рух коштів по зазначених рахунках осіб, що перебувають у володінні банківської установи ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ).

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України особи, у володінні яких знаходиться інформація до суду не викликались.

Заслухавши слідчого, який клопотання підтримав, посилаючись на викладені у ньому обставини, ознайомившись із матеріалами доданими до клопотання слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №32018170090000009 від 01.06.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Згідно даних, внесених до ЄРДР, є достатні підстави вважати, що дійсно було вчинено кримінальне правопорушення.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах, документах, належать відомості, що становлять банківську таємницю.

Слідчим суддеювраховано,що відносно ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 внесені відомостідо ЄДРСР,інформація про рух коштів ФОП ОСОБА_7 та ФОП ОСОБА_6 , а також оригінали документів по відкриттю та обслуговуванню банківських рахунків мають значення для розслідування даного кримінального провадження та необхідні для встановлення обставин у кримінальному провадженні та проведення в подальшому по них почеркознавчих експертиз, а тому слідчому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю, а саме до відомостей, які перебувають у володінні банківської установи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) з метою повного та всебічного проведення досудового слідства, вказана інформація має суттєве значення для з`ясування важливих обставин у кримінальному провадженні, отримати зазначену інформацію у інший спосіб неможливо.

При цьому слідчим не обґрунтовано необхідність доступу до відомостей по особистих карткових рахунках ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , що є охоронюваною законом таємницею, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що на даному етапі досудового розслідування втручання у права вказаних осіб не є виправданим.

З цих підстав клопотання підлягає частковому задоволенню.

Враховуючи обсяг інформації, яка підлягає вилученню, вважаю за доцільне встановити строк дії даної ухвали 15 днів.

Проведення даної слідчої дії необхідно доручити слідчим, які входять до групи з розслідування даного кримінального провадження, та дані щодо яких внесені до ЄРДР.

Керуючись ст. ст.159, 160,162,163 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити частково.

Надати дозвіл на тимчасовий доступта вилученняоригіналів документів, щомістять охоронюванузаконом таємницю,а уразі їхвідсутності,завірених належнимчином копійдокументів порахунках ФОП ОСОБА_7 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 )-№ НОМЕР_10 (українська гривня, відкрито 12.06.2018); № НОМЕР_11 (українська гривня, відкрито 12.06.2018); ОСОБА_6 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) - № НОМЕР_12 , а також інших банківських рахунків перерахованих фізичних осіб, які перебувають у володінні ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), містять інформацію про рух грошових коштів, що надходили на рахунки та списувались з них, а також інших документів, які мають значення для встановлення істини по справі, а саме:

- документів про організаційно-правову структуру (юридичну справу) вказаних клієнтів банку, в т.ч. про відкриття вказаних рахунків, карток із зразками підписів та відбитку печатки, свідоцтв, договорів щодо користування вказаними рахунками та використання електронної системи "Клієнт-Банк", довіреностей та доручень, на підставі яких особи отримували та перераховували кошти, наказів, заяв, листів та інших документів, що містять підписи службових осіб, грошових чеків на отримання готівки, касових документів, касових чеків, квитанцій, платіжних доручень, прибуткових та видаткових касових ордерів на отримання готівкових грошових коштів з рахунків, опис документів про організаційно-правову структуру вказаних клієнтів банку;

- документів (контрактів, договорів) та додатків до них, додаткових угод, специфікацій, угод про заліки, актів, платіжних та інших документів), які містять відомості про зазначених клієнтів банку;

- інформації (регістрів аналітичного обліку у вигляді особових рахунків та виписок з них) про рух коштів по даним рахункам, у роздрукованому вигляді на паперових носіях та в електронному вигляді у форматі «xls» (файл Excel), в якій зазначити:

з якого або на який рахунок проводилось перерахування (зазначити назву, організаційну форму відповідних підприємств, П.І.Б. фізичних осіб, контактні дані (у разі, якщо є клієнтами банку);

підстава перерахування (вказати відповідний платіжний документ, а також дату та номер відповідного договору, угоди);

призначення платежу (за що проводилось дане перерахування грошових коштів);

дату та час перерахування;

залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції;

інформація про ІРадреси, із використанням яких здійснювалося платіжні та інші операції по вказаним рахункам;

а також інші дані, які необхідні для повного отримання інформації щодо руху коштів по вказаним рахункам

за період з 01.01.2017 року по дату винесення ухвали слідчим суддею.

В іншій частині у задоволенні клопотання відмовити.

Виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю доручити: начальнику третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , заступнику начальника третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_21 , старшому слідчому з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_4 , старшому слідчому з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_22 , заступнику начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_23 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_24 , старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_25 ,

Строк дії ухвали 15 днів з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення29.07.2019
Оприлюднено20.02.2023
Номер документу83297909
СудочинствоКримінальне
Сутьтимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю

Судовий реєстр по справі —552/3004/19

Ухвала від 20.05.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 11.03.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 11.03.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 20.02.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 17.01.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Миронець О. К.

Ухвала від 13.12.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 12.12.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 20.11.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 28.10.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 29.07.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні