УХВАЛА
29 липня 2019 року
м. Київ
Справа № 910/15385/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Студенець В.І. - головуючий, судді: Губенко Н.М., Стратієнко Л.В.
розглянувши заяву суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Студенця В.І., Губенко Н.М., Стратієнко Л.В.
про самовідвід у здійсненні касаційного перегляду рішення Господарського суду міста Києва від 13.02.2019 та постанови Північного апеляційного господарського суду від 28.05.2019
за касаційною скаргою Громадської організації "Товариство мисливців "Красна-Лаура"
у справі №910/15385/18
за позовом Громадської організації "Товариство мисливців "Красна-Лаура"
про скасування рішення та визнання договору недійсним,
ВСТАНОВИВ:
Громадською організацією "Товариство мисливців "Красна-Лаура" подано до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Господарського суду міста Києва від 13.02.2019 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 28.05.2019 у справі № 910/15385/18.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.07.2019 касаційну скаргу Громадської організації "Товариство мисливців "Красна-Лаура" у справі №910/15385/18 передано колегії суддів у складі: головуючого - Студенця В.І., суддів: Губенко Н.М., Стратієнко Л.В.
Частиною першою статті 32 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що справи розподіляються з урахуванням спеціалізації суддів.
Частинами шостою та сьомою статті 37 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено, що у Касаційному господарському суді обов`язково створюються окремі палати для розгляду справ щодо (про): банкрутство; захисту прав інтелектуальної власності, а також пов`язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством; корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів. Інші палати у касаційних судах створюються за рішенням зборів суддів касаційного суду.
Рішенням зборів суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 20.05.2019 №6 затверджено склад судових палат та спеціалізацію судових палат і суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, в тому числі суддів судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів, зокрема, суддям Студенець В.І., Губенко Н.М., Стратієнко Л.В. - справи у спорах щодо цінних паперів, справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, справи у спорах між юридичною особою та її посадовою особою про відшкодування збитків, завданий юридичній особі діями (бездіяльністю) такої посадової особи, справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі, справи у спорах щодо захисту ділової репутації, справи у спорах щодо приватизації майна, справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів, справи у спорах щодо недоговірних зобов`язань, справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб`єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності, справи наказного провадження, справи щодо оскарження рішень третейських судів та про видачу наказів на примусове виконання рішень третейських судів, інші справи, заяви про відвід судді (суддів) у випадку, коли суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу.
У цій справі предметом спору є скасування пункту 3.2 рішення Чернівецької обласної ради № 94-14/17 від 04.07.2017 про надання в користування мисливських угідь для ведення мисливського господарства Громадській організації "Мисливський клуб "Благородний олень", що знаходяться на території ДП "Сторожинецьке лісове господарство" у межах державного лісового фонду Лаурського лісництва, загальною площею 4155,0 га; визнання недійсним договору № 8 від 21.09.2017 про умови ведення мисливського господарства, укладеного між Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства і Громадською організацією "Мисливський клуб "Благородний олень".
Тобто, спір у справі пов`язаний з земельними відносинами. Вказана категорія справ є спеціалізацією судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності.
Водночас, при здійсненні автоматичного розподілу справи неправильно визначено категорію спору, у зв`язку з чим порушено порядок визначення суддів для розгляду цієї справи.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 35 ГПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи.
Наведені у заяві суддів Студенця В.І. (головуючого), Губенко Н.М., Стратієнко Л.В. обставини, у розумінні приписів статті 35 ГПК України, є підставою для самовідводу у розгляді вказаної справи.
Керуючись статтями 32, 35 Господарського процесуального кодексу України Верховний Суд ,-
У Х В А Л И В:
1. Заяву суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Студенця В.І. (головуючого), Губенко Н.М., Стратієнко Л.В. про самовідвід у справі № 910/15385/18 задовольнити.
Справу № 910/15385/18 передати для повторного автоматизованого розподілу з урахуванням спеціалізації суддів.
Головуючий В.Студенець
Судді Н.Губенко
Л.Стратієнко
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2019 |
Оприлюднено | 30.07.2019 |
Номер документу | 83304280 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Студенець В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні