Справа № 135/1020/17
Провадження № 1-кс/135/433/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.07.2019 м. Ладижин Вінницької області
Ладижинський міський суд Вінницької області у складі: слідчого судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, у залі суду, у м. Ладижин Вінницької області клопотання заступника начальника Ладижинського відділення поліції Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_4 , що погоджене начальником Ладижинського відділу Бершадської місцевої прокуратури Вінницької області ОСОБА_5 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
19.07.2019 заступник начальника Ладижинського відділення поліції Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області майор поліції ОСОБА_4 звернувся до суду з даним клопотанням, на обґрунтування якого повідомив, що 18.05.2017 до Ладижинського ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області надійшла заява від директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_6 про вчинення працівниками ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » протиправних дій, які полягають у незаконному використанні земельної ділянки по АДРЕСА_1 , чим завдано значної шкоди підприємству, бюджету та громаді м. Ладижин.
18.05.2017відомості провчинене кримінальнеправопорушення внесенодо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№ 12017020070000168 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, та розпочато досудове розслідування.
В ході досудового розслідування допитано в якості свідка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 директора комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який повідомив, що КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було створено для ведення господарської діяльності з метою поповнення міського бюджету та діє на підставі статуту. Ладижинський міський ринок відповідно до Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, серія ЯЯ № 017164 від 08.12.2009, розташований на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 , а КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щорічно, починаючи з 2009 року, сплачує земельний податок за користування цією земельною ділянкою. Проте, всупереч цьому група осіб, що називають себе підприємством перешкоджають законній господарській діяльності КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самовільно використовують земельну ділянку площею 1,3970 га за адресою АДРЕСА_1 , де здійснюють свою діяльність, за те отримують прибутки, чим завдають збитки місцевому бюджету.
Під час допитів в якості свідків ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 контролера ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 контролера ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 завідувача ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » стало відомо, що ринок в м. Ладижині Вінницької області, в який входить ринкова площа, м`ясний павільйон та туалет, було передано безоплатно Тростянецькій районній спілці споживчих товариств в 1988 році і з того часу ринок знаходиться на її балансі та в постійному користуванні. Право власності на будівлі та споруди, які розміщені на території ринку за адресою АДРЕСА_1 , згідно з рішенням Господарського суду Вінницької області від 06.08.2008 визнано за ІНФОРМАЦІЯ_7 . Право постійного користування землею для торгівельного майданчика ринку підтверджується державним актом І-ВН № 003033, виданим ІНФОРМАЦІЯ_8 31.12.1996 на підставі рішення ІНФОРМАЦІЯ_9 від 19.06.1996 № 176. На даний час усі оригінали підтверджуючих та дозвільних документів на право функціонування ВП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_10 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .
Крім того, під час досудового розслідування з ІНФОРМАЦІЯ_11 отримано відомості про те, що ІНФОРМАЦІЯ_9 в період часу з 1995 по 1996 роки рішення про надання ІНФОРМАЦІЯ_12 дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, а також рішення про надання такої земельної ділянки в постійне користування не приймалось. Однак, в технічній документації з виготовлення державного акту на право постійного користування землею виготовленій ІНФОРМАЦІЯ_13 , в пояснюючій записці, підставою для надання земельної ділянки зазначено рішення ІНФОРМАЦІЯ_14 № 176 від 19.06.1996 № 176.
Таким чином є достатньо підстав вважати, що рішення ІНФОРМАЦІЯ_9 від 19.06.1996 № 176, на яке міститься посилання в державному акті на право постійного користування землею серії І-ВН № 003033 та технічній документації з виготовлення даного державного акту, як підставу для надання земельної ділянки в постійне користування, не приймалось.
Тому, беручи до уваги вище викладене, для здобуття доказів по вказаному кримінальному провадженню, виникла необхідність у тимчасовому доступу до документів, які знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_10 , а саме:
- оригіналу рішення ІНФОРМАЦІЯ_9 № 176 від 19.06.1996 № 176;
- оригіналу державного акту на право постійного користування землею серії І-ВН № 003033;
-оригіналу технічноїдокументації звиготовлення державногоакту направо постійногокористування землеюу м.Ладижин Вінницькоїобласті за1996рік,замовником якоїбув ІНФОРМАЦІЯ_15 ;
-оригіналу протоколупольового обстеженняі погодженнясуміжних межземлекористувань від18.12.1996,яким встановленомежі ІНФОРМАЦІЯ_16 .
У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримав вимоги викладені у клопотанні та просив їх задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_7 в судове засідання не з`явився, причин своєї неявки, суду не повідомив, хоча про час і місце розгляду справи, повідомлявся належним чином.
Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність особи, у володінні якої знаходяться документи, на підставі ч. 4 ст. 163 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення слідчого, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання з таких підстав.
Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Положеннямист. 132 КПК Українипередбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. ч. 1, 2ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої перебувають такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За правилами п. 6 ч. 2ст. 160 КПК Україниу клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.1 ст.165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України уразі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчим суддею встановлено та підтверджено доказами, що слідчим проводиться досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого ст. 356 КК України (кримінальне провадження внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12017020070000168 від 18.05.2017).
Дана інформація сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Неможливо в інший спосіб довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_10 .
Додані до клопотання документи містять достатні відомості обґрунтованості клопотання та дієвості саме такого заходу забезпечення кримінального провадження, який обумовлений потребами досудового розслідування.
Враховуючи викладеневище,з метоювстановлення важливихобставин уданому кримінальномупровадженні, вважаю за необхідне надати тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_10 , що розташована по АДРЕСА_2 , оскільки у даному кримінальному провадженні надалі буде необхідність призначення відповідних експертиз.
Керуючись вимогами ст. ст. 159, 160, 162, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання заступника начальника Ладижинського відділення поліції Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_4 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати заступнику начальникаЛадижинського відділенняполіції Бершадськоговідділу поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїу Вінницькійобласті -начальнику слідчоговідділення майоруполіції ОСОБА_4 ,та/абоза йогодорученням слідчомуСВ ЛадижинськогоВП БершадськогоВП ГУНП уВінницькій областістаршому лейтенантуполіції ОСОБА_10 ,слідчому СВЛадижинського ВПБершадського ВПГУ НПу Вінницькійобласті лейтенантуполіції ОСОБА_3 доступ до документів ІНФОРМАЦІЯ_7 (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташована по АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення, а саме:
- оригіналу рішення ІНФОРМАЦІЯ_9 № 176 від 19.06.1996 № 176;
- оригіналу державного акту на право постійного користування землею серії І-ВН № 003033;
- оригіналу технічної документації з виготовлення державного акту на право постійного користування землею у м. Ладижин Вінницької області за 1996 рік, замовником якої був ІНФОРМАЦІЯ_17 ;
- оригіналу протоколу польового обстеження і погодження суміжних меж землекористувань від 18.12.1996, яким встановлено межі земельної ділянки Тростянецького колгоспного ринку на території ІНФОРМАЦІЯ_14 ;
- оригіналу виписки засідання виконкому ІНФОРМАЦІЯ_9 по рішенню № 176 від 19.06.1996.
Строк дії ухвали становить один місяць з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Ладижинський міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83344997 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні