Справа №463/6454/19
Провадження №2/463/1532/19
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
07 серпня 2019 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Гирич С.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівський обласний центр громадського здоров`я про визнання незаконними та скасування наказів про притягнення до дисциплінарної відповідальності, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення матеріальної та моральної шкоди, зобов`язання розглянути заяву, -
в с т а н о в и в :
позивач звернулась до суду із позовом до відповідача про визнання незаконними та скасування наказів про притягнення до дисциплінарної відповідальності №158-к від 24 липня 2019 року та від 12 липня 2019 року; стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу; стягнення матеріальної шкоди в розмірі 4551 гривень; стягнення моральної шкоди в розмірі 5 065 гривень; зобов`язання розглянути заяву про перенесення відпустки у зв`язку із хворобою і надати відпустку.
Підставами позову зазначає те, що відповідач, всупереч положенням ст.252 КЗпП та ст.41 Закону України Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності , без погодження виніс накази про притягнення до дисциплінарної відповідальності. Окрім цього, всупереч положенням ст.80 КЗпП, відповідачем не розглянуто заяву та не перенесено відпустку позивачу у зв`язку із перебуванням на листку непрацездатності. Також, посилаючись на положення ст.ст.140, 149 КЗпП України, вважає протиправним, окрім накладення стягнення - догани, здійснення відповідачем відрахування з заробітної плати.
Позивач також подала клопотання про витребування у відповідача документів.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 Цивільного процесуального кодексу України. Підстави, визначені статтями 185-186 Цивільного процесуального кодексу України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому її слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
З врахуванням положень ч.4 ст.19 та ч.1 ст.274 Цивільного процесуального кодексу України, суд вважає за можливе здійснити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Частиною 1 ст.84 ЦПК України визначено, що у разі неможливості самостійно подати докази, учасники справи, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Також, з врахуванням поданого клопотання, слід витребувати в відповідача копію наказу про прийняття на роботу, наказ від 6 червня 2019 року про надання відпустки, табель робочого часу ОСОБА_1 , оскільки такі стосуються спору та мають значення для встановлення обставин справи.
Разом з тим, в частині витребування табеля робочого часу інших працівників, наказів про скерування посадових осіб у відрядження, вважаю, що оскільки позивачем не зазначено обставини, які можуть підтвердити ці докази, або аргументи, які вони можуть спростувати, тому в суду відсутні правові підстави для задоволення клопотання в цій частині.
Окрім цього, з метою підготовки до розгляду справи по суті, слід також витребувати у відповідача довідку про середній заробіток ОСОБА_1 , проведеного у відповідності до положення Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року №100 зі відповідними змінами.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 274, 277 Цивільного процесуального кодексу України, -
п о с т а н о в и в :
прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівський обласний центр громадського здоров`я про визнання незаконними та скасування наказів про притягнення до дисциплінарної відповідальності, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення матеріальної та моральної шкоди, зобов`язання розглянути заяву.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Призначити справу до розгляду на 28 серпня 2019 о 09 годині 50 хвилин.
Визначити відповідачу десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 Цивільного процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч.4 ст.178 Цивільного процесуального кодексу України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 Цивільного процесуального кодексу України).
Відповідно до ч.1 ст.193 Цивільного процесуального кодексу України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 Цивільного процесуального кодексу України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи .
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 Цивільного процесуального кодексу України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз`яснити сторонам, що відповідно до ч.5 ст.279 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч.7 ст.279 Цивільного процесуального кодексу України ).
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/fair/ за єдиним унікальним номером справи 463/6454/19.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати сторонам .
Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів задоволити частково.
Витребувати в Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівський обласний центр громадського здоров`я (місцезнаходження: 79008, Львівська область, місто Львів, вул. Лисенка, будинок 45, код ЄДРПОУ 33617546) довідку про середній заробіток ОСОБА_1 , копію наказу про прийняття на роботу ОСОБА_1 , наказ від 6 червня 2019 року про надання відпустки ОСОБА_1 , табель обліку робочого часу ОСОБА_1 , які надати суду у десятиденний строк з дня вручення даної ухвали.
В решті в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів відмовити за безпідставністю, що не позбавляє позивача права звернутись із відповідною заявою у встановленому законом порядку повторно.
Роз`яснити відповідачу положення ч.ч.7, 8, 9, 10 ст.84 ЦПК України, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо мотивів порушення правил підсудності (п.8 ч.1 ст.353 Цивільного процесуального кодексу України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через місцевий суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Повне найменування (ім`я) учасників справи та їх місце проживання (місцезнаходження):
позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ;
відповідач: Комунальне некомерційне підприємство Львівської обласної ради Львівський обласний центр громадського здоров`я , місцезнаходження: 79008, Львівська область, місто Львів, вул. Лисенка, будинок 45.
Суддя: Гирич С. В.
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2019 |
Оприлюднено | 08.08.2019 |
Номер документу | 83499630 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні