Справа №766/21451/17
н/п 1-кс/766/12859/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.08.2019 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого-криміналіста слідчого відділу ГУ СБ України в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) ОСОБА_3 , погоджене з заступником начальника управління начальником відділу прокуратури АР Крим ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням в якому просив: надати дозвіл на тимчасовий доступ та дозволити вилучення (виїмку) завірених копій документів, які перебувають у володінні ДФС за адресою: АДРЕСА_1 , а саме всі наявні відомості щодо місцезнаходження, контактних та установчих даних та іншу наявну в ДФС інформацію стосовно всіх працівників, які обіймали посади в державних органах та установах (746 юридичних осіб) на території АР Крим у ІІІ та IV кварталі 2013 року.
Зазначений в п. 1 тимчасовий доступ надати: старшому слідчому-криміналісту СВ Головного управління СБ України в АР Крим (з дислокацією в м.Херсон) ОСОБА_3 та слідчим слідчої групи: начальнику 2 відділення (з дислокацією в м. Київ) ІНФОРМАЦІЯ_1 (з дислокацією в м.Херсон) ОСОБА_5 , слідчому 2 відділення (з дислокацією в м. Київ) ІНФОРМАЦІЯ_1 (з дислокацією в м.Херсон) ОСОБА_6 , старшому слідчому ІНФОРМАЦІЯ_2 (з дислокацією в м. Херсон) ОСОБА_7 , старшому слідчому в ОВС ІНФОРМАЦІЯ_2 (з дислокацією в м. Херсон) ОСОБА_8 , старшому слідчому ІНФОРМАЦІЯ_2 (з дислокацією в м. Херсон) ОСОБА_9 та старшому слідчому ІНФОРМАЦІЯ_2 (з дислокацією в м.Херсон) ОСОБА_10 ..
Клопотання вмотивоване тим, що слідчим відділом Головного управління на підставі постанови заступника Генерального прокурора України про визначення підслідності від 24.05.2017, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015010000000098 від 26.05.2015 за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 353 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що громадяни України, які займали посади в органах державної влади і місцевого самоврядування України на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до тимчасової окупації півострова Крим та перейшли працювати у відповідні новостворені органи окупаційної влади РФ на території АР Крим, перейшли на бік ворога (РФ) в умовах збройного конфлікту, а також з березня 2014 року по даний час надають сприяння іноземній державі РФ, іноземним організаціям та їх представникам в особі незаконно утворених органів влади РФ на території півострова Крим, в проведенні підривної діяльності проти України шляхом проведення та підтримки політики окупаційного режиму, діють на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній, інформаційній безпеці України.
30.05.2019 ІНФОРМАЦІЯ_1 (з дислокацією в м. Херсон), в порядку ст.ст. 40, 93 КПК України направлено запит до ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі ДФС) щодо місцезнаходження, контактних та установчих даних та іншу наявну в ДФС інформацію стосовно всіх працівників, які обіймали посади в державнихорганах таустановах (746юридичних осіб)на територіїАР Криму ІІІта IVкварталі 2013року (вих. № 76/14/91-745 від 30.05.2019).
Згідно відповіді, яка надійшла з ДФС (вх. № 14/90-826 від 16.07.2019), запитувані дані відносяться до інформації з обмеженим доступом та можуть бути надані органу досудового розслідування лише в порядку Глави 15 «Тимчасовий доступ до речей і документів» КПК України.
Враховуючи, що отримати вищевказані відомості в інший спосіб не виявляється за можливе, оскільки вони зберігаються виключно у ДФС, в органу досудового розслідування виникає необхідність звернутися з клопотанням до слідчого судді, з метою отримання тимчасового доступу до вищезазначених документів, можливістю ознайомитись із ними та зробити їх копії.
У результаті надання доступу до вказаних документів та можливості зробити з них копії можуть бути отримані докази, які як самостійно, так і в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування всіх обставин скоєного кримінального правопорушення.
Враховуючи викладене слідчий вважає за необхідне отримати дозвіл на тимчасовий доступ до зазначених документів із можливістю ознайомитись ізними,зробити їхкопії та вилучити (здійснити виїмку) дані копії.
Слідчий в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не пояснив, про час і місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку. При цьому, подав письмову заяву, в який просив розглянути клопотання за його відсутності та виклику представника володільця документів.
Представник ДФС всудове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України. Згідно положень ч.4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є необґрунтованим та задоволенню не підлягає з огляду на таке.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з п. 2,3 ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Головного управління на підставі постанови заступника Генерального прокурора України про визначення підслідності від 24.05.2017, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015010000000098 від 26.05.2015 за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 353 КК України.
В рамках зазначеного кримінального провадження слідчий має намір отримати тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ДФС за адресою: АДРЕСА_1 , а саме всі наявні відомості щодо місцезнаходження, контактних та установчих даних та іншу наявну в ДФС інформацію стосовно всіх працівників, які обіймали посади в державних органах та установах (746 юридичних осіб) на території АР Крим у ІІІ та IV кварталі 2013 року.
Однак, в клопотанні слідчим не конкретизовано стосовно інформації про працівників яких саме юридичних осіб розміщених на території АР Крим має намір отримати тимчасовий доступ до документів, що є невиконанням вимог п.3 ч.2 ст. 160 КПК України. При цьому, зазначення в клопотанні загального кількісного показника таких юридичних осіб 746 є абстрактним, що в свою чергу не надає можливості слідчому судді виконати вимоги п.5 ч.1 ст. 164 КПК України.
Враховуючи зазначене слідчий суддя вважає, що дане клопотання слідчого є необґрунтованим у зв`язку з чим в задоволенні клопотання необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159, ч.1 ст. 160, ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання старшого слідчого-криміналіста слідчого відділу ГУ СБ України в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) ОСОБА_3 , погоджене з заступником начальника управління начальником відділу прокуратури АР Крим ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2019 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 83867474 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Радченко Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні