Дата документу 28.08.2019 Справа № 554/5507/18
Провадження № 6/554/152/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2019 року м. Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого судді - Материнко М.О.,
за участю секретаря судового засідання - Кучеренко В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві заяву Українсько-Німецького Товариства з обмеженою відповідальністю Алтазар про поворот виконання рішення суду по цивільній справі за позовом ІвОСОБА_1 до Українсько-Німецького Товариства з обмеженою відповідальністю Алтазар , третя особа - Управління Держпраці у Полтавській області про розірвання трудового договору та стягнення всіх сум, що належать працівнику при звільненні , -
ВСТАНОВИВ:
18.03.2019 року до суду надійшла заява від представника відповідача Українсько-Німецького Товариства з обмеженою відповідальністю Алтазар про поворот виконання рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 11 грудня 2018 року у справі № 554/5507/18 в частині стягнення з Українсько-Німецького Товариства з обмеженою відповідальністю Алтазар на користь ОСОБА_2 заборгованості по заробітній платі за травень 2017 року у розмірі 1 815,00 грн.
В обґрунтування заяви зазначено, що вказане рішення суду першої інстанції, яким допущено негайне виконання рішення в частині стягнення заборгованості по заробітній платі у розмірі 1 815,00 грн., було скасовано постановою суду апеляційної інстанції, якою відмовлено в задоволенні позову в повному обсязі. Кошти у розмірі 1 815,00 грн. були сплачені Українсько-Німецьким Товариством з обмеженою відповідальністю Алтазар на користь позивача в межах виконавчого провадження № 57998671. Заявник вказує, з урахуванням встановлених судом апеляційної інстанції обставин, що рішення суду першої інстанції грунтується на завідомо неправдивих відомостях ОСОБА_2 , що надавались ним під час розгляду справи. Відомості про порушення трудових прав позивача, в тому числі щодо невиплати заробітної плати за травень 2017 року, на думку заявника, є неправдивими, а тому рішення суду підлягає повороту виконання.
Представник заявника, ОСОБА_3 , надав до суду заяву про розгляд заяви про поворот виконання за його відсутності, заяву підтримав.
Адвокат відповідача, ОСОБА_4 . ОСОБА_5 , надав до суду заяву про розгляд заяви про поворот виконання за його відсутності, прохав суд відмовити в задоволенні заяви, в обгрунування заперечень пояснень не зазначено.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось у зв`язку із неявкою у судове засідання всіх учасників справи.
Суд, дослідивши матеріали справи встановив наступне.
Рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 11 грудня 2018 року у справі № 554/5507/18 позов ІвОСОБА_1 до Українсько-Німецького Товариства з обмеженою відповідальністю Алтазар , третя особа - Управління Держпраці у Полтавській області про розірвання трудового договору та стягнення всіх сум, що належать працівнику при звільненні задоволено в повному обсязі, а саме:
- зобов`язано Українсько-Німецьке Товариство з обмеженою відповідальністю Алтазар припинити порушення права ОСОБА_2 на звільнення за власним бажанням та зобов`язати Українсько-Німецьке Товариство з обмеженою відповідальністю Алтазар видати ОСОБА_2 належним чином оформлену трудову книжку.
- стягнуто з Українсько-Німецького Товариства з обмеженою відповідальністю Алтазар на користь ОСОБА_2 заборгованість по заробітній платі за травень 2017 року у розмірі 1815,00 грн.
- стягнуто з Українсько-Німецького Товариства з обмеженою відповідальністю Алтазар на користь ОСОБА_2 середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні,починаючи з 19.08.2017 р. по день винесення рішення суду - 11.12.2018 р. у розмірі 36 075,75 грн.
Вказане рішення суду в частині стягнення розміру заробітної плати за один місяць у розмірі 1 815,00 грн. допущено до негайного виконання.
За результатом апеляційного розгляду вказаного ріщення суду, постановою Полтавського апеляційного суду від 25.02.2019 року, рішення суду першої інстанції скасовано; у задоволенні позовних вимог ІвОСОБА_1 до Українсько-Німецького Товариства з обмеженою відповідальністю Алтазар , третя особа - Управління Держпраці у Полтавській області про розірвання трудового договору та стягнення всіх сум, що належать працівнику при звільненні відмовлено в повному обсязі.
Судом встановлено, що рішення суду першої інстанції в частині негайного виконання про стягнення заробітної плати у розмірі 1 815,00 грн. виконано відповідачем згідно з платіжним дорученням № 592 від 15.01.2019 року в межах виконавчого провадження № 57998671, відкритого у Шевченківському відділі ДВС м. Полтава ГТУЮ у Полтавській області, що підтверджується постановою державного виконавця Удовіченко І.Ю. від 18.01.2019 року про закінчення виконавчого провадження.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 02 листопада 2011 року у справі №13-рп/2011 поворот виконання рішення - це цивільна процесуальна гарантія захисту майнових прав особи, яка полягає у поверненні сторін виконавчого провадження в попереднє становище через скасування правової підстави для виконання рішення та повернення стягувачем відповідачу (боржнику) всього одержаного за скасованим (зміненим) рішенням.
Отже, поворот виконання - це повернення позивачем відповідачеві всього одержаного ним за скасованим чи зміненим рішенням суду.
Однак, законом передбачено особливості повороту виконання в окремих категоріях справ.
Відповідно до ч. 2 ст. 445 ЦПК України у справах про стягнення аліментів, а також у справах про стягнення заробітної плати чи інших виплат, що випливають з трудових правовідносин, поворот виконання не допускається незалежно від того, у якому порядку ухвалено рішення, за винятком випадків, коли рішення було обґрунтоване на підроблених документах або на завідомо неправдивих відомостях позивача.
Відповідно до ст. 239 Кодексу законів про працю України у разі скасування виконаних судових рішень про стягнення заробітної плати чи інших виплат, що випливають з трудових правовідносин, поворот виконання допускається лише тоді, коли скасоване рішення ґрунтувалося на повідомлених позивачем неправдивих відомостях або поданих ним підроблених документах.
З аналізу вищенаведених правових норм вбачається, що поворот виконання має певні обмеження, зокрема що випливають із трудових відносин , як в даному випадку у справі про стягнення заробітної плати та інших виплат.
Виключення становить випадок, якщо рішення було обґрунтоване на підроблених документах або на завідомо неправдивих відомостях позивача.
Заявник у заяві про поворот виконання рішення суду першої інстанції посилався на те, що рішення суду першої інстанції в частині виплати заробітної плати у розмірі 1 815,00 грн., що було допущене в цій частині до негайного виконання, грунтовалось на неправдивих висновках позивача.
При цьому, суд апеляційної інстанції, щодо заборгованості по заробітній платі, виходив не з того, що позивач надав неправдиві відомості, а з того, що посилання суду першої інстанції на неналежність доказів (банківських виписок на підтвердження дійсності факту виплати позивачу заробітної плати за травень 2017 року), оскільки в них вказано, що суми коштів у розмірі 550,00 грн. та 1100,00 грн. є витратами на паливо, - суд апеляційної інстанції вважає необгрунтованим, а вказані докази оцінюються судом апеляційної інстанції як належні, у сукупності з Актом перевірки Управління Держпраці у Полтавській області № 16-01-257/612 від 16.08.2017 року.
Таким чином, судом апеляційної інстанції не втановлено неправдивості показань позивача, натомість позивач обгрунтовував свої позовні вимоги в частині посилань на невиплату йому заробітної плати за травень 2017 року тим, що за призначенням платежу отримані ним суми коштів у розмірі 550,00 грн. та 1100,00 грн. зазначені були у банківських виписках як витрати на паливо, з чим погодився суд першої інстанції, надаючи оцінку банківським випискам, як доказам у справі.
У даному випадку, має місце реалізація сторонами принципу змагальності у цивільному процесі.
Будь-якими належними доказами у справі не підтверджується те, що відомості позивача про невиплату йому заробітної плати за травень 2017 року, є завідомо неправдивими відомостями.
Таким чином, оскільки правовідносини, що склались між сторонами випливають з трудового законодавства, а постановою Полтавського апеляційного суду від 25.02.2019 року не встановлено повідомлених позивачем неправдивих відомостей або поданих ним підроблених документів, тому, з врахуванням суті спору, суд приходить до висновку, про відсутність підстав для повороту виконання рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 11.12.2018 року.
На підставі вище викладеного, керуючись ч. 2 ст. 445, 260-261 ЦПК України , ст. 239 Кодексу законів про працю України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Українсько-Німецького Товариства з обмеженою відповідальністю Алтазар про поворот виконання рішення суду по цивільній справі за позовом ІвОСОБА_1 до Українсько-Німецького Товариства з обмеженою відповідальністю Алтазар , третя особа - Управління Держпраці у Полтавській області про розірвання трудового договору та стягнення всіх сум, що належать працівнику при звільненні - відмовити в повному обсязі.
Ухвала суду може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 /п`ятнадцяти/ днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Суддя М.О. Материнко
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2019 |
Оприлюднено | 29.08.2019 |
Номер документу | 83886360 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Октябрський районний суд м.Полтави
Материнко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні