справа №619/3656/18
провадження №1-кс/619/1739/19
Ухвала
Іменем України
30 серпня 2019 року м. Дергачі
Слідчий суддя Дергачівського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12018220280001382 від 02.09.2018, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.271 КК України,
встановив:
Органом досудовогорозслідування встановлено,що 28.08.2018 приблизно о 15 год 00 хв, ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні механічного цеху ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , будучи офіційно непрацевлаштованим на даному підприємстві, виконуючи функції помічника зварювальника, під час виконання робіт, отримав травми у вигляді гострої закритої важкої черепно-мозкової травми, забою головного мозку важкого ступеню зі стисканням гострою епідуральною гематомою лівої скронево-тім`яної області, багато-фрагментарного депресивного перелому скроневої та тім`яної кісток зліва, що, відповідно до висновку судово-медичної експертизи № 99/18-Д від 11 березня 2019 року, відносяться до тяжких тілесних ушкоджень (згідно п.2.1, п.2.1.1 а, п. 2.1.3 в «Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень» затверджених Наказом МОЗ України від 17.01.1995 р. №6).
До суду надійшло клопотання старшого слідчого СВ Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_5 , погоджене прокуроромДергачівської місцевоїпрокуратури Харківськоїобласті ОСОБА_3 ,про надання тимчасового доступу до аудіо-запису від 28.08.2018 на якому зафіксовано виклик за яким виїхала бригада карети швидкої медичної допомоги за адресою: АДРЕСА_1 за фактом отримання тілесних ушкоджень на території ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що може перебувати у володінні КЗОЗ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »за адресою: АДРЕСА_2 , та його вилучення, з метою встановлення фактичних обставин за яких ОСОБА_4 отримав вищевказані травми.
В обґрунтування клопотання слідчий указує, що 01.09.2018 о 15 год 25 хв до Дергачівського ВП ГУ НП в Харківській області надійшло повідомлення від оператора служби « НОМЕР_1 » щодо інформації лікаря бригади №405 Репіної про те, що 28.08.2018 ОСОБА_4 на робочому місці в с.Черкаська Лозова, отримав тілесні ушкодження внаслідок чого його госпіталізовано до ІНФОРМАЦІЯ_4 з первинним діагнозом: СГМ, ЗЧМТ, перелом кісток носу, гематома параорбітальної області зліва, множинні забої, садна хребта, верхніх та нижніх кінцівок, перелом правої вісочної та тім`яної кісток, суборахноїдальний крововилив. 31.10.2018 до КЗОЗ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в порядку ст.93 КПК України, спрямовано запит з метою отримання копії аудіо-запису від 28.08.2018 на якому зафіксовано виклик за яким виїхала бригада карети швидкої медичної допомоги за адресою: АДРЕСА_1 за фактом отримання тілесних ушкоджень на території ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_4 , та який був доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_5 з діагнозом: ЗЧМТ, СГМ, перелом кистей носа, гематома параорбітальної області зліва, множинні забої, садна хребта, верхніх, нижніх кінцівок, перелом правої вісочної та тім`яної кісток, суборахноїдальний крововилив. На теперішній час, запитувана інформація до Дергачівського ВП ГУ НП в Харківській області не надходила.
У судовому засіданні прокурор підтримала клопотання.
У судове засідання представник КЗОЗ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не з`явився. Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України його неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Вислухавши думку прокурора, перевіривши матеріали клопотання, слідчий суддя на підставі наданих стороною кримінального провадження матеріалів, оцінивши в сукупності всі обставини, дійшов висновку про його задоволення з наступних мотивів.
Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження вбачається, що 02.09.2018 внесено відомості про вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.271 КК України (кримінальне провадження №12018220280001382).
Відповідно до ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до вимог ст.160 КПК України слідчий у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинен зазначити: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Таким чином, в разі звернення процесуальної особи, що здійснює кримінальне провадження, з клопотанням до слідчого судді про дачу дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, норми діючого кримінального процесуального законодавства, прямо встановлюють обов`язок цієї особи звертатися з таким клопотанням саме в рамках конкретного провадження, враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, у зв`язку із розслідуванням якого подається клопотання та відомості щодо вчинення саме цього кримінального правопорушення.
В статті 223 КПК України викладені вимоги до проведенні слідчих (розшукових) дій. Так, відповідно до ч.1, 2 ст.223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні; підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Згідно п.п. 1, 2 ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Перевіривши додані до клопотання матеріали, а саме рапорт Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області від 01.09.2018, заяву про залучення до провадження як потерпілого ОСОБА_4 від 02.10.2018, протокол допиту потерпілого ОСОБА_4 від 02.10.2018, лист директору КЗОЗ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »,слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 159-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,
постановив:
Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити повністю.
Надати старшому слідчому СВ Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_5 тимчасовий доступ до аудіо-запису від 28.08.2018 на якому зафіксовано виклик за яким виїхала бригада карети швидкої медичної допомоги за адресою: АДРЕСА_1 за фактом отримання тілесних ушкоджень на території ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що може перебувати у володінні КЗОЗ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »за адресою: АДРЕСА_2 , та його вилучення, з метою встановлення фактичних обставин за яких ОСОБА_4 отримав вищевказані травми.
Ухвала діє по 30 вересня 2019 року включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84020478 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дергачівський районний суд Харківської області
Нечипоренко І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні