УХВАЛА
04 вересня 2019 року
м. Київ
справа №820/315/17, адміністративне провадження №К/9901/468/17
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
Судді-доповідача - Стародуба О.П.,
суддів - Єзерова А.А., Кравчука В.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Науково-виробничої фірми "Технологія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 27.09.2017р. та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2017р. у справі за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України до Науково-виробничої фірми "Технологія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю про зобов`язання вчинити дії ,
встановив:
У січні 2017 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути з відповідача капіталізовані платежі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Харкові у розмірі 137 726,28 грн.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 27.09.2017р., залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2017р., позов задоволено частково.
Стягнуто з Науково-виробничої фірми "Технологія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю капіталізовані платежі на користь Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області у розмірі 137 726,28 грн.
З ухваленими судовими рішеннями не погодився відповідач, звернувся з касаційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права просив скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій та направити справу на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
В обґрунтування касаційної скарги особа, яка подає касаційну скаргу посилається на те, що у даній справі, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення суми з відповідача - суб`єкта господарювання, що виключає можливість розгляду цього спору за правилами адміністративного судочинства, оскільки пунктом 4 частини 4 статті 105 КАС України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги лише про стягнення коштів з відповідача - суб`єкта владних повноважень, а не суб`єкта господарювання.
Відповідно до частини 6 статті 346 КАС України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
За таких обставин, враховуючи що учасник справи оскаржує рішення суду апеляційної інстанції з підстав порушення правил предметної юрисдикції, за правилами частини 6 статті 346 КАС України такі підстави оскарження є безумовною підставою передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду, а тому дана справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду.
Керуючись ст.ст.346, 347 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Справу за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України до Науково-виробничої фірми "Технологія" у формі товариства з обмеженою відповідальністю про зобов`язання вчинити дії , передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.
Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Судді:
О.П. Стародуб
А.А. Єзеров
В.М. Кравчук
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2019 |
Оприлюднено | 06.09.2019 |
Номер документу | 84039816 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Стародуб О.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні