справа № 208/3523/19
№ провадження 1-кс/208/2594/19
УХВАЛА
Іменем України
09 вересня 2019 р. м. Кам`янське
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участі: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Кам`янського ВП ГУПН України в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про проведення додаткової судово-медичної експертизи, подане в рамках кримінального провадження № 12019040160001111 від 26.05.2019 року, за ч. 1ст. 121 КК України, -
в с т а н о в и в:
Слідчий, в провадженні якого знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019040160001111від 26.05.2019року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, звернувся до суду з клопотанням, в якому просить слідчого суддю:
1. Призначити у кримінальному провадженні додаткову судово-медичну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
- Чи могли наявні у потерпілого ОСОБА_4 тілесні ушкодження утворитись при механізмі та взаєморозташуванні потерпілого ОСОБА_4 і невідомих чоловіків, як вказано в протоколі слідчого експерименту за участю свідка ОСОБА_5 від 23.08.2019 року?
В обґрунтування вимог зазначає, до Кам`янського ВП надійшло повідомлення про те, що до лікарні ШМД з вул. Ковалевича, 4, у м. Кам`янське, доставлено ОСОБА_4 з діагнозом ВЧМТ, забій головного мозку 2 ступеню, закрита травма грудної клітини, перелом ребер, якого 26.05.2019 року побив невідомий.
23.08.2019 року, за участю свідка ОСОБА_5 , було проведено слідчий експеримент, в ході якого він вказав механізм спричинення потерпілому ОСОБА_4 тілесних пошкоджень та взаєморозташування потерпілого ОСОБА_4 та невідомих чоловіків котрі наносили удари під час вчинення кримінального правопорушення.
Для з`ясування обставин, що мають значення для вищевказаного кримінального провадження, є необхідним проведення додаткової судово-медичної експертизи, висновок якої, в свою чергу, може підтвердити наявність чи відсутність фактів та обставин кримінального провадження.
В судове засідання особа, яка подала клопотання, не з`явилась, та подала заяву про розгляд даного клопотання без його участі.
Неприбуття зазначеної особи у судове засідання, відповідно до ч.3 ст.244 КПК України, не перешкоджає розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали вказаного клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Згідно ст.22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч.6 ст.22 КПК України, слідчий суддя, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Водночас, згідно ч.2 ст.242 КПК України, слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.
Згідно ч.1 ст.242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
Згідно ст.243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Згідно ч.6 ст.244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.
Згідно ч.7 ст.244 КПК України, до ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.
Згідно п.1.4. Інструкції МОЗ України «Про проведення судово-медичної експертизи» N 6 від 17.01.95р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 липня 1995р. за N 254/790 (далі - Інструкція), до компетенції судово-медичної експертизи належить: експертиза трупів у випадках насильницької смерті; експертиза трупів при підозрі застосування насилля або з інших обставин, що обумовлюють необхідність такої експертизи; Експертиза потерпілих, обвинувачених та інших осіб; Експертиза речових доказів; Експертиза за матеріалами кримінальних та цивільних справ.
Згідно п.1.5. вищевказаної Інструкції, проведення судово-медичної експертизи здійснюється фахівцями державних установ судово-медичних експертиз МОЗ України.
Як встановлено судом в ході розгляду даного клопотання, 26.05.2019 року органом досудового розслідування внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019040160001111 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України.
Враховуючи, що, визначення кваліфікуючої ознаки вищевказаного кримінального правопорушення потребує спеціальних знань експерта, слідчий суддя дійшов висновку про те, що, дане клопотання слідчого є обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню.
Встановивши, таким чином, в ході розгляду клопотання, що, для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, слідчий суддя, керуючись ст.ст.242-244 КПК України,-
постановив:
Клопотання слідчого СВ Кам`янського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 «про проведення додаткової судово-медичної експертизи» - задовольнити.
Призначити у кримінальному провадженні № 12019040160001111 від 26.05.2019 року додаткову судово-медичну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
-Чи могли наявні у потерпілого ОСОБА_4 тілесні ушкодження утворитись при механізмі та взаєморозташуванні потерпілого ОСОБА_4 і невідомих чоловіків, як вказано в протоколі слідчого експеримент, за участю свідка ОСОБА_5 від 23.08.2019 року?
Для дослідження експертам направити :
- протокол проведення слідчого експерименту від 23.08.2019 року, за участю свідка ОСОБА_5 .
Виконання судово-медичної експертизи доручити експертам Кам`янського міжрайонного відділення КЗ «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» ДОР (адреса: 51917, м. Кам`янське, пр. Аношкіна, 67-2), попередивши експертів про відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.
Якщо в процесі проведення експертизи експерти встановлять обставини які мають значення для справи, але із приводу яких не були поставлені питання, вони вправі висловити свої міркування із цього приводу у висновку.
Згідно ч.9 ст.244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надати особі, за клопотанням якої експерт був залучений.
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84096452 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи |
Кримінальне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Івченко Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні