ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 м.Рівне, вул.Яворницького, 59
УХВАЛА
"16" вересня 2019 р. Справа № 902/364/19
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
головуючий суддя Грязнов В.В.
суддя Мельник О.В.
суддя Розізнана І.В.
розглянувши клопотання Приватного акціонерного товариства "Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №902/364/19
за позовом Приватного акціонерного товариства "Київ-Дніпровське міжгалузеве
підприємство промислового залізничного транспорту", -
в особі Барської філії м.Бар Вінницької обл.
до Публічного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" в особі структурної
одиниці "Барські ЕМ" с.Балки Барського р-ну Вінницької обл.
про внесення змін до договору,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 30.07.2019р. відкрито провадження за скаргою Позивача-Приватного акціонерного товариства "Київ-Дніпровське між-галузеве підприємство промислового залізничного транспорту" в особі Барської філії на рішення господарського суду Вінницької області від 18.06.2019р. у справі №902/364/19. Судове засідання призначено на 17.09.2019р. о 15:15 год.
На адресу апеляційного суду надійшло клопотання Позивача про участь в судовому засі-данні в режимі відеоконференції у справі №902/364/19 з Господарським судом міста Києва, Госпо-дарським судом Київської області, Дніпровським районним судом м.Києва, Окружним адмініст-ративним судом м.Києва, Дарницьким районним судом м.Києва, Північним апеляційним госпо-дарським судом, Шостим апеляційним адміністративним судом.
Відповідно до ст.197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами примі-щення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судово-му засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам спра-ви.
Як встановлено апеляційним судом із електронної бази даних "Бронювання систем відео-конференцзв`язку" - Господарський суд міста Києва, Господарський суд Київської області, Ок-ружний адміністративний суд м.Києва, Північний апеляційний господарський суд, Шостий апеля-ційний адміністративний суд технічно не можуть забезпечити проведення відеоконференції че-рез відсутність вільних залів обладнаних для проведення відеоконференцій 17.09.2019р. о 15:15 год.
Поряд з тим, з 01.01.2019р. набрали чинності положення Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінально-го провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розс-лідування від 16.11.2017р., яким внесено зміни до Кримінального процесуального кодексу Ук-аїні в частині норм щодо застосування під час судового розгляду відеозаписувальних техніч-них засобів. Так, відповідно до ч.5 ст.27 КПК України, під час судового розгляду та у випадках, пе-едбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксуван-ня судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних техніч-них засобів.
Враховуючи викладене, колегія суддів зауважує, що в останній час неодноразово виника-ли ситуації, коли загальні технічні служби судів перших інстанцій були не в змозі надати попе-редньо заброньований майданчик для відеоконференції у зв`язку із розглядом кримінальних справ.
Крім того, зазначені зміни у кримінальному законодавстві, які передбачають обов`язкову відеофіксацію процесу, призвели до значного навантаження мережі та викликають збої відео-трансляцій, а також унеможливлюють використання залів судових засідань судів загальної юрис-дикції для проведення відеоконференцзв`язку.
Частиною 10 статті 197 ГПК України передбачено, що учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Таким чином, з метою унеможливлення порушення вимог процесуального законодавства щодо забезпечення можливості учасникам користуватися всіма передбаченими правами, а також у зв`язку із технічною неможливістю забезпечити проведення відеоконференції, колегія суддів дійшла висновку, що клопотання Приватного акціонерного товариства "Київ-Дніпровське між-галузеве підприємство промислового залізничного транспорту" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №902/364/19 належить відхилити.
Керуючись ст.ст. 34, 197, 234 ГПК України, Північно-західний апеляційний господар-ський суд-
УХВАЛИВ:
1 . Відмовити у задоволенні клопотання Приватного акціонерного товариства "Київ-Дніп-ровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту" про участь в судово-му засіданні в режимі відеоконференції у справі №902/364/19.
2 . Копію ухвали направити учасникам справи.
Головуючий суддя Грязнов В.В.
Суддя Мельник О.В.
Суддя Розізнана І.В.
Суд | Північно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2019 |
Оприлюднено | 17.09.2019 |
Номер документу | 84256122 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північно-західний апеляційний господарський суд
Грязнов В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні