УХВАЛА
19 вересня 2019 року
м. Київ
Справа № 12/91
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Берднік І.С. - головуючого, Міщенка І.С., Сухового В.Г.,
перевіривши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Крокуль-плюс
на ухвалу Східного апеляційного господарського суду від 05.08.2019 (у складі колегії суддів: Мартюхіна Н.О. (головуючий), Плахов О.В., Шутенко І.А.)
у справі № 12/91
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Пасіпол
до Колективного підприємства Полтавське бюро технічної інвентаризації Інвентаризатор ,
про визнання права власності на будівлю та реєстрацію,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Східного апеляційного господарського суду від 12.12.2018 у справі № 12/91, прийнятою за результатами розгляду апеляційної скарги осіб, які не були залучені до участі у справі в суді першої інстанції: ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю Крокуль-плюс (далі - ТОВ Крокуль-плюс ), Товариства з обмеженою відповідальністю Крокуль , ОСОБА_1 рішення Господарського суду Полтавської області від 28.04.2005 скасовано, прийнято нове рішення, яким у задоволенні позову відмовлено.
Постановою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 16.04.2019 постанову Східного апеляційного господарського суду від 12.12.2018 у справі № 12/91 скасовано, справу передано на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Підставою для скасування зазначеної постанови із передачею справи на новий розгляд стало, зокрема, нез`ясування апеляційним судом, чи зачіпає оскаржене судове рішення безпосередньо права, інтереси та (або) обов`язки скаржників.
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 05.08.2019 апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 , ТОВ Крокуль-плюс , Товариства з обмеженою відповідальністю Крокуль , ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Полтавської області від 28.04.2005 у справі № 12/91 закрито.
06.09.2019 ТОВ Крокуль-плюс звернулося безпосередньо до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду із касаційною скаргою на ухвалу Східного апеляційного господарського суду від 05.08.2019.
Перевіривши матеріали касаційної скарги ТОВ Крокуль-плюс , колегія суддів дійшла таких висновків.
Відповідно до частини 2 статті 287 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК) підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Обґрунтування того, у чому полягає неправильне застосування норм матеріального права чи порушення норм процесуального права, що призвело до ухвалення незаконного судового рішення, повинно бути зазначено у касаційній скарзі з огляду на вимоги пункту 5 частини 2 статті 290 ГПК.
Тобто скаржник повинен зазначити, які саме норми матеріального чи процесуального права, на його думку, порушено або застосовано неправильно, у чому полягає це порушення або неправильне застосування.
Однак у касаційній скарзі ТОВ Крокуль-плюс не викладено суті порушення або неправильного застосування апеляційним судом норм матеріального чи процесуального права при прийнятті оскарженої ухвали, а зміст касаційної скарги зводиться до викладення фактичних обставин справи, які було розглянуто Господарським судом Полтавської області по суті.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права (стаття 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини ), умови прийнятності касаційної скарги можуть бути більш суворими, ніж для звичайної заяви. Зважаючи на особливий статус суду касаційної інстанції, процесуальні процедури у суді можуть бути більш формальними (рішення у справах: Levages Prestations Services v. France від 23.10.1996; Brualla Gomes de la Torre v. Spain від 19.12.1997).
Касаційна скарга, в якій не викладено підстав для оскарження судового рішення в касаційному порядку, за правилами пункту 4 частини 4 статті 292 ГПК не приймається до розгляду і повертається судом.
Оскільки касаційна скарга ТОВ Крокуль-плюс не містить належним чином обґрунтованих підстав для оскарження судового рішення в касаційному порядку, колегія суддів дійшла висновку про повернення цієї скарги на підставі пункту 4 частини 4 статті 292 ГПК.
За результатами перевірки матеріалів касаційної скарги ТОВ Крокуль-плюс колегією суддів також взято до уваги відсутність доказів сплати судового збору за подання цієї скарги у визначеному законом розмірі, однак Суд не надає скаржникові строку для усунення цього недоліку, оскільки наявні передбачені процесуальним законом підстави для повернення касаційної скарги.
Керуючись статтями 234, 235, пунктом 4 частини 4 статті 292 ГПК, Суд
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Крокуль-плюс
на ухвалу Східного апеляційного господарського суду від 05.08.2019 у справі №12/91 повернути без розгляду.
2. Копію цієї ухвали, копію касаційної скарги, додані до скарги матеріали на 38 аркушах (у тому числі дублікат квитанції про сплату судового збору від 06.09.2019 № 0.0.1457102194.1 на суму 85,00 грн) надіслати скаржникові; копію цієї ухвали - іншим учасникам справи.
3. Оригінал касаційної скарги залишити в суді касаційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя І. С. Берднік
Судді: І. С. Міщенко
В. Г. Суховий
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2019 |
Оприлюднено | 20.09.2019 |
Номер документу | 84384816 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Берднік І.С.
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Мартюхіна Наталя Олександрівна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Мартюхіна Наталя Олександрівна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Мартюхіна Наталя Олександрівна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Мартюхіна Наталя Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні