Справа № 638/11918/18
Провадження № 2-зз/638/131/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2019 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого Штих Т. В.
за участю секретаря Вакула І.В.,
розглянувши у судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним договору, витребування з незаконного володіння автомобіля, -
встановив:
В провадженні Дзержинського районного суду міста Харкова, головуючий суддя Семіряд І.В., перебуває вищевказана цивільна справа.
11.09.2019 в провадження судді Штих Т.В. надійшло клопотання ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову, в якому він просить скасувати заходи забезпечення позову у вигляді заборони відчуження автомобіля Toyota Camry, 2006 року випуску, шасі НОМЕР_1 , тип ТЗ легковий седан-В, реєстраційний номер НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_3 на праві приватної власності, вжитих ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 15.11.2018, оскільки на даний момент потреба в забезпеченн іпозову відпала.
Сторони в судове засідання не з`явились. Неявка учасників справи не перешкоджає розгляду питання про скасування заходів забезпечення позову.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає що заява про скасування заходів забезпечення позову не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встанолвено, що 15.11.2018 ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова заборонено відчуження автомобіля Toyota Camry, 2006 року випуску, шасі НОМЕР_1 , тип ТЗ легковий седан-В, реєстраційний номер НОМЕР_2 .
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше пяти днів з дня надходження його до суду.
Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процессуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб з метою забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Зазначені обмеження встановлюються ухвалою суду і вони діють до заміни судом виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову (стаття 156, 158 ЦПК України).
Частиною 7 статті 158 ЦПК України передбачено, що у разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Згідно ч. 3 ст. 154 ЦПК України встановлено, що заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає справу.
Судом встановлено, що між сторонами виник спір щодо рухомого майна - автомобілю Toyota Camry, 2006 року випуску, шасі НОМЕР_1 , тип ТЗ легковий седан-В, реєстраційний номер НОМЕР_2 . На теперішній час справа не знайшла свого вирішення.
За таких обставин, враховуючи, що матеріали цивільної справи (позовна заява з додатками) знаходяться в провадженні судді Семіряда І.В., суддя, що розглядає заяву про скасування заходів забезпечення позову, позбавлений можливості ознайомитися з ними, заявником обґрунтованих доводів про те, що потреба в забезпеченні позову у вигляді заборони відчуження автомобіля відпала, суду не надано, суд позбавлений можливості надати належну оцінку доводам заявника та прийняти законне та обґрунтоване рішення з цього питання.
Зважаючи на це, суд приходить до висновку, що заходи забезпечення позову не підлягають скасуванню.
Керуючись ст. 151-154 ЦПК, суд, -
ухвалив:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним договору, витребування з незаконного володіння автомобіля - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Дзержинського районного суду м. Харкова в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, протягом 15 днів з дня вручення їй копії ухвали суду.
Суддя Т.В. Штих.
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2019 |
Оприлюднено | 01.10.2019 |
Номер документу | 84596118 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Штих Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні