Справа № 2-922/2008
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2008 р. Христинівський районний суд Черкаської області
в складі:
головуючого - судді Олійника М.Ф.,
при секретарі Кришевській Т.О.,
за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Христинівка Черкаської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів.
Просив зменшити розмір стягуваних з нього на користь ОСОБА_2 на дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліментів до 1/6 частини його заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.
В обґрунтування позову посилався на такі обставини.
Відповідно до рішення Христинівського районного суду від 26 серпня 1999 р. з нього на користь ОСОБА_2 стягнуті аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини його заробітку , але не менше 1/2 частини неоподаткованого мінімуму доходів громадян, щомісячно, починаючи з 02.06.1999 р. і по досягнення дитиною повноліття.
Згідно з ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
На даний час його матеріальний стан змінився в сторону погіршення . За рішенням Христинівського районного суду від 26.09.2008р. з нього на користь ОСОБА_4 стягнуті аліменти на дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі 1/3 частини його заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину. Діти від другого шлюбу не можуть бути забезпечені гірше, ніж дитина від першого шлюбу. Разом з тим стягнення аліментів за зазначеними судовими рішеннями ставить його у вкрай важке матеріальне становище. Він не має коштів на придбання самих необхідних для проживання речей. Крім того, порушується вимога законодавства про можливість стягнення за декількома виконавчими листами до 50 відсотків заробітної плати. Тому розмір стягуваних з нього аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_3 необхідно зменшити до 1/6 частини його заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, як цього вимагає діюче нині законодавство.
У судовому засіданні позивач позов підтримав, посилаючись на обставини, зазначені у позовній заяві.
Відповідач позов визнала, підтвердивши обставини, вказані у позовній заяві.
До ухвалення судового рішення у зв'язку з визнанням позову відповідачем суд роз'яснив сторонам, що відповідно до ст. 174 ЦПК України наслідком прийняття визнання відповідачем позову є ухвалення рішення про задоволення позову за наявності для того законних підстав.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази: копії виконавчого листа № 2 - 292 від 26 серпня 1999р., виданого Христинівським районним судом Черкаської області про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2, рішення цього ж
суду від 26.09.2008р. про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 аліментів на дітей, суд вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідно до рішення Христинівського районного суду від 26 серпня 1999 р. з позивача ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 стягнуті аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1А частини його заробітку , але не менше 1А частини неоподаткованого мінімуму доходів громадян, щомісячно, починаючи з 02.06.1999 р. і по досягнення дитиною повноліття .
Згідно з ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
На даний час матеріальний стан позивача змінився в сторону погіршення . За рішенням Христинівського районного суду від 26.09.2008р. з нього на користь ОСОБА_4 стягнуті аліменти на дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі 1/3 частини його заробітку (доходу) , але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину.
Стягнення аліментів за двома зазначеними судовими рішеннями ставить позивача у вкрай важке матеріальне становище. Він не має коштів на придбання самих необхідних для проживання речей. Крім того, порушується вимога ч.4 ст.70 Закону України «Про виконавче провадження» про можливість стягнення за декількома виконавчими листами до 50 відсотків заробітної плати. Тому розмір стягуваних з позивача ОСОБА_1 аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_3 необхідно зменшити до 1/6 частини його заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, як цього вимагає положення ч.2 ст.182 СК України.
Керуючись ч.1 ст.192, ч.2 ст.182 СК України, ст. ст. 60, 174, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів задовольнити повністю.
Зменшити розмір стягуваних з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5, на користь ОСОБА_2 на дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліментів до 1/6 частини його заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Христинівський районний суд Черкаської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Христинівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2008 |
Оприлюднено | 13.05.2010 |
Номер документу | 8465320 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Христинівський районний суд Черкаської області
Олійник М.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні