КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
03 жовтня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/2289/19
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А.
розглянула матеріали адміністративного позову
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
відповідач-1: перший заступник голови Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області Гаврилюк Наталія Іванівна (27500, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Героїв України, 14)
відповідач-2: Управління агропромислового розвитку Світловодської районної державної адміністрації (27500, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Героїв України, 14, код ЄДРПОУ 00731896)
про скасування розпорядження, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до першого заступника голови Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області Гаврилюк Н.І., Управління агропромислового розвитку Світловодської районної державної адміністрації, в якому просить:
- стягнути з Управління агропромислового розвитку Світловодської районної державної адміністрації на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 07.02.2019 року по день фактичного виконання рішення суду про поновлення на роботі - 12.08.2019 року;
- визнати протиправним та скасувати розпорядження першого заступника голови Світловодської районної державної адміністрації Гаврилюк Н.І. №39-к від 12.08.2019 року "Про звільнення ОСОБА_1 " з посади начальника Управління агропромислового розвиту Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області;
- поновити його на посаді начальника Управління агропромислового розвиту Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області;
- стягнути з Управління агропромислового розвитку Світловодської районної державної адміністрації Кіровоградської області на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 12.08.2019 року по день ухвалення рішення суду про поновлення на посаді.
Ухвалою судді від 18.09.2019 року позовну заяву залишено без руху у зв`язку з тим, що вона подана без додержання вимог, установлених частиною 1 статті 161 КАС України, та встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви.
Позивачем у межах установленого судом строку недоліки позовної заяви усунуто, тому відповідно до частини 3 статті 169 КАС України вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду.
Переданий на вирішення суду спір згідно зі статтею 19 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів. Справа відповідно до статей 20, 22, 25 КАС України підсудна Кіровоградському окружному адміністративному суду.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України. Підстав для відмови у відкритті провадження у справі, передбачених статтями 169, 170 КАС України, не встановлено.
Згідно з частинами 1, 2, 3 статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з частиною 3 статті 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
З огляду на обраний позивачем спосіб захисту, обсяг та характер доказів у справі, суд вважає за доцільне здійснювати її розгляд за правилами загального позовного провадження.
Частиною 2 статті 173 КАС України передбачено, що завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з частиною 1 статті 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до частини 1 статті 159 КАС України при розгляді справи судом за правилами загального позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом.
Керуючись статтями 171, 174, 248, 256, 294 КАС України, суддя -
У Х В А Л И Л А:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання на 31 жовтня 2019 року об 11:00 год. у приміщенні Кіровоградського окружного адміністративного суду за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 40, 6 поверх, зал судових засідань №5.
4. Про підготовче засідання повідомити учасників справи.
5. Встановити відповідачам порядок та строки для виконання процесуальних дій:
5.1. протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі:
- подати до суду відзив на позов (щодо його визнання чи заперечення) у порядку, передбаченому статтями 162, 175 КАС України, та наявні докази (якщо вони не надані позивачем) у порядку, передбаченому статтею 79 КАС України,
- одночасно направити копії відзиву та письмових доказів позивачу та іншому відповідачу;
- разом з відзивом подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу та іншому відповідачу.
6. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
7. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
8. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1170/.
9. Копію ухвали надіслати учасникам справи. Відповідачам надіслати також копії адміністративного позову разом із доданими до нього документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду щодо відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду у 15 - денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2019 |
Оприлюднено | 03.10.2019 |
Номер документу | 84698409 |
Судочинство | Адміністративне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні