УХВАЛА
11 жовтня 2019 р. Справа № 125/1781/19
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Сала Павла Ігоровича, розглянувши у письмовому провадженні заяву представника позивачки про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Супівської сільської ради Барського району Вінницької області про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
13.08.2019 ОСОБА_1 звернулась до Барського районного суду Вінницької області з адміністративним позовом до Супівської сільської ради, в якому просить зобов`язати відповідача погодити викопіювання з чергового кадастрового плану Супівської сільської ради для надання позивачці земельної ділянки площею 2 га для сінокосіння та випасання худоби, поставивши на викопіюванні підпис Супівського сільського голови.
Ухвалою Барського районного суду Вінницької області від 13.09.2019 на підставі п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України вказану справу передано за підсудністю до Вінницького окружного адміністративного суду.
09.10.2019 матеріали відповідної справи № 125/1781/19 надійшли на адресу Вінницького окружного адміністративного суду (вх. № 48745/19).
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 11.10.2019 відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 .
Як видно з матеріалів справи, 02.09.2019 представником позивачки, адвокатом Івановою В.О., на адресу Барського районного суду Вінницької області подано клопотання про забезпечення позову шляхом заборони Головному управлінню Держгеокадастру у Вінницькій області приймати будь-яке рішення про надання земельної ділянки площею 2 га за межами населеного пункту с. Супівки Барського району Вінницької області.
Відповідно до ч. 1 ст. 154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Відтак, перевіривши заяву позивача про забезпечення позову на її відповідність вимогам закону щодо форми та змісту, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 152 КАС України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: 1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Поряд з цим, заява представника позивачки від 02.09.2019 вказаним вимогам не відповідає, а саме не містить повного найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти.
Крім того, в силу положень ч. 4 ст. 152 КАС України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Водночас згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову справляється судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2019 році встановлено в розмірі 1921,00 грн.
Отже, за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову необхідно сплатити судовий збір в розмірі 576,30 грн.
Водночас згідно з квитанцією № TS212563 від 02.09.2019 позивачкою ОСОБА_1 за подання заяви про забезпечення позову фактично сплачено лише 384,20 грн.
Підстав для звільнення позивачки від сплати судового збору не вбачаю, докази на підтвердження наявності пільг щодо сплати судового збору, передбачених статтею 5 Закону України "Про судовий збір", до позовної заяви та клопотання не додано.
Враховуючи наведене суд доходить висновку, що позивачка не виконала вимог ч. 4 ст. 152 КАС України.
Крім того, клопотання про забезпечення позову від імені позивачки ОСОБА_1 подано представником ОСОБА_2 . Проте до клопотання не додано документів на підтвердження повноважень останньої як представника позивачки. Відсутні такі документи і в матеріалах позовної заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно з ч. 7 ст. 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Відтак, оскільки заява про забезпечення позову не відповідає вимогам ч. 1, 4 ст. 152 КАС України та подана особою, повноваження якої не підтверджуються належними документами, суд доходить висновку, що така заява підлягає поверненню на підставі положень ч. 7 ст. 154 КАС України.
Керуючись ст. 152, 154, 166, 248, 256, 294 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Повернути без розгляду заяву представника позивача про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Супівської сільської ради Барського району Вінницької області про зобов`язання вчинити дії.
2. Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до суду з відповідним клопотанням в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Відповідно до ст. 295 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала складена та підписана суддею 11.10.2019.
Суддя Сало Павло Ігорович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2019 |
Оприлюднено | 15.10.2019 |
Номер документу | 84893150 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Сало Павло Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні